Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Reális elvárás az épp elköltöz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Reális elvárás az épp elköltöző fél részéről, hogy továbbra is legyenek közös, családi programjaink, ahol apa-anya-gyerekek jelen vannak? Gyerekeknek mi a jobb?

Figyelt kérdés

A férjem elvárná, hogy minden programról értesítsem, had jöjjön ő is (bábszínház, játszóház) ha épp kedve van, meg menjünk négyesben sétálni, kirándulni, wellness-hétvégézni, stb.

Magam részéről azt mondanám, hogy ezt azért ne, mert én így mikor fogom tudni őt elengedni és esetleg új életet kezdeni?

De mi van a gyerekekkel? Nekik mi a jobb? HA apa-anya is velük vannak, és esetleg reménykednek, hogy visszaköltözik és újra egy család leszünk? Vagy ha mostantól vagy apával vagy anyával vannak?

Egyébként 2.5 és 4 évesek.


2014. jan. 5. 00:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az apuka a gyerekekkel akar lenni, akkor legyen a gyerekekkel, de válás után nem szükséges a közös programok. Nem is jó megoldás mert a gyerekeket megzavarhatja, mert így nem fogják tudni mi is a helyzet, és az esetleges új kapcsolatot nem fogják elfogadni.
2014. jan. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Is-is. Jo ha van neha kozos program, az apa reszt vesz a gyerekek eleteben a szokasos lathatason tul, de en is ki lennek akadva, ha minden egyes programot egyeztetnem kellene. Na meg nem is szeretnem annyit latni, a gyerekekkel csinaljon programot, de a volt ferjemmel nem szivesen megyek szorakozni. Neha le lehet nyelni a bekat es elviselni a gyerekek eleteben. Viszont ha babszinhazba vagy fizetos helyre mentek, akkor ugye nem ugy kepzeli mint az en volt ferjem, hogy te fizesd a jegyet? Az enyem csak ilyenkor lelkes,veletlenul sosincs nala penz,aztan sirankozik hogy nincs penze, de a bufeben be tud kajalni.....
2014. jan. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Arimateia ***** válasza:
100%

Nem jó (a gyerekeknek se), ha továbbra is fenn tartjátok az egy család látszatát, és az sem jó, ha az apukát ezentúl kizárod a közös életetekből.

Reális közös programba belefér a gyerekek születésnapi zsúrja, az óvodai, iskolai fellépések, ballagás, szalagavató, és igen, egyszer majd az esküvőjük is. Ezek olyan egyszeri, a gyerekek számára fontos alkalmak, ahol természetes, ha azt mindkét szerettükkel közösen szeretnék megélni.

A bábszínház, játszóház már a te saját programod a gyerekekkel, és ebbe már nem engednék beleszólást. Együtt nyaralni, wellness-hétvégézni meg egyenesen szürreális gondolat.

2014. jan. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden egyes programon egy családként részt venni egészségtelen. A gyerek akár reménytelenül elkezdhet reménykedni, a 2.5 éves nem is biztos, hogy felfogja azt, hogy mi van, anyu-apu együtt van-e... és ez azért elég nagy zűrökhöz vezethet később. Főleg ha apu, anyu megismerkedik vki mással. Arról nem is beszélve, hogy... nem tudom, az írásodból úgy érzem, te még szereted őt. Na ilyen esetben sztem veled szemben is szemét és önző kérés ez a párod részéről.


Évi pár alkalom plusz karácsony még rendben van, de minden egyes programon együtt lenni... nem.

2014. jan. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, én szeretem őt. De ha a közös, családi programok jók lennének a gyerekeknek, lenyelném a békát és megtenném. Viszont én is attól félek, hogy ez a gyerekekben reményt keltene és azzal csak még jobban bántanánk őket. Ezt nem szeretném a világért sem.

A férjem ma este ment el. A 4 éves kisfiam nagyon rosszul viseli és minduntalan azt kérdezi, hogy hogy lehetne megoldani, hogy ő apával is és anyával is lakhasson.


A gyerekek életének fontos eseményein természetes, hogy mindketten jelen kell legyünk, bár akkor sem feltétlenül együtt -szerintem. Az is ok, hogy ha jön hozzánk, akkor nem lépek le, és megyek négyesben társasozni, stb. De nagyon ódzkodom a hétvégi négyesben elmenős programoktól. :(

2014. jan. 5. 22:54
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

valószínűleg azért állok másképp hozzá, mert nincs gyerekem, de ha te még szereted, akkor nem lehet, hogy az ilyen közös családi programok alkalmával "vissza tudnád csábítani"? ha érezné, hogy így az igazi, ez egy boldog család?

bocsánat, ha hülyeséget kérdezek, de talán ő sem véletlenül szeretné, ha te is ott lennél az ilyen programokon...


persze így nagyon nehéz lehet tovább lépni, ezt is megértem. de én ha szeretném nem adnám fel és nem kerülném a találkozást...

2014. jan. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Neked is igazad van, én is gondoltam erre is. CSak nem tudom, hogy meddig reménykedjek még fölöslegesen? Eddig ezt tettem, a végsőkig bíztam benne, hogy marad, nem tudtam elhinni, hogy el fog menni. De megtette. Nem tudom hogyan viselkedjek vele, kire mi és milyen hatással van, stb. Utálok trükközni ... és reménytelenül reménykedni. Remélem hamarosan letisztul, hogy mit hogyan csináljak.

Mindenkinek köszönöm!

2014. jan. 7. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!