Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha valaki házas, hogyan tud...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki házas, hogyan tud magának félretenni úgy pénzt vagy bármilyen vagyont szerezni, hogy az a válás után is az övé maradjon?

Figyelt kérdés
Ingó, ingatlan tök mind1!

2012. szept. 26. 20:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%
Törvényileg sehogy, mert a házasság alatt minden közös.
2012. szept. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Csak van valami megoldás. Pl.: Ha egy válás sokáig húzódik akkor addig sem gyűjthet saját vagyont vállalkozásra mondjuk? Vagy másik lakásra?
2012. szept. 26. 20:23
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
Nem mert a házasságban vagyonközösség van, ha írtatok volna házassági szerződés még a házasság ellőt akkor talán.
2012. szept. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
68%
Törvényileg lehetetlen, a gyakorlatban is szinte lehetetlen. Ha ilyen gondolat felvetődik benned, ez már annak a jele, hogy a házasságod nem jól működik. Ilyenkor viszont a házastársad árgus szemekkel figyeli minden mozdulatodat. Az ingatlan letagadhatatlan, az ingóság, pl. autó, nagy értékű műszaki cikk látható - és különben sem értékálló, tehát válásra gondolva nem érdemes bespájzolni. A bankszámlával le lehet bukni, mert véletlenül is a házastárs tudomására juthat, hogy vagy egy titkos számlád. Az egyetlen megoldás - bármilyen nevetséges is - a nagymamánál elrejtett szalmazsák. De vigyázz, abba papírpénzt ne tegyél, mert szétrágják az egerek! (Bocs a komolytalan befejezésért, de már hallottam ilyet.)
2012. szept. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%
törvény megkerülésével, úgy hogy másra, akiben megbízol pl. szüleidre bízod a vagyont, készpénzt, a társad tudta nélkül
2012. szept. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
65%
Ha elég sokat keres a férjed és te kezeled a pénzt, készpénzt el tudsz síbolni. Fiammal így csinált a volt menyem. Ő már régebb óta készült "dobbantani", mint kiderült.
2012. szept. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
56%
Régi módszer: valami titkos helyen gyűjtöd apránként a pénzt (vagy nagy tételekben is akár, ha nem tűnik fel a házastársnak), amiről persze csak te tudsz. Persze ez nem törvényes út, de amiről senki nem tud, az nem fog kiderülni.
2012. szept. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%

Off shore cég segítségével teljes vagyon biztonságot tudsz teremteni a házastárssal szemben. Válás esetén a vagyonmegosztás nem vonatkozik a tulajdonodban lévő off shore cég vagyonára.


Nekem is minden ingatlanos és értékesebb ingóságaim egy off shore cég tulajdonában vannak. Vagyis a házam egy magyar cég nevén van, de a cégnek a tulajdonosa már egy off shore cég.


Ha érdekel a téma akár írj privátot. Segítek elindulni ebben az irányban.

2012. szept. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
96%

nekem az tűnne a legkézenfekvőbbnek, hogy a szüleid nyitnak egy bankszámlát, és arra teszed be apránként a zsozsót. de lehet, hogy ez támadható.


mind1, én pont ezen okból nem házasodok. amiért megdolgoztam , az maradjon az enyém. ugyanígy nem áhítozok a párom megkeresett pénzére.

2012. szept. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
87%

"mind1, én pont ezen okból nem házasodok. amiért megdolgoztam , az maradjon az enyém. ugyanígy nem áhítozok a párom megkeresett pénzére"


Erre találták ki a házassági szerződést.

2012. szept. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!