Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elveszíthetem a gyerekeimet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jupsz kérdése:

Elveszíthetem a gyerekeimet?

Figyelt kérdés

Férjemmel 3 közös gyerekünk született. Ő 2011-ben, félrelépett, és mikor ez kiderült, én elküldtem.Szó nélkül ment is, azóta külön élünk. A válásunk már jó fél éve tart, mert nem egyezik bele, hogy én neveljem a gyerekeket. Már meghallgatták az én tanúimat, volt nálam a gyámügy, óvodai-iskolai szakvéleményt kértek. Mindenhol azt írták, a gyerekek jó helyen vannak nálam. Apuka különösebben nem keresi a gyerekeket, kéthetente hétvégén. Mindenkinek azzal "dicsekszik", ha megítéleik a gyerektartást, ő felmond, mert nem fog fizetni. Nekem is mondta, ha beleegyezek egy nevetséges összegbe, akkor nem pereskedik a gyerekekért. Nekem stabil (máramennyire a mai világban lehet) állásom van, lakásom, autóm, egyedül nevelem őket másfél éve. Férjem, össze-vissza költözik, barátnőtől haverokhoz, bulizik, három műszakban dolgozik, segítség nélkül el sem tudja így látni őket. Nem akarom őt pocskondiázni, mert a gyerekeim apja. De egyszerűen nem értem, hogy miért nem dönt már a bíróság. Eddig ellenem semmit nem tudtak felhozni, persze az ő tanúi még hátravannak. Most pszichológushoz is kell menni. Vannak esetek, amiket olyan gyorsan rövidre zár a bíróság, annak ellenére, hogy a szülők nem egyeznek meg. Nálunk miért kell minden egyes lépcsőfokot végigjárni? Vagy minden esetben kell pl a pszichológus? Milyen esetben veszik el az anyától a gyerekeket? Még mielőtt kapok hideget-meleget: Nem a gyerekek apjával akarok keménykedni, nem az a cél, hogy őt "legyőzzem", örülnék, ha jó kapcsolata lenne a gyerekekkel. Én 1,5 éve egyedül nevelem őket, és úgy érzem a gyerekek jól vannak nálam. Engem már a gyerektartás sem érdekel, ne fizessen, szíve joga, ha ő ezt érzi korrektnek. Nem akarom elveszíteni a gyerekeimet, nekem most ez a legfontosabb. Annak pedig nem látom jelét, hogy a gyerekek az apjukkal akarnának élni.

Kérlek benneteket, hogy mondátok el a tapasztalataitokat a témában!


köszi



2013. febr. 16. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

1. Gyalorlatilag kizárt, hogy elvennék töled a gyerekeket, mert erre semmi ok sincs, és az utóbbi másfél évben eleve te nevelted, az apa meg nem sokat foglakozott velük.


2. A pszichológust igen sok esetben megkérdezik, mert ha az apa kéri a gyerekeket, akkor ezt is meg kell csinálni.


3. A gyerektartásról viszont nem mondj el, mert az nem NEKED, hanem a gyerekeknek jár, és az apának ennyi felelösége azért csak van a gyerekekkel szemben.

2013. febr. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a gyerektartás nem nekem jár. Olyannyira tudom, hogy pár hónapja, nyitottam nekik egy bankszámlát, ahova befizetem a 2/3-át (ez kereken 20 ezer forint). Ha ez az ára annak, hogy megkíméljem őket a mindenféle hercehurcáktól. De már késő, elrendelték a pszichológust. A nagyobbik fiamat (7,5 éves) egyre jobban megviseli a hercehurca. Annyira féltem őket ettől. Olyan nehéz ülni és várni, hogy döntsenek felettünk. Már komolyan félek attól, hogy a pszichológiai vizsgálat előtt agyon kényezteti őket (ott számítógépezhetnek, amennyit akarnak stb), és a gyerekek majd erről áradoznak. Miközben anyával élik a szürke hétköznapokat. Nagyon sok programot csinálok nekik (Csodák Palótája, Színház, mozi stb), de néha mint mindenki én is feszültebb vagyok, és ilyenkor egy-egy hangosabb szó is megesik. Nem eszetlen üvöltözésről beszélek, amolyan átlagos, mindennapi, szerintem mindenhol előforduló szóváltásról.
2013. febr. 16. 21:31
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja, és több helyen olvasom, hogy a környezettanulmányt mindkét szülőnél végzik. Akkor nálunk, miért csak nálam tették? Vannak dolgok, amiket nem értek, és ezek a furcsaságok elég riasztóak... :(
2013. febr. 16. 21:36
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

jó ellentmondásos ez a kedves apuka..

