Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjemmel mindenben megegyez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjemmel mindenben megegyeztünk. Az anyósom pénzt követel. Segített nekünk, hogy a lakására kölcsönt vett fel, de hogy odaadta papír nincs. Jogilag ő követelőzhet? A lelkiismeretem úgy diktálja, hogy ezt a pénz megadom neki, de most nem tudom.

Figyelt kérdés
2008. máj. 27. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha papír nincs róla, akkor sehogy sem tudja bizonyítani, hogy a pénzt ő adta oda. Vagy megérti, hogy most nem tudod megadni, de mindent megteszel, hogy mielőbb visszaadd neki azt a pénzt... vagy le van ejtve, ha feljelent vagy valami, akkor sem tudja bizonyítani, hogy ő adta a pénzt.
2008. máj. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, ő azt a pénzt ajándékba adta, hogy segítsen nektek. Arról kellett volna papírt írni. Így elvileg nem követelőzhetne, de én már sokszor láttam, hogy egy dörzsölt ügyvéd mire képes. Az a kölcsön, amúgy letelt már? Vagy még fizeti anyósod?
2008. máj. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

hát azért annyira nyugodt ne legyél.


Egy nem túl kedvező forgatókönyv:

Felbasz benneteket az apehnél. A apeh megkérdi, ugyan miből is vettétek a lakást. Namost ha nem mondasz semmit, akkor megadóztatják, mintha kerestétek volna a pénzt (adó járulékok), plussz késedelmi kamat, plussz bírság. Ha azt mondod, hogy ajándékba kaptad az anyósodtól, akkor az ajándékozás illetékköteles, azaz beszedik az illetéket, plussz késedelmi kamat, plussz bírság. Ha azt mondod, hogy kölcsönadta, akkor meg ott vagy, ahol a part szakad.


Tisztán akkor jöhetsz ki a dologból, ha meg tudod vele beszélni, hogy milyen határidővel, milyen részletekkel tudod kifizetni neki. Mondjuk ő is ekkor jár szerintem a legjobban.


A szóbeli szerződés is szerződés, csak nehezebb bizonyítani.

2008. máj. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Mi van ha pl. felnyom az apehnál? Azt mondhatjátok hogy ismerősöktől kértetek kölcsön, meg spróltatok, ebbe is bele tud kötni az a szemétláda apeh? Ha normális ember akkor kivárja amíg elkezdtek törleszteni felé, kétlem hogy ennyire rosszindulatú lenne, akkor a pénzt se adta volna oda eleve. Szerintem legalábbis.
2008. máj. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A szerződés kétféleképpen is létrejött: az egyik szóbeli megállapodás alapján, a másik pedig a ráutaló magatartásotokkal. Tehát ne légy nyugodt, közöttetek a kölcsönre vonatkozóan a szerződés bizony él. Csak a magyarok azt hiszik, hogy amin nincs hét pecsét, az nem is létezik. Pedig de. Ugyanolyan. Max a meglétét nehezebb (DE NEM LEHETETLEN!!!) bizonyítani.


A másik, amint mondták: egy egyszerű vagyonosodási vizsgálatot kell lefolytatni ellenetek, és máris kiderül az igazság. Mondhatod, hogy baráttól kaptad kölcsön, akkor a barátod is vizsgálat alá vonják, hogy vajh' ő miből adott kölcsön neked... (Már ha nincs papír...) Tehát ezzel igen rendesen megszivathatsz embereket.


Egyezz meg az anyósoddal és fektessétek írásba a dolgokat. Ezzel jársz a legjobban.


Amennyiben az anyós fizetési meghagyás kiállítását kéri, akkor mit csinálsz? Mert a bíróság a meghagyást tulajdonképpen érdemi vizsgálat nélkül bocsátja ki. Ellent fogsz neki mondani? Mire alapozva viszed perbe az anyósod... Tehát nem "egyszerű" ám ez a dolog. Mégha nincs papír, akkor sem!

2008. máj. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A családiház alsó része az anyukámé, a felsőszint lett a nevemen eltartási szerződéssel. Nekem is vannak kölcsöneim- elég sok. Anyós dupla annyi pénzt akar, mint amennyit én kiszámoltam. Mit tudok tenni, hogy jogilag ne tudjon eredményt elérni?
2008. máj. 28. 10:55
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Na szóval itt emberséges dolgokról van szó!! Most szüksége van a pénzre? Tisztázzátok, mert jár neki , ő szívesen segített amikor tudott, most ti jöttök. CSak annyit kell visszaadni, amennyit adott, hogy milyen ütemezésbe , azt pedig nektek kell megbeszélni, mert ő kockáztatja a lakását miattatok. Ha esetleg elveszik a lakását befogadod?? Üljetek le, beszéljétek meg mikor mennyit tudsz visszaadni. A lelkiismereted jól diktál. Egyébként ha nincs róla papír nem követelhet jogilag, de ne basszátok át, az szemét dolog!!Ti nem tudtok hitelt felvenni, hogy visszatörleszétek, vagy gondolom havonta kellene neki amit ő törleszt,, nemt udom.. Leülni... Megbeszélni!!
2008. máj. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy azt is beszéld meg , hogy annyit adsz vissza amennyit kaptál. Igaz ő most kamatostól fizet, de remélem nem providentes hitelt vett fel. Mekkora az összeg. Ki látta hogy adott? Nincs tanu, nem történt semmi. Adjátok vissza azt amit kaptatok és tbb kölcsönt ne vegyetek fel!! Ilyenek a magyarok- hitelből-hitelbe- mondja a média. Nem szabad!!!
2008. máj. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!