Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A volt párom semmit sem akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A volt párom semmit sem akar fizetni mert minden az én nevemen van. Megteheti ezt?

Figyelt kérdés
A párommal szétmentünk, nem voltunk házasok, kb 14 évig együtt éltünk. Sajnos 14 év alatt rengeteg tartozás felhalmozódott (provi, upc, Telekom, tigáz stb) mivel mind az én nevemen ő egy Ft-ot nem akar fizetni. Van egy közös gyermekünk aki 14 éves havi 10ezer Ft-ot fizet rá gyerektartást. Ez nem is érdekelt, csak legyünk meg jó viszonyba. Én is és ő is új életet kezdett, nekem sikerült új házat vásárolni a jelenlegi férjemmel, az exem jelenlegi anyósánál lakik. Megtalált a végrehajtó, és a tartozásokat 5 házra terhelték (örököltem is) felvetettem az exemnek hogy ugyan fizessük már felesbe mert egyedül én nem tudom, mivel nem egyedül néztem a upc-t nem én melegettem csak. Erre ő már szóba sem áll velem hogy neki ehhez semmi köze. Neki nincs veszteni valója nincs háza, ha be adnám és nem tudom a bíróság ezzel csinálna e valamit, fogja leszámol, neki nem számít. Tudom az én hibám nem kellett volna fel szedni de most fizetném részletre, de egyedül nem tudom. Volt egy közös házunk úgymond a részletfizetésért cserébe eladtuk, azt is én intéztem őt nem érdekli hogy a gyerekünk majd esetleg megörökli.

2018. máj. 31. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem a nevén van, megteheti.
2018. máj. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Mindenképp keress ügyvédet!
2018. máj. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Nem teheti meg. Kvazi elettarsak voltatok, kozos gyerekkel.

Keress egy jo ugyvedet, es ne hagyd, hogy hulyere vegyen a pasi.

2018. máj. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%
Élettársak VOLTAK, most nem alkotnak vagyonközösséget.
2018. máj. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Már csak az ilyen esetek miatt sem értem, hogy mi értelme van élettársaknak menni. Ha megházasodsz, egy életre tervezel a pároddal. Ha nem, akkor számolsz azzal, hogy vége lesz, ergo hülyeség belemenni a közösködésbe, mert ha pénzről van szó, fizetni senki sem szeret. A közös gyereket meg pláne nem értem az ilyen kapcsolatokban.
2018. máj. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 WheneverYouWant ***** válasza:
Erről lehet itt sok mindenkinek más véleménye de a tutit azt egy ügyvéd fogja megmondani... megér annyit hogy pár 10 ezer forint és akkor világosan látod a helyzetedet.
2018. máj. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
93%

Ügyvéd. Attól függetlenül pedig kérvényezd a bíróságon a gyermektartás hivatalos megállapítását, az nem úgy megy, hogy ő gondol egyet és fizet 10 rongyot, ennél a bíróság hótziher többet ítélne meg. Az a gyereknek jár, nem a tiéd, ne légy nagyvonalú vele a gyerek kárára, határozzák csak meg hivatalosan. Tök jó, hogy ő kitalálta, hogy majd ennyit ad, a tartozásaitokra is tojik, a nagyvonalúan bevállalt röhejes tartásdíjánál pedig minden épkézláb bíró többet fog megállapítani.

Akárhogy is trükközik a munkahelyi bejelentgetéssel, ott sem ma jöttek le a falvédőről, ha pont a perig dolgozik, aztán hirtelen, hopp nem.

2018. jún. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!