Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ez már a biztos válás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez már a biztos válás?

Figyelt kérdés

külföldön élünk férjemmel kb három éve. én kikészültem, nem az én világom, egyszerűen nem bírom itt. alig van ismerős, nagyon messzire élünk, ritkán járunk haza, a meló nem a legjobb, a kapcsolatunk is nagyon rossz. tervben volt hogy hazamegyünk férjemmel letelepedünk és jöhet egy gyerek. de mára minden megváltozott. ő már nem akar hazajönni velem, én nem akarok itt maradni. a házasságunk is cska a veszekedésről a civakodásról szól. egyszerűen minden megromlott. a válásról beszélgetünk most. lehet még visszaút? már próbálkoztunk többször helyretenni a dolgokat de nem sikerült. van még így értelme bárminek is vagy hagyjuk abba és menjek haza? tapasztalatok?

köszönöm előre is...

29 n


2013. aug. 24. 06:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sajnos ez van. A legtöbb ilyen válással végződik, a szerelmet erőszakkal fenntartani nem lehet! Külföldi munka előnye a magasabb jövedelem, de rámehet minden, nem sok kapcsolat bírja ki.
2013. aug. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
8%
Ha neked fontosabbak az ismerősök, mint a férjed, akkor csak a válás jöhet szóba. De miből gondolod, hogy itthon találnátok munkát? Úgy tűnik, csak rajtad múlik a házasságod sorsa.
2013. aug. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%

HOL külföldön? Mert azért nem igazán tudom elképzelni, hogy annyira rossz lenne a helyzet.

Az, hogy kevés az ismerös - két-három barát böven elég, a több csak pletykálkodnia kellhet, másra nem.

A "meló nem a legjobb" - szerintem el vagy tévedve, Magyarországon valószinleg vagy még rosszabb lenne, vagy egyáltalán nem kapnál semmit, szóval inkább örülnél, hogy VAN munkád.

Szerintem nem véletlen, hogy a férjed nem akar visszajönni Magyarországra, mert ö reálisan látja a különbségeket meg a lehetöségeket.


De ha neked nem tetszik, akkor válj el, gyere haza, csak utána ne sírj, hogy egy szál semmiben az utcán vagy.

2013. aug. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
12%

Ha nem ébredsz fel az álomvilágodból, akkor igen.


Olvasd már el, hogy miket írnak (akár itt ezen az oldaon is) a mo-i munka- és megélhetési lehetöségekröl!


De ha ennyire éretlen, gyerekes vagy, hogy neked a napi szomszédolás, pletykálkodás meg traccsolás a fontos, akkor csak jót teszel a férjeddel, ha hagyod, hogy neki meglegyen a lehetösége egy másik, értelmes nö mellett boldognak lenni.


Szóval válj el töle, neki mindenképpen elönye lesz csak belöle, te meg megérdemled, ami utána jön!

2013. aug. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, de itt nem a traccsparty a lényeg..sőt.. már alig van barátom mióta kint élünk..

hanem arról van szó, hogy eddig azt terveztük hogy hazamegyünk, mivel otthon több dolog is adott nekünk, pl egy saját készépénzes ház, egy biztosabb meló amig nem találtunk magunkatnak valamit (családi váll.), ott a nagy család, a lehetőség több dologra.. ezt párom is tudja, de nem akar jönni, mert fél a családom közelében lakni.. anyagilag ellennénk de ő neki mindig is nagyon sok pénz kellett, akkor érezte jól magát ha megvan tömve a zsebe. ami egyértelmű, de nem minden...

főleg így hogy ilyen lehetőségeink vannak otthon... gyereket otthonra szeretnék szülni a nyugdotan családi életbe ahol tudja ki a nyagi a keresztszülő, stb.. külföldi milyen közössége lesz neki? oké ő beilleszkedik a németek közé.. de akkor sem tudja meg mi az az igazi nagy család... stb...

