Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Volt párom családjában meglévő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt párom családjában meglévő fertőző betegség esetén kérhetem-e a bíróságtól, hogy erről kötelezően tájékoztassanak, és a láthatás kapcsán párom kötelezően ennek megfelelően mérlegeljen, viszi-e oda a gyereket, vagy nem?

Figyelt kérdés
Anyósom volt sógorom gyerekeit betegségük kezdetétől a végéig ápolja. Ez szép dolog. De hogy, hogy az már kérdéses. "Az orvos hülye, nem írt fel antibiotikumot, majd én adok nekik, tudom mi kell erre". Most például ott tartunk, hogy gombás fertőzés terjedt szét a gyerek egész testében. (Tán csak nem a túlzott antibotikumozástól?)De nem is ez a lényeg. Hanem, hogy a párom ott lakik velük, holott van két lakása (amit bérbe adott). És nem hajlandó anyóstól elköltözni, a láthatást, pedig ebből adódóan anyósnál tervezi megoldadni ('együtt a nagy család'). Kérhetem-e, hogy fertőző betegség esetén engem kötelezően tájékoztassanak, és akár megtagadhassam a láthatást. Illetve, hogy tudom ezt ellenőrizni, akár kötelezően orvos által?

2013. okt. 8. 10:59
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Esetleg a bíróság kérheti-e a páromtól, hogy ugyan költözzön már a saját lakásába a gyerekünk egészsége érdekében?
2013. okt. 8. 11:01
 2/15 anonim ***** válasza:
31%
Ha vaklóban fertőző a betegség, akkor a beteget az orvos kórházba utalja, és nem otthon ápolják.
2013. okt. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
47%

Miért kéne kórházban ápolni egy fertőző beteget? Te jó ég. Például a vírusos hányás-hasmenés is fertőző betegség még sincs a fél város a fertőzőosztályon. Milyen okos emberek vannak.

De a kérdésre válaszolva én simán megtagadnám a fentiek ismeretében a láthatást. Biztosan van erre jogi téma, de ugye fertőző beteget közösségbe (óvoda, iskola) nem szabad vinni, ez fordítva a "közösséget" sem szabad a fertőző gyerek mellé vinni.

2013. okt. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat.
2013. okt. 8. 11:21
 5/15 anonim ***** válasza:
46%

Ha fertőző beteg, akkor megtagadhatod.

Fordulj a kerületi gyámhatósághoz, gyermekvédelemhez, ott mindenről tájékoztatnak.

Ráadásul, ha az engedélyed nélkül a te gyerekedet is gyógyszerrel tömi, az már egészség veszélyeztetése.

2013. okt. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%

Ja, és igen!

Az antibiotikumok oktalan használata (de amúgy is) súlyos gombás fertőzést okozhat, mert lerombolja az immunrendszert, ráadásul súlyos emésztőszervi betegségek okozója is lehet.

Ha nem hagyja abba, fordulj bírósághoz.

2013. okt. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

Józan ember nem viszi el a gyerekét akkor, ha valami komolyabb betegséget megkaphat.


Egy megfázás, vagy járvány nem tartozik ebbe a kategóriába. Elég érdekes lenne a láthatást megtagadni, mert valaki beleesett egy országos járványba, amibe szenved a boltos, a szomszéd, a busz utasai stb. Tehát ha az a fertőző betegség pár napon belül múló, és nem egy hepatitis, akkor viheti a gyereket, joga van hozzá. Ha együtt élnétek, akkor is látogatná a nagyit, meg az apát.


Azt meg, hogy Ő hol tölti a láthatás alatt az idejét a gyerekkel, neked semmi közöd. Akkor az ő felelősségére van bízva a gyerek, nincs beleszólásod. A nagymamának is van láthatási joga, tehát azt végképp nem róhatod fel, hogy ha odaviszi.

2013. okt. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Még egy info: sógor króm betegségben halt meg. Ez a bélrendszer soha el nem múló gyulladásos állapota. Páromnak még ettől sem nyílt fel a szeme. Ő maga meg pajzsmirigy beteg lett. Anyós remek a vegykonyhában. Valami vegyi cégnél dolgozott, az egészségügyi érettségijével. Nem egyszer mondogatta mire mi jó....
2013. okt. 8. 12:02
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérhetsz ilyet. Minden ember egészségi állapota a saját dolga, arról nem köteles tájékoztatni egy vadidegen embert. Tudod, személyiségi jogok. Ahhoz pedig senkinek, sem a bíróságnak sem másnak semmi köze, hogy hol lakik a pasi, és senki sem kötelezheti semmire.
2013. okt. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
De ha a gyerekem egészségére veszélyt jelent, akkor sem?
2013. okt. 8. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!