Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Hogyan kell szálkásítani?

Hogyan kell szálkásítani?

Figyelt kérdés
Szóval 68kg vagyok 170 cm és már nem szeretnék fogyni, viszont szeretnék szálkásítani viszont nem tudom hogy, hogyan kell.

2021. júl. 20. 19:42
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja 16F.
2021. júl. 20. 19:42
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Inkább izmot szedj fel előtte, mert jelenleg nincs mire leszálkásítani.

Maga a szálkásítás egyébként csak sima diétát jelent, esetleg kisebb változást az edzéstervben. Ha jelenleg daginak látod magad, akkor se menj kalóriadeficitbe, egyél rendesen és eddz. Ha majd 80+ kiló leszel és lesz rajtad izom, akkor lesz értelme szálkásítani.

2021. júl. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A szálkásítás és a fogyás ugyanazt jelenti. Vagyis jó esetben.
2021. júl. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahogy korábban is írták, a szálkásítás nem más, mint zsírégetés. Előbb érdemes jelentősebb izmot felszedni, aztán az edzés intenzitását tartva deficitbe menni, némi plusz aerob edzést beiktatva. Étrend tekintetében fokozatosan kell csökkenteni a ch-t, és emelni a fehérjét.
2021. júl. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A szálkásítás izomtömeg növelés, vízkötés és túlságos zsírbevitel nélkül. Szóval nem a "térfogat" számít, hanem a tónus. Viszont izmot építeni kell hozzá így is úgyis :D

Én inkább a zsírt csökkenteném. Szénhidrátra szükséged van, mint energia, glikogén forrás és ahhoz, hogy az izmok helyre álljanak egy edzés után. Izomépítésnél mindig elkülönítesz egy bizonyos mennyiségű kalóriát csak a fehérjéknek, mert azt viszonylag könnyű fixre belőni (testsúlyhoz mérten), utána a maradék kalória kereted pedig elosztod a szénhidrát és zsír között. Alacsony szénhidrát bevitel mellett viszont lassabb lesz az izomépítés folyamat. Ahhoz, hogy fokozatosan növeld az ellenállást (azaz emeld a súlyokat, amivel dolgozol), ahhoz energiára lesz szükséged, a semmiből meg nem tudsz energiát termelni sajnos.

2021. júl. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ötösnek igaza van, szénhidrátot csökkenteni bármikor ostobaság. Szerintem a legjobb, ha a napi kalóriabeviteledet csökkented csak szálkásításnál, vagyis arányosan mindhárom makrót. Nem, nincs szükség többlet fehérjére szálkásításkor, ez egy mítosz. :)
2021. júl. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!