Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 2 éves a kisfiam, most készülü...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2 éves a kisfiam, most készülünk beadni a válókeresetet, havi mennyi láthatást ítélhetnek az édesapjának?

Figyelt kérdés
2012. aug. 7. 12:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Legutóbbi lehetőségként vagy közös felügyelet, vagy pedig 2 hetente a hétvégéket vagy valamennyit a hétvégékből és a szünetek felét köteles elengedni a gyereket az egyik szülő a másikhoz.
2012. aug. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ált. kéthetente hétvége, és a szünetek, ünnepek fele, hacsak a szülők maguk nem egyeznek meg máshogy.


Vagy egyszerűen nem kell mereven szabályozni, hanem amikor találkozni akarnak. Ehhez viszont az kell, hogy a szülők között jó legyen a viszony.


Amúgy, ha a gyerekelhelyezésben nem állapodtok meg, akkor először nyilván azt vizsgálják majd, hogy kinél helyezzék el, és a láthatás csak a következő kérdés...

2012. aug. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
Miért váltok el?
2012. aug. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Mielőtt még a láthatásról meg a tartásdíjról ábrándozol várd meg hogy a férjed nem akaszt-e a nyakadba egy gyermekelhelyezésit, mert akkor még koránt sem biztos a nagy biznisz ;)
2012. aug. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
44%

3 éves koráig nem kötelező odaadnod, csak látogathatja. 3 éves kor után, kéthetente hétvége és az iskolaidőtől nyári szünetben 2 hét, vagy ahogy megegyeztek. Többi szünidőnek a fele. Ez az általános gyakorlat. Tapasztalatom szerint nagyon megviseli a több hetes láthatás később is, akármilyen jó a kapcsolatuk az én lányom mindig kivan már 1 hét után, haza akar jönni hozzám.

Utolsó, nem fogja kérvényezni, mert sok apuka rájön, hogy nem nagy élmény a gyereknevelés, bőven elég nekik a láthatási időpont is. A többi nyűglődés az anyukáé.

2012. aug. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó!

Attól még, hogy NÁLATOK ez így van, egyáltalán nem biztos, hogy mindenhol.

Értem én, hogy megkeseredett vagy, de ne vonj le ebből általános következtetéseket. Nem minden gyerek akar idő alatt visszamenni, sőt.

Másrészt meg nem minden apa unja meg a gyerekét. Ez így egyszerűen nem igaz.

2012. aug. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
38%

Egyáltalán nem vagyok megkeseredett, miből gondolod? :o Csak azt írom, amit látok, tapasztalok a környezetemből, nem unják, csak a problémákat nem szeretik, ami legtöbbször az anyukáé, ezt mondom.

És ez nem nálunk van, mondom ez az általános gyakorlat amit a láthatásról felsoroltam, nem a kisujjamból szoptam. Ez akkor van, ha a felek máshogy nem egyeznek meg. A nyári szünidő is megegyezés kérdése. ÉS a kérdező erre kíváncsi, mennyi láthatást ítélhetnek az apának. Max. ennyit, amit felsoroltam. Stimm?

2012. aug. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%

Én ügyvédjelölt vagyok, naponta látom ezeket a dolgokat. Tudom, hogy ez a gyakorlat - arra az esetre, ha nem egyeznek meg a felek.

Nem is erre mondtam a megkeseredettséget, hanem a hozzá fűzött külön kommentjeidhez: hogy a gyerek alig várja, hogy visszamenjen hozzád, meg, hogy az apák átpasszolják a felelősséget.

Stimm?

2012. aug. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
28%

Ehhez nem kell ügyvédjelöltnek lenni, bemegy a bíróságra és megkérdezi.

Nem megkeseredettségből írom, hanem ez tény. A gyereknek sok két hét az anyja nélkül. PEdig sok programot szervez neki az exem és mégis. Ebben mi a megkeseredettség, ha szabad kérdeznem?

2012. aug. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Még zöldfülű vagy ebben a témában, amíg nem vagy ilyen helyzetben. :)
2012. aug. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!