Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan kell jól feldolgozni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kell jól feldolgozni a "válást"?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogyan lehet rá felkészülni, vagy ha már megtörtént és beüt a magány, hogyan kell kezelni? Van egy gyermekem, nem tehetem meg, hogy egész nap zokogok és csokit zabálok, és szomorú zenéket hallgatok, meg persze nem is tartom ezt túl jó ötletnek. Együtt élünk évek óta, tehát kicsit félek ( na jó nagyon félek ), hogy hogyan fog érinteni amikor már nem lesz a fogason a pulóvere, nem találom a sarokban a zokniját, nem teregetem ki a pólóját. Nem szedegetem össze a fogpiszkálót utána és nem lesznek a polcon a "mütyűrjei". Eddig csak olyan szakításom volt ,mikor családdal laktam. Tehát ez egy új dolog lesz nekem az anyagi problémákkal együtt. Hogyan kell kezelnem? Hogyan lehet túltenni magam rajta? Legszívesebben egész nap zokognék, de nem tehetem meg a gyermekem miatt.
2013. júl. 27. 19:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Nem kérdeztél butaságot, érzéketlenek ezek. Én ugyanebben a cipőben járok, tanácstalan és elkeseredett vagyok, így találtam a kérdésedre. Ha van kedved, privátban néha írhatnánk egymásnak, hátha tudunk egymásnak jó tanácsokat adni. Idegenként tárgyilagosabban látjuk más helyzetét. Egyébként az én lányom jövő hónapban lesz 2 éves és sajnos érzi a feszültséget.
2013. júl. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én vagyok a "gyerek miatt maradjunk együtt" szülők gyermeke.

Ahogyan az utolsó is írja, a gyerek igenis ÉRZI A FESZÜLTSÉGET!

2013. júl. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Kedves 12-es. Nem mondtam, hogy a gyerek nem érzi a feszültséget. Azt mondtam, hogy az én lányom egyelőre még nem érzi. Nincs mit érezzen, mert az ő társaságában nem vagyunk feszültek. A feszültség akkor van köztünk, mikor kettesben vagyunk. Nem veszekszünk a gyerek előtt. De mivel szeretném, ha ez így is maradna és lehetőség szerint el se kezdje érezni, ezért tettem fel a kérdést. Igazából csak az zavar engem, hogy a kérdésemre egy-két emberen kívül senki nem válaszolt, viszont az egész életemet kivesézte mindenki.
2013. júl. 30. 11:58
 14/15 A kérdező kommentje:

Kedves 11-es, még tegnap írtam Neked privát üzenetet! :)

Köszönöm a válaszodat!

2013. júl. 30. 11:59
 15/15 anonim válasza:
Szia! Nehéz erre felkészülni. Nálunk én adtam be a válópert, ő folyamatosan visszakozna, és még így is nehéz tartani magam sokszor. Pedig mindenki kívűlről azt látja, hogy milyen erős vagyok, mert én 3 gyerekkel meg mertem tenni ezt. Pedig dehogy érzem magam erősnek sokszor. Amikor egyedül vagyok, mert a gyerekek nála vagy mamánál vannak, akkor mindig el kell itthonról mennem társaságba, ha véletlenül itthon maradok, akkor minden apróságon bőgök. De mérlegelni kell, hogy a gyerekeknek mi a jobb. Egy olyan kapcsolat a szülei között, ami igaz nem sűrűn hangos, de folyamatos piszkálódás, amiből az érzékelhető, hogy mindig feszült az ember, vagy egy nyugodt anya és apa de külön. Amit tanácsolni tudok, hogy legyen legalább 1-2 olyan ember körülötted, aki tényleg melletted van, és ha este 10 kor jön rád a depi, akkor is tudj vele beszélni, mert utána sokkal könnyebb. Lehet ez családtag, vagy jó barát, de ne idegen itt, mert itt mivel az emberek nem tudják a teljes történeteket, ezért ösztönösen lehúznak. És ne hagyd el magad, járj társaságba, ha esetleg a gyerkőc az apánál van. Nem pasizni,csak egy jót beszélgetni, vagy bulizni. Akinek meg nem tetszik, hogy éled tovább az életedet és nem omlasz össze, az tehet egy szívességet :) Ez a te életed lesz, és a gyereknek is jobb egy olyan anya, aki igaz 2 hetente elmegy valahova egy délután vagy este, de a többi napokon feszülségmentes és igazán odafigyelő.
2013. aug. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!