Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha elváltunk a volt férjemmel,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elváltunk a volt férjemmel, és a házassági vagyonközöségi szerődéssel a közös ház a nevemre került az mostmárt csak az enyém senki nem követelhet belőle?

Figyelt kérdés
A házon kb.80% csak hitel van amit én átvállaltam és fizetem.Előtte is én fizettem a hitelt ,a gyerekek pénzéből,pl gyerektartás és a családiból.Több gyerekem van nem szeretném ha még a végén majd pár év múlval beperlne az a másik gyerek.Nem tud követelni semmit ?Kérdésem a volt férjemnek a házasságon kivül született gyereke követelhet belőle valamit?
2010. máj. 16. 15:24
 1/4 A kérdező kommentje:
Az lemaradt a gyerekeink közösek,ami nekem van mindenk ő az apja
2010. máj. 16. 15:26
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a földhivatali bejegyzésen csak a te neved szerepel tulajdonosként (és persze a kölcsönt hitelező bank!), akkor senki nem követelhet tőled semmit.


Azaz igen, de nincs értelme, mert elvesztené a pert.

2010. máj. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen az én nevem szerepel mint tulajdonos a földhivatalnál.Viszont a hitelbe bennt maradt(nem engedte ki a bank),de a hitel fő adósa én vagyok,a volt férjem is adós benne.Viszont az én számlámról vonják le a pénz a bank,én fizetem a hitelt.
2010. máj. 16. 15:42
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A bank ezek szerint amolyan kezesként tartotta benn a férjed.

Fontos: közjegyző vagy ügyvéd előtt kösetek egy megállapodást, melyben szerepel mindaz, amit írtál. Tehát, hogy magadra vállalod a kölcsönösszeg teljes visszafizetését, melynek fejében a tulajdonjog csakis téged illet.

2010. máj. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!