Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elveheti tőlem a gyerekeimet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elveheti tőlem a gyerekeimet az élettársam?

Figyelt kérdés

14 éve vagyunk együtt,de csak 6 éve lakunk együtt,van 2 gyerekünk,egy 3 és fél éves és egy másfél éves kisfiúnk.Sajnos a mi viszonyunk már 3éve kezdett megromlani,de már most azon a szinten tartunk,hogy elviselhetetlenné váltak a mindennapjaink az állandó veszekedések miatt.A ház amiben lakunk,az az övé,ő vette,mikor még csak jártunk,de ketten hoztuk rendbe .Nekem nincs másik házam,mert kettőnknek vette,nem volt rá pénzem sem,hogy kifizessem a felét annak idején,de ő nem is akarta ezt,mert csak hitelből tudtam volna.

A lényeg,hogy én csak a szüleim házába tudnék menni a két gyerekkel,máshova nem,sem albérletbe.Most GYED-en vagyok.

Azzal fenyeget,elveteti tőlem a gyerekeket,mivel nincs lakásom.A gyerekeket rendesen ellátom,tisztázom,nem iszom,világ életemben dolgoztam,míg nem szültem,anyukám háza is tipp-topp.

Elveheti,mert neki van lakása?

30éves vagyok és már 16 éves korom óta vle vagyok ,mégmielőtt írná valaki,hogy mért nem vettem saját házat.


2013. márc. 19. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétel a saját lakás. Ha a szüleidnél nem nyolcan éltek egy szobában villany nélkül, akkor jó az is... Hány válás, szakítás után a szülőkhöz megy a gyerekekkel az asszony, mert máshova nem tud, vagy mert ott segítenek, meg anyagilag is könnyebb. Ez kevés indok.


Van hova menned? Van. El tudod őket látni? El.


Itthon az anya eleve nagyobb eséllyel indul, ellened nem is szól semmi, meg a gyerekek is kicsik. Nyugi.

2013. márc. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az nem kizáró ok hogy nincs lakásod. Van hova menned? Igen, akkor ennyi. Amikor én elváltam én albérletbe mentem a gyerekkel, és a bíró nem is kérdezte hogy van-e saját lakásom. Volt bejelentett lakcím. A gyerek tiszta, rendesen étkezik, oviba járt, vagyis rendezett életkörülmények között van.

Amúgy meg a gyermeket csak akkor szokták elvenni az édesanyjától ha az anyuka

- alkoholista

- ön- és közveszélyes

- drogos

- qrva(vagyis a testéből él)

- mentálisan kezelhetetlen


Ha egyik sem áll fent a részedről akkor nincs miért aggódnod..


De kérdezhetek valamit?? Ha 3 éve már megromlott a viszonyotok akkor miért szültél még egy gyereket??? Tényleg csak kíváncsiság hogy egy rossz kapcsolatban miért vállalnak be gyereket?? A gyerek sosem fogja megoldani a gondokat..

2013. márc. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen,erre már én is rájöttem.Bíztam benne,hogy jobb lesz minden,de igazából vágytam arra is,hogy az első fiamnak legyen egy édestestvére.

Még akkor is úgy gondoltam,ez csak egy rossz időszak,amit megtudunk oldani,szerettem.

Akkoriba még a veszekedések sem voltak mindennaposak.

2013. márc. 19. 18:31
 4/4 anonim ***** válasza:
68%

"Elveheti tőlem a gyerekeimet az élettársam?"


Ezt úgy kérdezed mit ha nem ő lenne az apjuk.

Ítélheti a bíróság az apának a gyerekeinket? Így kellet volna kérdezni a gyerekek senkinek sem a tulajdona.


Egyébként nem sok esélye van.

2013. márc. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!