Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tudnátok tanácsot, tippeket,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudnátok tanácsot, tippeket, praktikákat adni, hogy hogyan tudnék (legalább a gyerekek) előtt erősnek és magabiztosnak, és biztonságot sugárzónak tűnni, amikor elköltözik a férjem?

Figyelt kérdés

A gyerekek 2 és 4 évesek. Én meg már akkor sírógörcsöt kapok, amikor elképzelem a beszélgetést és hogy a férjem kilép az ajtón a bőröndjével. Nem tudom honnan legyen erőm, hogy a gyerekek lelkét ápoljam és mindent megadjak nekik, miközben elhagy a férjem és épp megyek vissza dolgozni. CSaládgondozóban már voltam pszichológushoz január 24-re kaptam időpontot, de a férjem most hétvégén fog elmenni és addig kéne pár jótanács.

Bp-en élünk és itt egyedül vagyok, mint a kisujjam (meg a gyerekek).


2014. jan. 3. 13:51
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
83%

Pedig épp az volt az első gondolatm, hogy a gyerekek ne legyenek otthon.

De ha megoldható, szerintem menjetek el a gyerekekkel, a férjed meg dobja be a postaládába a kulcsot.

Sehogy sem menthető már meg a házasságotok?

2014. jan. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
83%
Családod, szüleid? Szerintem keress valami megoldást, hogy ne legyetek otthon.
2014. jan. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
72%
Anyukádékhoz menj a gyerekekkel addig míg pakol.Az első éjszakát szerintem ott is tölthetnétek.
2014. jan. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
83%
Én is úgy intézném, hogy legalább a gyerekek ne legyenek otthon. Jó barátnőnél, megbízható szomszédnál nem tudod őket 1-2 órára otthagyni, csak amíg összeszeded magad?
2014. jan. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom ami történik. Én most egy-két lelki tanácsot adnék ha nem bánod.

Ilyenkor az a legnagyobb teher, hogy "mi lesz most az életemmel", "hogy fogom ezt egyedül végigcsinálni" stb. Ezek akkora nagy kérdések, hogy összetörik az embert.

Szerintem csak és kizárólag a legközelebbi kisebb célra öszpontosíts. Ne gondolj a jövőre, majd ha jobban leszel akkor foglalkozz vele.

Most arra gondolj, hogyan fog lezajlani a költözés, mit hogyan csinálj. Így már nem is akkora a teher és nem is tűnik kivitelezhetetlennek.


Szerintem is az lenne a legjobb ha a gyerekek nem lennének otthon abban az időben és lenne időd egy kicsit összeszedni magad utána. Hívd át valamelyik nagyszülőt, vigye el a gyerekeket állatertbe vagy ilyesmi.

2014. jan. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Szerintetek az nem kockázatos, hogy nincsenek itthon a gyerekek és utána én mondom el, hogy többet már nem jön haza apa? Szerintem simán engem fognak megutálni. Pont ezért gondoltam, hogy vagy vállalja a férjem a döntése következményeit és álljon oda a gyerekek elé, vagy közösen mondjuk el a teljes béke érdekében.

A férjemnek király és könnyű lenne, hogyha a gyerekek nem lennének itthon, amikor megy. De én meg (lehet buta gondolat), szeretném, ha a szenvedés részéből legalább ezt a picit kivenné ő is - hogy lássa és hallja, ahogy könyörögnek hogy ne menjen el az apjuk. Mert 1000%, hogy ez fog történni. A 4.5 évesem néha akkor is hisztirohamot kapott, amikor csak elment a haverjaival a férjem. gondolhatjátok mi lesz, ha elköltözik...


Sajnos a férjem kézzel-lábbal tiltakozik, hogy megpróbáljuk helyrehozni. Ő már egy évvel ezelőtt jelezte hogy vannak gondok és adjak neki időt. Amit kért, azon változtatni próbáltam. Most az a mondás, hogy látja, hogy mennyire igyekeztem és sokat változtam pozitív irányba, de közben rájött, hogy már nem szeret és nem vonzódik hozzám. Mint nőtől, már semmit nem akar tőlem.

2014. jan. 3. 14:51
 7/40 A kérdező kommentje:

Ja, és a családom 250 km-re lakik :(. Egy barátnőm van, akire elméletileg számíthatnék, akit viszont 2 éve hagyott el a férje és még ő maga sincs túl rajta. Minden egyes alkalommal, amikor az én helyzetemről beszélgetünk, benne is tépkedem fel a sebeket :(. Hülye helyzet.


Köszönöm a válaszokat. Kedves Utolsó! Nagyon okos gondolat, igyekszem majd ennek megfelelően eljárni.

2014. jan. 3. 14:53
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Attól még, hogy a férjeddel nem fogtok együtt élni, attól, hogy elváltok még a gyerekeitek apja marad! Mi az, hogy suttyomba lelép te meg old meg, magyarázd meg a gyerekeiteknek, akik ugyan még kicsik, de simán leveszik, hogy valami nincs rendben! Én leülnék velük beszélgetni az apukájukkal együtt. El lehet (szerintem kell is) mondani, hogy anya meg apa szerették egymást és nagyon örülnek, hogy ti megszülettetek, de már nem azt érzik egymás iránt mint régen, próbálták helyrehozni, de nem sikerült és most úgy döntöttek, hogy megpróbálják külön az életet, őket ugyan úgy szeretitek továbbra is és sokat fogtok velük lenni, de már nem fogtok egy fedél alatt élni...

Ne vállald be, hogy te mondod el egyedül!

2014. jan. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne akard bosszúra használni a gyerekeidet! A gyerekeknek az a legjobb, ha téged nem látnak összetörve, mikor az apjuk elmegy. Ettől szeretnéd őket megkímélni elsősorban, nem? Miért tennéd ki őket annak, hogy könyörögjenek az apjuknak, mikor te magad is tudod, hogy nem vezetne eredményre? Miért a gyerek élje meg kudarcként, hogy nem tudta visszatartani az apját, egyben tartani a családot? Mert ezzel a lépéssel csak ezt érnéd el, a férjed döntését nem változtatnád meg!


A férjedet kérd meg, mondjátok el együtt a gyerekeknek a költözése előtt, hogy mi a helyzet, ne menjetek bele az okokba, csak annyit kell tudniuk, hogy ti már nem tudtok boldogan együtt élni, ezért történik mindez. Emeljétek ki, hogy mindketten továbbra is szeretitek őket, ezen nem változtat a költözés. Miután a férjed elköltözött, lehetőleg már másnap látogassa meg a gyerekeket, és az elkövetkező napokban is minél sűrűbben, hogy ne érezzék úgy, magukra maradtak.


A legfontosabb, hogy válaszd el magadban a saját sérelmeidet és a gyerekekkel kapcsolatos teendőket, nehogy véletlenül a bosszúd eszközévé váljanak, mert azt ők szenvednék meg legjobban! :(

2014. jan. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondoltam, hogy a gyerekek már tudják. Szerintem ezt akkor el kellett volna mondani a gyerekeknek, amikor megszületett ez a döntés. Együtt, lehetőleg. Szerintem a tény közlése ne essen egybe a költözéssel, talán jobb, ha van egy kis idejük emészteni.
2014. jan. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!