Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Valószínüleg válni fogunk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valószínüleg válni fogunk, Terhes vagyok 3 gyermekünk van 4,2,1 évesek! Nem lenne hova mennem, de ha nem lennék terhes és dolgoznék sem adna ki senki egy egyedülálló anyának ingatlant ez biztos. Ti mit tennétek hova mennétek mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
Mindent tűrtem csak a gyerekek miatt mostsem szeretnék válni mert azt szeretném h ne nőjenek fel apa nélkül mint én! Szeretem a páromat a bántó szavaktól függetlenül.. Teljesen kivagyok borulva de nincs választás egyszerüen nem tudom h mit kezdhetnék.
2016. okt. 17. 21:35
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
83%

Valóban nem fogok ebbe a helyzetbe kerülni, mert nem igaz, hogy most amikor negyedjére teherbe estél, nem érezted előtte, hogy valami nem stimmel a házasságoddal?Ezt nem hiszem.

No de szép a nagy család...

2016. okt. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 icu75 ***** válasza:
55%
Kell hogy találjatok megoldást,a gyerekek érdekében. Próbáld meg félretenni az érzelmeket,és úgy megbeszélni. Pl: férjed otthagyja nektek a lakást te lemondasz a gyerektartásról(4gyerekre havi 80kéne fizessen) gondolom főállású anya vagy+családi p. Ebből kell kijönni.
2016. okt. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

12-es, nem tudom, honnan veszed hogy összesen havi 80-at kell fizetnie. A gyerekenként 20 ezer Forintos tartásdíj a minimálbéreseknél szokott lenni.

4 gyerek esetén a gyerektartás simán lehet a fizetés fele. 4 igen kicsi gyerek, szerintem a bíróság ilyen fizu mellett havi 200 ezer Forintot is megítél simán.

Már ha ez rendes bejelentett bér.

2016. okt. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 icu75 ***** válasza:
45%
Nem vettem,a minimumot írtam oda. Nyilván nem tudok pontos összeget írni,nem is az volt a cél,hanem hogy a kérdezőnek segítsek valahogy,hogy össze tudja magát szedni,a gyerekek érdekében.
2016. okt. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

14-es, kérdező írta, hogy a férje 448 ezret keres, kérdés csak az, hogy bejelentve-e, mert ha igen, akkor szerintem azért viszonylag tisztességes gyerektartást fog kapni a nő.

Ha nem, akkor van baj. Ami írtál, hogy megél a nő valahogy a családi pótlékból meg a főállású anyaságból, kiszámoltam, szerintem ez havi 96 000 Forint körüli bevétel a kettő együtt. Namost ha egy főre leosztjuk, mégha kenyéren és vízen élnek sem fognak tudni ennyiből megélni.

Tehát a kérdés csak az, hogy apuka kész-e arra, hogy anyagilag továbbra is teljes felelősséget vállaljon a gyerekeiért, és a nőért is (mert terhesen, illetve később babával és még három gyerekkel jó ideig képtelenség dolgozni), avagy cserben hagyja őket. Ha cserben hagyja őket, akkor itt nagy a baj..

2016. okt. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Egy gyermek után a kereset 20 %-a jár mint gyerektartás, 2 és több gyermek esetén a kereset 40%-a vonandó le a keresetből.
2016. okt. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
82%

"míg tisztességel nevelem őket addig senkinek nincs köze ahhoz h hány gyermekem van."


Csodálatos, mert ezzel én is egyetértek.

Vagyis akkor ne itt nyekeregjél, hogy mi lesz veletek meg hova költöztök, mert a magánügyed, amit ugye okosan meg fogsz oldani, felnőtt nőhöz illően.

A segélyszervezetek és az önkormányzat se érdeklődjön, hogy miből fogod őket nevelni, meg te se menj oda kuncsorogni, mert senkinek semmi köze hozzátok.


Egy nő mindig magának szüli a gyereket, és annyit és úgy kell vállalni, hogy ha elváltok vagy egyedül maradsz, akkor ne az utcán végezzétek.

TE arra rendezkedtél be, hogy a férjed fél millás fizetésére kipotyogtatod sorra a gyerekeket, és majd abból vidáman megéltek.

Aztán csodálkozol, hogy a negyedik gyereknél közli a férjed, hogy bocs, de inkább válok.


Nem kiborulni kell, hanem lépni.

Menj el ügyvédhez, és kérdezz rá, hogy akkor most merre hány méter, mire vagy jogosult, miből mennyi jár neked, és a többi. Pl. ha a házasság alatt vettétek a házat, az közös vagyonnak számít, a fele a tiéd. Ha előtte is az övé volt, akkor így jártál.

A fizetésének kb. az 50%-tól búcsúzhat el, mivel négy gyerekre kell fizetnie, te meg terhesen nem tudsz dolgozni, és bármibe lefogadom, hogy nem GYED-en vagy.