írod hogy nem akarja hogy te neveld,de ő meg nem is nagyon törődik velük keresi őket,na meg a legfontosabb ,nem akarnak vele élni..

ne aggódj te egy nagyon jó felelősség teljes anya vagy,nem fogják elvenni tőled.

egy apa sincs a talpán aki képes lenne 3 gyereket felnevelni egyedül

és csak azért fenyegetett téged ezzel hogy nem akarja hogy te neveld hogy belédkössön és megbántson ezzel.

kiváncsi lennék mi lenne ha neki ítélnék őket.

jót röhögnék rajta már bocsánat!

csak azt nem értem miért szültél neki egy ilyen gerinctelen embernek..

2013. febr. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Magyarorszagon nem szoktak meg kirivo esetben sem az apanak itelni a gyerekeket.

Ezt most csak azert csinalja, hogy te szenvedj.

Ezt batoritasnak irom. Amugy, a gyerektartasrol ne mondj le, mert ha nem fizeti, akkor majd behajtjak rajta.

2013. febr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Nyugodj meg!A bíróság a gyerekek érdekét nézi.Az állandóságra törekszenek.Másfél éve te neveled őket.Szerintem a volt párodnak nem is kellene három gyerek.Csak téged akar bántani.
2013. febr. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Miért szültem? Mert nem volt mindig ilyen. Én azt gondoltam, hogy ő a legjobb apa a földön. Bár ennek ellentmond, hogy van egy lánya egy előző kapcsolatával, akivel szinte nem is beszélt hónapokig. Őszintén mit mondjak? Nem tudom, buta voltam és ezek szerint meggondolatlan. Az egyetlen dolog, amit nem bánok, hogy a gyerekeim megszülettek. Persze az embernek nem az az álma, hogy egyedül nevelje fel őket, de ha már így alakult, nem is kérdés, hogy velük tudom csak elképzelni az életet. Szeretnek az apjukkal is lenni a gyerekek szerencsére, és nekem azt mondják, ő örökké velem akarnak lenni. De gondolom neki is ezt mondják, a gyerekek nem akarják megbántani a szüleiket. És ez így van jól. Most persze apuka eljátsza a mintaapát, nem felejti el a láthatásokat, egyszer (1,5 év alatt) még a suliba is bement a múlt hónapban. Ha tényleg csak fizetni nem akar, akkor miért akar most mintaapaként tetszelegni? Nem vonom kétségbe, hogy szereti őket, de én pl ki sem bírnám, hogy ne hívjam fel őket minden áldott nap, ha fordítva lenne. Ő csak 2 hetente beszél velük. Hát én annyira nem röhögnék, ha neki ítélnék őket (tudom, te sem úgy értetted:)), de arra kíváncsi lennék mit szólna...
2013. febr. 16. 21:53
 8/12 A kérdező kommentje:
Bántson, én már nem nagyon tudok meglepődni semmin vele kapcsolatban (egy évig a szomszédomban lakott az új nőjével, ai miatt lelépett, és így is kibírta, hogy csak kéthetente nézze meg őket). De ebbe nem a gyerekeket kellene belerángatni. Tényleg ennyire nem egyértelmű a helyzet, vagy a bíró túl óvatos?
2013. febr. 16. 21:56
 9/12 anonim ***** válasza:

igen nem úgy értettem csak hogy játssza itt a mintaapát,nem tudom mit kezdene 3 gyerkőccel,és amint írta itt minden válaszoló azért csinálja itt a fesztivált hogy téged bántson,

tudod amelyik kutya ugat...

erőt és kitartást kivánok !!!!!!!!!!!!!

2013. febr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Na én is azt hittem, hogy csak ugat, de most mégis mehetünk a pszichológushoz...

Köszönöm szépen, nem tehetek mást, mint kitartok :)

2013. febr. 16. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!