Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált Férfiak! Ti mennyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált Férfiak! Ti mennyi pénzt költötök válás után a közös gyereketekre? A gyerektartás összege nálatok hogyan alakul? A maradék pénzetekből ki tudtok jönni?

Figyelt kérdés
2016. okt. 13. 11:45
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
85%

30-as!

Ezek az emberek meg vannak gyozodve, hogy azaltal, hogy nem fizetnek gyerektartast a volt asszonyt szivatjak. Sok esetben nem is veszik szamitasba a gyereket, mert tudjak, hogy mindenkeppen el fogja latni az anyja.

2016. okt. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
23%

#31


Sajnos sok olyan exfeleség is van aki jó nagy összeget harcol ki amit utána fodrászra, topsopra, plázára meg ilyen szarságora szór el és még van pofája az exférjét csesztetni, hogy "me keveset ad"

2016. okt. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
72%

32 biztos van ilyen is.


En csak a sajat esetemet ismerem, ahol a megallapodott 15 ezret sem fizeti az apuka. Ugye mondanom sem kell, hogy ha fizetne se tudnek belole dozsolni, ha akarnek sem?

Nem altalanositani szerettem volna, mert nem irtam, hogy minden pasi ilyen. Csak sok jogi forumot olvastam, persze ott is csak az egyik fel teoriajat lehet olvasni.

Egy biztos, hogy mindket nemben sokan vannak akik haborunak fogjak fel a gyerekelhelyezest.

2016. okt. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
18%

#33


Én nagynéném esetét láttam ahol a gyerektartás és a segíjke kombójából élt évekig akkor összeg volt amit kapott az exférjétől. (egy nagyvállalatban volt felsővezető és évek során mindig feljebb ért, mára valami brutális fizetése van)

2016. okt. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
45%

34-es, ez nagyon nehéz ügy.

A legjobb az lenne, hogyha az emberek megfontoltan, okosan házasodnának, nagyobb elköteleződéssel, és nem lenne ennyi válás...


Vegyük a felsővezető esetét. Fizet egy nagyon magas tartásdíjat, amiből az asszony is profitál, és ezt igazságtalannak érzed, érzi. De mi lenne, ha nem fizetne ennyit? Ha mondjuk csak a minimumot fizetné, akkor mi lenne? Elnézné, hogy a gyerekei egy nagyon lepukkant panellakásban élnek, egy napi 12 órát dolgozó, nullára amortizálz anyával? Míg ő mondjuk egy budai villában él?

Az a helyzet, hogy a gyerek az anyához van kötve, ha nála élnek. És a gyerek jóléte nagyon nagyban múlik az anya jóllététől. Ha anya nem jön ki a pénzből, és egyfolytában túlórázik, akkor a gyerekre nincs idő, nincs rendesen nevelve. Ha nem szép a lakás, ha nincs benne elég szoba, akkor a gyereknek rosszak az életkörülményei. Én megértem,hogyha valaki haragszik a feleségére válás után, akkor sajnálja tőle a pénzt, de ezzel a feleségével is kiszúr.


Barátnőm férje sajnos kiszállt teljesen a családja életébő, mert az új menyasszonya hallani sem akar a gyerekről, így nem is látogatja sajnos, DE: egyetlen gyerekere fizet 120 000 Forintot, így állapodtak meg. Ez nagyo magas, több, mint amit a bíróság megítélne. Leültek, megbeszélték. Barátnőmnek heti rendszerességgel el kell járnia orvoshoz, akkor kell baby-sitter, mivel apuka nem segít, más meg nincs. Most lehet mondani, hogy anyuka magára költi a gyerektartást? Igen, hiszen neki kell a baby sitter. Sajnálni kell tőle?

2016. okt. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
Utolsó: na az olyan menyasszonynak is az lenne az utolsó szava, amikor elutasítja a gyerekemet (ha férfi lennék).
2016. okt. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
59%

36-os, igen. Abba nem gondolnak bele sokan, hogy ott, ahol apuka tényleg kiszáll a gyereke életéből, mert külföldre költözik, vagy olyan nője van, aki elutasítja a gyereket, vagy csak érzelmileg nem kötődik a gyerekéhez, ott muszáj az anyát is segíteni. Nem lehet anyát és gyereket hermetikusan elválasztani egymástól. Hogy a gyereknek adok, anya meg pusztuljon éhen.

Ahol apuka továbbra is részese a gyerek életének, tehát elviszi nyaralni, vesz neki ruhát, gyakran alszik nála a gyerek, időnként apuka megy érte suliba,ott jogosnak tartom az alacsony tartásdíjat. Sőt, ha apuka intenzíve kiveszi a részét a gyerek életébő ugyanúgy, akkor akár a tartsdíj jogosságát is megkérdőjelezem.

De azt gondolom, hogy ahol a nő segítség nélkül marad, ott nem csak azt kell számolni, hogy maga a gyerek mennyibe kerül, hanem a nő kiesett jövedelmét, és irgalmatlan munkáját, amit két ember helyett végez. Mert gyereket nevelni minimum két emberes meló és ha ebből az egyik kiszáll, akkor muszáj a másikat segíteni. Nem tudom, mennyire érthető a bab sitteres példa. Ha barátnőm ex férje nem fizetne annyi tartásdíjat, hogy futja baby sittere, barántőm orvoshoz sem jutna el. És akkor olyan igényekről hogy szórakozás, pihenés még nem beszéltünk

2016. okt. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:

#3X


Igazából a legdurvább sztori mikor magas tartásdíjat harcol ki anyuka, összejön egy lumpen 2.pasival aki képenröhögi az elsőt, hogy neki nem kell melóznia, mert elég az a pénz amiért a volt férj dolgozik meg... Tuti van ilyen.

2016. okt. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
37 szerintem igazad van.
2016. okt. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
icu75! Ne haragudj, de a tudatlansagod mellett meg korlatolt is vagy, de baromira. Igen, mindket szulonek jelen kell lennie a gyerek eleteben, de nem 2 kulonbozo lakhelyen, ahova rangatjak a szerencsetlen gyereket, te nagyon sotet :D Komolyan, mire alapozod, h a gyerek nem a ketlakisag miatt lett olyan, amilyen?? Honnan a fenebol tudod, h a szulok jatszmaztak?? Amugy elarulom Neked, h nem jatszmaztak, hanem mindent normalisan megbeszeltek, nem veszekedtek sosem, sot igyekeztek a gyerek elott a bekes megoldasokat szem elott tartani. Sehol nem volt semmilyen jatszma...Szoval, mielott okoskodsz, nezz mar utana a szakirodalomnak, de komolyan.
2016. okt. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!