Azt a bíróság sem fogja kimondani, hogy ti a gyerekekkel mehettek az utcára, aztán vagy lesz albérlet, vagy nem. Sőt, ha van egy jó ügyvéded, elérheted, hogy te maradsz a házban, cserébe viszont nem kapsz gyerektartást. Tudom, akkor is meg vagy lőve, mert se pénz, se posztó.

Sőt, neked az se lenne segítség, ha megosztott felügyelet lenne, vagy két gyerek nálad, kettő a férjednél (csak hogy pont olyan feltételekkel induljon az új életbe, mint te), de rajtad ez sem segít.


Most erre mit lehet mondani? Ez a 22-es csapdája, mikor mindegy, mi történik, te fogod megszívni, mint a torkos borz.


És lehet köpködni a többiekre, mert nincsenek ilyen helyzetben, de vajon miért nem?! Hát mondjuk azért, mert szülés előtt én mérlegeltem, hogy képes lennék-e akár egyedül is felnevelni őt/őket? Ha a válasz nem, nem lesz több gyerek. Nincs betonbiztos házasság, 5-10-35 évre előre nem látunk a jövőbe, az az egy biztos, hogy a gyereknek ennie kell.


Két szülés között vidáman mentem vissza dolgozni, hogy a munkaerőpiacról se essek ki végleg, és a GYED-em is magasabb legyen, mint ha sorban szülöm a gyerekeket két évente.


Ennek hála, ha most, terhesen (23 hetes vagyok) a harmadik gyerekkel, azt mondja a férjem, hogy OK, itt a vége, ő elment, akkor rácsukom az ajtót, és vissza se nézzen. Nem fogok sírni a gyk-n sem és az önkormányzatnál sem. Van hol laknunk, van miből megélni, és van mit enni akkor is, ha egy szál egyedül kell felnevelni őket.

Igaz, az én férjem nem keres ennyit, de nem is arra alapoztam az életem, hogy majd eltart minket a gyerekekkel.

Másra nem lehet alapozni, csak saját magadra.


Eddig könnyű volt, másra támaszkodva, most jön a böjtje, és neked kell megmutatni, mennyire vagy leány a gáton.

2016. okt. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A legböszmébb Feri ***** válasza:
100%

Nem szívesen adok ilyen tippeket, de csak most, csak neked...

Elindítod a válási procedúrát. Kéred a bíróságtól, hogy a gyermekeket nálad helyezzék el (mivel nagyon kicsik, ez pipa). Mivel a lakhatásod a gyermekekkel nem megoldott, kéred az eddig közösen használt lakás kizárólagos használati jogát. A volt urad ki lesz penderítve és ki lesz szúrva a két szép szeme valamennyi lakáshasználati díjjal. Kéred a tartásdíj megállapítását, erről bírósági határozat fog születni. Nettó 448k-s fizetésnél 150-200k-t simán bekérhetsz 4 gyerekre.

Számoljunk 150 kilóval, mert ugye van lakáshasználati díj is.

GYES+GYT+CSP+ingyen minden az oviban, éhen halni nem fogtok. 2 év múlva meg szépen fogod magad és elmész dógozni.

2016. okt. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
73%
Ahogy az utolsó kommentelő mondja,az egy hàrható út.Érdekes ilyet olvasnom főleg a mai vilàgban.Egy házasság sem tuti biztos,attól,hogy az apa fél millàt keres,az még ne jogosítson már fel egy nőt arra,hogy 4 gyereke legyen.Ahogy az egyik kommentelő írta,annyi gyereket szabad bevàlalni,ahànyat EGYEDÜL is el tudsz tartani.Elhiszem,hogy tisztességben neveled,de mi lesz,ha elkell majd menned dolgozni? Hiva vesznek fel 4 gyerekkel? Nem ítélkezem feletted kérdező,csak sajnàlom a gyerekeket.Szerintem is csikarj ki egy min.150 ezres tartásdíjat a férjedtől és plusz a többi jövedelemmel együtt megtudtok élni,de csak abban a házban,ahol vagytok.Remélem a férjed egy olyan apa,aki nem tenne keresztbe a gyerekeinek?talàncsak nem akarja,hogy az útra kerüljenek?! Vagy most az a célja,hogy téged kirakjon a hàzból,gyerekek maradjanak és ő ismerkedhessen? Nekem az a gyanúm,hogy már most van valakije,de ne legyen igazam.Sok szerencsét Nektek és kitartás!
2016. okt. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
82%
Hiába állítod be magad áldozatnak, tudtad, hogy egy rakás foskoktèl a kapcsolat mègis folyamatosan szülted a gyerekeket. Semmit nek tudsz kezdeni,dolgozni nem tudsz,nincs hova menned, terhes vagy. Kb.az egèsz èleted elcseszted.
2016. okt. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!