Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha több mint 5 éve együtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha több mint 5 éve együtt vagyunk akkor pontosan mi a közös?

Figyelt kérdés
Szóval az van hogy több mint 5 éve együtt vagyunk,van egy közös kislányunk és mielőtt mi megismerkedtünk volna előtte nekem volt egy házam az akkori férjemmel ergo a fél ház az enyém.Ha én a mostani férjemtől válni szeretnék akkor az én félházamnak a fele illeti őt?Pontosan mi jár neki innen?Mert ha jól tudom most életbe lépett ez az "5 éves dolog" Ebben szeretnék felvilágosítást kérni,előre is köszönöm.

2016. aug. 22. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

a házasság/kapcsolat előtt szerzet vagyon az nem közös

ergo a fél házad a tied marad

2016. aug. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. aug. 22. 19:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen "5 éves dolog", ami a házasság előtt a tiéd volt, az a tiéd is marad.
2016. aug. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
A házassággal szerintem vagyoni közösség jön létre, de lehet rosszul tudom. Tehát megy minden a nagy kalapba.
2016. aug. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul tudod 4-es.
2016. aug. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"A házassággal szerintem vagyoni közösség jön létre, de lehet rosszul tudom. Tehát megy minden a nagy kalapba."

Igen ez arra igaz amit a házasság alatt közösen(!) szereztek.

Pl. a házasság alatt örökölt tulajdon sem lesz közös!

2016. aug. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A vagyonközösség a házasság fennállása alatt keletkezett vagyonra vonatkozik, tehát amit ebben a házasságotokban gyarapodtatok.

A korábbi fél ház ez nem tartozik ide.

2016. aug. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!