úgyhogy elég összetett ez a dolog.. én most az érzelmi részekre gondoltam, hogy mennyire nem vagyunk már meg jól.. még lehet hogy maradnék is kb egy évet, volt is róla szó régebben is, de így, hogy ennyire mások vagyunk és ennyire tiltakozik a családom ellen? holott mindenben segítenek és támogatnak minket...

nehéz helyzet iszonyatosan, hiszen szeretem, és tudom hogy külföldön jobb, de nem csak ez a legfontosabb egy életben..

tanácstalan vagyok, de köszönöm a válaszokat, meggondolok minden választ... hiszen most egyedül vagyok ebben az egészben, nem szeretném senkinek sem elmondani, mármint családnak, barátnak.. köszönöm...

2013. aug. 24. 08:23
 6/13 anonim ***** válasza:

Abban tökéletesen igaza van a férjednek, ha nem akar a TE CSALÁDOD vállakozásában dolgozni, több okból is.


Elöször is rengeteg vállakozás meg csödbe, és akkor mindenki ott áll az utcán semmivel.

Másodszor ha belemenne, minden egyes vitánák a fejéhez vágják, hogy örüljön, hogy ott dolgozhat, csak szánalomból tartják meg, független, soha nem lehetne.


Másrészt éppen Németországban igen jól be lehet illeszkedni, ha beszéled a nyelvet.

A gyereknek meg mindenképpen jobb, ha egy kulturált országban él úgy, hogy van esélye a megélhetésre, ellentétben a mo-i helyzettel.

A gyereknek meg a nagycsalád nem ad sokat, föként, hogy a te korosztályod már nem igen lesz együtt, a szülök meg idövel kihalnak. A nagycsaládos álom csak addig müködik, amig nem jár mindenki munkába, utána már nincs idö rá.

2013. aug. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

" egy biztosabb meló amig nem találtunk magunkatnak valamit (családi váll.), ott a nagy család, a lehetőség több dologra.. ezt párom is tudja, de nem akar jönni, mert fél a családom közelében lakni.."


A férjed helyében én sem mennék függöségbe a családod közelébe, meg a családi vállakozásba - ezzel teljesen megszünne minden leheösége a saját boldogulásra.

2013. aug. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

Néha elképedek, milyen nagyvilági válaszolók fordulnak meg itt. Kenik-vágják a német bevándorló élet minden előnyét, lehetőségét, örömét, keresleti piacát.

Természetesen, hiszen minden egyes válaszadó már élt kint külföldön, sőt éppen most is kint él -mondják-, miközben nagy valószínűséggel max. döcögős középfokon beszélnek max. egy nyelvet ( a többség, biztos).


Kérdező, baromi nehéz lehet neked. Keserű a bevándorlók kenyere (csak erről viszonylag kevesebbet hallani a kolbászos kerítés- propagandistáktól), főleg azoknak, akik nem menekülnek, hanem kitelepülnek, akiknek értékes szép életük volt otthon is, szerető nagy családjuk, azok általában nem maradnak meg kint. Úgyis tudod, hogy mit szeretnél. De az idő ketyeg, mindjárt 30 leszel, ami még mindig nagyon fiatal, de kérdéses, hogy olyan pasi mellett akarod-e "pocsékolni" az éveidet, akivel még abban sem tudtok zöld ágra vergődni, hogy melyik országban éljetek...

2013. aug. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%
a héten harmadszor van kint ez a kérdés!!!
2013. aug. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

utolsó: nem én tettem fel a kérdést az előzőekben, csak most előrször..

utolsó előtti: nagyon rávilágítottál a lényegre amit most érzek, látok, amiben és ami között most örlődök...

és elolvasva a válaszokat és elgondolkodva mindegyiken, igazad van... én ilyen vagyok, én így látom a dolgokat...

egyre jobban így is érzem... ha még az országban sem egyezünk akkor miben? hogy lehetne így közös jövőnk? az egy dolog hogyha szeretjük a másikat akkor kompromisszumot kötünk.. én kötöttem is, itt vagyok vele már egy ideje.. de megbeszéltük hog ymegyünk és erre mégsem...

persze megértem hogy nem akar a családi váll. dolgozni de egy-két hónapra van szó, hiszen vannak lehetőségeink.. na mindegy...

köszönöm mindenkinek...

2013. aug. 24. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!