Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Folyamatosan veszekszünk az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Folyamatosan veszekszünk az előző kapcsolatból származó gyerek miatt. Talán jobb lenne külön?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves fia az előző kapcsolatából. És van egy másfél éves közös kislányunk.

Amikor 2 hetente nálunk van a fia, állandóan csak veszekszünk. Ilyenkor én a babával alszom egy szobában, ő a kisfiával. Egyértelmű, hogy a fia féltékeny, nem akarta a kistesót. Mindig a kislányon áll bosszút, pedig ő nem tehet semmiről.

Amíg nem volt szó közös babáról, a kisfia egy tündér volt. Jól kijöttünk, néha gyakrabban elhozta a párom, mint 2 hetente. Vittük állandóan programokra, amikor tudtuk akkor nyaralni is.

Most a baba érkezése óta megváltozott néhány dolog és ez neki nem tetszik :(

Napközben nem hagyja aludni a kislányt, kitakarja, zenél neki, ledob valami kacatot stb. Azt mondta a kislány is ha felsír éjjel, akkor ő felébred. És ha napközbe nem alszik a kishuga akkor éjjel tuti fog.

Külön szobájuk van, a fiú mégis mindig a babaszobába van. Minden ruhát átvizsgál (2hetente) ami neki nem szimpatikus azt a földre dobja és rálép. A játékokat egy szatyorba rakja és a konyhába a szemetes mellé teszi, hátha kidobjuk figyelmetlenségből. A mesekönyvekbe belefirkál, volt hogy egy hétvége alatt 4 játékot is tönkretett ami a kislányé volt. Ha nem nézek oda egy pillanatig, máris befogja a baba orrát, hogy ne kapjon levegőt.


Megmondta nekem, hogy gyűlöli a kistestvérét, és inkább ajándékozzuk el vagy csináljunk vele valamit mert ő nem szereti.

Tanácstalanok vagyunk, félek rámegy a házasságunk.

A párom exe terhes volt, mikor a kisfiú megtudta, addig rosszalkodott heteken keresztül, mig az anyja a sok stressztől elvetélt. :( /legalábbis az ex nekünk ezt mesélte/


2013. dec. 17. 14:35
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:

A párom hiába megy játszótérre, kirándulni, moziba stb. Azt se lehet péntek délutántól vasárnap estig.

Arra az időre a gyerek lefoglalja magát, de utána ugyanúgy rosszalkodik itthon.

Párom meg ugye 2 tűz között áll, mert a fiát is szereti, de a lányát is imádja. Nem kérhetem tőle, hogy ne hozza el, mert akkor a kisfiúban csak erősödni fog a gyűlölet a húga iránt. De a beszélgetés nem használ.

Azt meg nem szeretnénk, hogy 2 hetente elhalmozzuk ajándékokkal, kvázi megjutalmazzuk a rosszaságaiért...

2013. dec. 17. 14:46
 12/48 anonim ***** válasza:
96%

Legyen közös programja kettesben az apjával.

Most miért nem hozzátok már el gyakrabban? Most is lehetne olyan hogy az apja megy érte az iskolába, ő viszi külön programra, elmennek korcsolyázni, bármi.


Amikor pedig együtt vagytok, akkor be kell tartania a szabályaitokat. A férjed büntesse, ne te.


Ha pedig sokáig nem javul a helyzet, forduljatok pszichológushoz.

2013. dec. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:

Azért nem jön gyakrabban, amiket művel. Épp elég abban a 2,5 napban felügyelni a babát, végezni a háztartást, pihenni plusz a kisfiúra vigyázni. Ha nem gonoszkodna, jöhetne gyakrabban.

Most biztos megköveztek, de amíg így bánik a lányommal, ne jöjjön gyakrabban mint az a kötelező 2 hét.

Imádtam a kisfiút, de már annyira magára haragított engem. :(

2013. dec. 17. 14:49
 14/48 anonim ***** válasza:
97%
Ha neked ezelőtt jó volt a kapcsolatod vele, akkor szorítsd össze a fogad és te is csinálj vele kettesben programot. Lehet nem csak a férjed hanem miattad is féltékeny hisz már megoszlik a figyelmed. Esetleg kérd meg anyukádat hogy vigyázzon a kicsire és csináljatok addig 3an valami, mint régen. Lehet ez is hiányzik neki. Mondjuk én nem vagyok veréspárti, de ebben az esetben lehet hogy meggondolnám, hisz életveszélyről van szó.
2013. dec. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
86%
ennyi tutyimutyi szülőt igenis pofon jár neki! ha nem mesélte el a dokinak hogy a húgát kvázi megakarta ölni akkor tudja hogy rosszat tesz és mégis megteszi tehát valami nagyon nem stimmel a fejében és még most meg kell erősen húzni a határokat.Persze kiakarja nyírni a hugit cserébe vigyük el több programra.Ebből csak azt fogja fel hehe azt csinálok amit akarok.
2013. dec. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
Félreérthető voltam: nem kell elvinnie ilyenkor hozzátok. Csak menjenek el sétálni, beszélgetni, moziba. Mondjuk heti 1x, fix napon.
2013. dec. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
78%
Eddig próbáltátok szép szóval, nem vált be. Akkor most adjatok neki egy büdös pofont, abból érteni fog.
2013. dec. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:
Én szívem szerint már megütöttem volna, de a párom már megtette. Amikor valamit tesz a kicsivel, ő elkezd sírni. Én megvigasztalom a kislányt, a párom meg a fiával elbeszélget és megbünteti.
2013. dec. 17. 14:54
 19/48 anonim ***** válasza:
91%
Az apja adjon neki ilyenkor egy pofont. Most kell valahogy megfékezni, amíg még kicsi. Gondolj bele ha így marad, nincs veszélyesebb egy gonosz tinédzsernél.
2013. dec. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
96%
csakhogy neked is meg kell büntetned. Érzi hogy te viszont nem teszel vele semmit,apuci meg nem számít egy(idegentől) jobban fog tartani.Minél többször rosszalkodik annál kevesebb program apucival, ez van magának akarta a bajt.
2013. dec. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!