Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi gyerektartást kellene...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi gyerektartást kellene most fizetnie? Ha az apa hosszabb ideig táppénzen van akkor ugye elég, ha csak a minimumot utaljuk?

Figyelt kérdés

Apukát az exe perrel fenyegeti, mert csak a minimumot utalom már 5. hónapja, mióta az apuka táppénzen van, azaz 2*10000Ft-ot. Tudom, hogy ez nagyon kevés, de még így is magasabb mint a %-os összeg lenne.

Azért én utalok, mert neki nem mindig van lehetősége ezzel foglalkozni, így én lettem a "pénzügyminiszter". Ugye ilyen esetben nem fogják megbüntetni? Nem szeretném, ha még ebből is baja lenne, elég neki az, ami van.


2015. febr. 6. 18:44
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Az ex szerint akkor is a fizetésének kellene az alapnak lenni, ha nem azt kapja, mert van munkáltatója és a szerződés szerinti bére fix összeg, még ha pótlékokkal, túlórákkal nem is számolunk.
2015. febr. 6. 18:47
 2/29 anonim ***** válasza:
64%
Aki gyerekeket csinál, az tudjon megfelelően gondoskodni is róluk! Kit érdekel, mi a nyavalyája van? Ha az anyja sem tud neki enni adni, akkor éhen halnak?! Miféle felelőtlen gondolkodás ez, miféle egy here az, aki 10 000-el kiszúrja a saját gyereke szemét?!
2015. febr. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
55%
Milyen minimumot? A minimum az az, amit a bíróság megítélt. Ha a különélő fél bevétele csökken, akkor lehet a gyerektartás csökkentését kérni - ez lenne a helyes eljárás, nem az, hogy szó nélkül kevesebbet fizet. Az ex fenyegetése ebben az esetben jogos, ha a megítélt összegnél kevesebbet fizettek, le is tilthatják a fizetéséből az elmaradást hónapokra visszamenőleg.
2015. febr. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
75%
Pontosan annyit kell fizetni, amennyi a bírósági határozatban van. Nem többet, nem kevesebbet.
2015. febr. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
58%
Annyit kell fizetni, amennyit a bíróság megítélt. Mi ez a hülye hozzáállás? Gyerekenként 20 ezer a minimum még egy munkanélkülinek is. Akkor mi lenne ha még mindig együtt élne a párod az exével? Ameddig tart a 10 ezer addig enne a gyerek, többet meg nem adna? Imádom amikor az apa megélhetése kerül előtérbe... Bírótól hallottam olyan kijelentést, miszerint a szülő megélhetése veszélybe kerülhet, de a gyereké nem. Akkor felháborítónak tartottam. Aztán felnőttem, szülő lettem és azt kell hogy mondjam, marhára igaza volt. A gyerek az első, akit én vállaltam, nem én.
2015. febr. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim válasza:
47%
Szabályszerű az általad utalt összeg. Továbbra is így csináld. A szakbarbár kommenteket hagyd figyelmen kívül.
2015. febr. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Úgy van megítélve, hogy gyermekenként 10%, minimum gyermekenként 10000Ft. Az utóbbi 5 hónapban, amikor már táppénzen volt, 85-97000Ft között kapott. Ez alapján utaltam a 2*10000Ft-ot.
2015. febr. 6. 19:00
 8/29 anonim ***** válasza:
68%
Helyes. Jól csinálod. Aki akar az meg csak pattogjon. Majd jól körberöhögik!
2015. febr. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
42%

neki nem mindig van lehetősége ezzel foglalkozni


Táppénzen arra sincs ideje, hogy leüljön a gép elé és utaljon?

2015. febr. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudom, itt néhány tizenéves miért ugrik egyből a kérdező torkának, ha az embere tartós beteg!
2015. febr. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!