Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kaphat így láthatást?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kaphat így láthatást?

Figyelt kérdés
5 éve egyedül nevelem a gyermekem, gyakorlatilag születése óta, az Apja nem kereste, nem foglalkozott vele idáig sosem. Most indítanám a gyerekelhelyezést, ha netán kérne láthatást, megítélnék neki? Azért sem akartam megbolygatni idáig az ügyet, mert jobb volt így, hogy békén hagyott minket. Amióta nem vagyunk együtt, börtönben is volt már. Nem akarom, hogy elvigye magával, hiszen nem is ismeri a gyereket. Kaphatna láthatást, ha kérne?
2014. aug. 6. 21:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%
megkapja papiron de ha 5 éve nem fárasztja magát most mért tenné
2014. aug. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha kéri a láthatást, akkor szabályozni fogják. A jelenlegi jogszabályok sajnos nem túl kedvezőek a Ti helyzetetekre nézve. Arra azért hivatkozhatsz, hogy a gyermekednek semmilyen apai kötődése nincsen.
2014. aug. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Kaphatna. De. Miután egyaltalan nem volt kapcsolattartás, eleinte kizárólag felügyelt lathatas lehetne.

Viszont érdemes lenne az elso tárgyaláson kérni, vagy méginkább a beadványban kérni apuka szuloi felugyeleti jogának megvonását. Ugyanis, ha ez nem tortenik meg, apukanak joga van, joga lesz beleszólni olyan apróságokra, mint pl költözés, kulfoldre utazas, iskolaválasztás.

2014. aug. 7. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mivel semmilyen érzelmi kapcsolatban nem áll a gyermekével, olyan mintha egy börtönviselt idegennek adnád ki a kezedből gyermekedet. Ha tartásdíj miatt is indítod az eljárást, fogadj gyorsan egy ügyvédet. Ekkor már kérheti a láthatást, szünetek felét stb. Ha így lesz, kérd, hogy csak a gyámhivatal jelenlétébe találkozhassanak. Erre hamar ráun majd.
2014. aug. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. aug. 7. 19:57
 6/15 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Először is köszi annak, aki lepontozott. Másodszor, emberileg így van ahogy itt a hozzászólásokban megjelenik, de a jognak ez elég kevés. A különélő szülő joga és kötelessége a kapcsolattartás, a vele élő szülőnek pedig kötelessége a gyermeket a kapcsolattartásra felkészíteni. Olyan jogszabályról én még nem hallottam, ami azt kimondaná, hogy mivel eddig nem volt láthatás, ezért csak felügyelt kapcsolattartásra kerülhet sor. Pedig ebben dolgozom, szóval feltételezem, ha ez törvényileg, vagy a gyakorlatban így lenne, akkor tudnák róla. Felügyelt kapcsolattartást akkor rendelnek el, ha pl te kifejezetten kéred valamiért, vagy mondjuk a gyereknek érdekében áll. Pl ha korábban bántalmazta a szülő. És igen, sajnos a jelenlegi jogszabályok értelmében még akkor is biztosítani kell a rendszeres kapcsolattartást, ha mondjuk korábban bántalmazásra került sor...
2014. aug. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kedves utolso!

Törvényt nem tudok neked idezni, de az egészen biztos, hogy ma Magyarorszagon kizárt, hogy egy apa, aki soha nem tartott kapcsolatot a gyerekével felugyelet nelkuli lathatast kapjon. Az az ember vadidegen a gyereknek, semmi kapcsolata, semmi kötődése nincs hozza.

2014. aug. 8. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A 7-nek adok én is igazat.


" gyakorlatilag születése óta, az Apja nem kereste, nem foglalkozott vele idáig sosem."


A lényeg ebben keresendő. Tudta, hogy a világra jött, de nem volt kíváncsi rá, nem kívánt gondoskodni róla, tehát elhagyta. Az anyának ettől függetlelűl visszamenőleg is járhat a gyermektartás.


Nincs az a bíróság aki a másik szülő felügyelete nélkül kiad egy 5 éves gyereket, főleg ha egy börtönviselt az apa. Ha kamasz lenne, és megkérdeznék felőle legfeljebb akkor. Pszichológus véleményét is befogják szerezni.

2014. aug. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm továbbra is, én nem pontoztam le senkit, mindegyik válasz hasznos volt!
2014. aug. 8. 21:44
 10/15 anonim ***** válasza:
Csak egy esetet említenék a munkámból, hogy alátámasszam, ingenis képes olykor a bíróság megítélni felügyelet nélkül egy "vadidegen" embernek a gyereket. Szóval ebben az estben a szülők a baba 1 hónapos koráig éltek együtt,de nem voltak házasok. Apasági elismerő nyilatkozatot tett az apa. Mikor szétköltöztek, kezdődött a herce-hurca. Az apa italozó életmódot folytatott, olyankor mindig elment az anyához kötözködni, az anya mindig feljelentést tett. Mindezek ellenére e bíróság megítélte, hogy az apa elviheti a nemegész egy éves gyereket a saját otthonába....no comment...
2014. aug. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!