Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » NAGYON kövér vagyok, tapasztal...

NAGYON kövér vagyok, tapasztalatok fogyásnál?

Figyelt kérdés

Nagyon kövér vagyok, rosszul érzem magam a bőrömben. Elhatároztam hogy le fogok fogyni 15-20 kgt.

Egy jó ideig evészavarral, túlevéssel küzdöttem, de ezt sikerült legyőznöm és talán igy könnyebb lenne a fogyás is. Viszont elég nagy etkű család vagyunk mindenki túlsúlyos és mikor össze jön a család rögtön enni ülünk le addig amíg mozdulni sem birunk. Tudom hogy ez nagyon rossz szokás, de amióta eszem tudom így vagyunk, már megszokásból is. Van valami tanács hogy ilyenkor ne egyem túl magam, tudjam hol a mérték?

Illetve az édességel van még kisebb nagyobb gondom, ugyanis nagyon imádom, szinte már függő vagyok. Ha elkezdek enni valami édeset, nem tudom abba hagyni amíg van. Amikor kívánom az édességet mit egyek/igyak (almaecetes vízről ehelyes zöld teáról hallottam)?

Az utolsó kérdésem pedig az hogy az edzést hogyan oldjam meg suli mellett? Heti hányszor, hány percet? Cardio, vagy a 7M Women van letöltve, ott szoktam csinálni edzéseket és elég jók, csak gondolom ilyen szintű fogyáshoz nem elég. A hét elején nagyon nagy motivációm van és az skaraterőm még ölni is tudna, de hétvégére ez elfogy. Mindig így vagyok ez ellen is tudnátok valamit mondani? Nekem teljesen mindegy mennyi idő alatt menne le ez a 15-20 kg csak tartósan szeretném

16/L

163 cm

82-83 kg sajnos

És kb naponta mennyi kcalt kellene bevinnem?

Előre is köszönöm mindenkinek a válaszát!



2022. okt. 8. 17:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Kalóriabázis oldalon ki tudod számolni mennyi kalóriát kell bevinned. Érdemes arra is figyelni, milyen a zsír, fehérje, szénhidrát lebontás, de ezt is mutatja neked az oldal.


Az én tapasztalatom szerint az egyik legjobb mozgásra ösztönző dolog, ha veszel magadnak bérletet olyan helyre ahol csoportos órák vannak. Ha pénzed van benne, úgy fogod érezni, muszáj menned. Ezeket általában késő délutánra szervezik, simán össze tudod egyeztetni a sulival.

Érdemes váltogatni az aerob (pl spinning, walkenergie stb) edzéseket az izom tömeget növelőkkel (pl TRX) és szerintem nagyon maximum fél év alatt szépen lemegy majd a felesleged.


A közös evésekhez pedig sajnos akaraterő kell... Nincs más megoldás. Mindenből csak keveset, főleg egyszerre. Többször kell enni keveset, napi öt étkezésre bontva.

2022. okt. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló paraméterekkel 1700on fogytam. De számold ki a bázissal és írj be minden étkezést. A csokit is.
2022. okt. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%

szia hasonlóan vagyok/voltam én is csak nekem orvosi "okaim" vannak, sok ideig még a telefonomat se bírtam el.

de a lényeg, hogy szilárdan kell hozzá allni, ha eszedbe jut hogy megkívánod az édességet, először egyél mondjuk egy almát, vagy valamilyen gyümit, ha ezután is kivánod szerintem egyél. a fogyást nem tudod kikövetelni magadtól, ha nem érzed jól magad és folyamatosab éhes vagy nem fogsz javulni. olyan sportot válassz amit szeretsz vagy érdekel, ha vannak valamilyen rossz szokásaid pl sokat tvzel és aközben kívánod a nasit akkor kissé hanyagold és csinálj helyette mást.

ha enni készülsz egy nagy pohár vizet igyál előtte. ezzel tudod kissé szabályozni a mennyiségi kívánást. és egyél lassan.

ne éhezz, és legyél kitartó, nem egy-két perc mire változás lesz és nem is lesz könnyű, de én szurkolok. ne add fel <3

2022. okt. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Fontos tudnod hogy nem vagy a nsgyon kövér kategória. Túlsúlyos vagy, kb 20-25 kg van rajtad. De a nagybetűs nagyon kövér a te magasságodhoz kb 95 kilótól kezdődne.


Minden a mennyisegeken mulik ha fogyasrol van szo. Illetve konnyebb tartani a kis mennyisgeet ha az etel minosegu, sok a rost es a folyadek

Reggeli

Teljes kiorlesu kenyer sajtkrémmel/humusszal + zoldsegek + sovány sonka/sajt/tojás

Zabkása/rizskása/tejbebulgur gyümölcsökkel, magokkal

Joghurt cukormentes granolával vagy gyumolccsel

Turokrem zabbal, magokkal, cukormentes lekvarrak


Ebed

Lasagne durum tesztabol, 7 szazalekos daralt hussal

Toltott paprika sovany daralthussal

Barmilyen fozelek (bab, borso, lencse, karalabe, kukorica stb) valamilyen feherjevel

Krumpli vagy edeskrumpli olaj nelkul elkeszitve hasabnak purenek stb valamilyen feherjeforrassal

Bulgur/koles/rizs/hajdina akar belekeverve zoldsegekkel akar anelkuk valamilyen sovany feherjeforrassal

Durum teszta alacsony kaloriatartalmu tejszinnel, valamilyen feherjeforrassal es zoldsegekkel pl spenot


Valamilyen feherje = serteskaraj, sertescomb, csirke vagy pulyka vagy kacsa comb es mell, tofu, szejtán, hal, tenger gyumolcsei stb - ezek lehetnek sajtos, tejszines dios, zoldséges, paradicsomos stb szószban vagy magukban különböző fűszerekkel és kombinációkkal



Uzsonna: turokrem vagy joghurt

Tk lapkenyer vagy wasa kenyer (nem abonett) humusszal vagy sajtkremmel melle zoldsegek


Vacsora: ugyanaz mint a reggeli csak kevesebb


Tényleg mindent lehet enni, lehetoleg sovany hozzavalokbol (a zsirokban van a legtobb kaloria) es fozes kozben kell figyelni, hogy egy max 2 gramm olajjal inditsunk, es utana se adjunk hozza, mert azzal visszuk be a felesleges kaloriakat. Meg az ilyan zsiros etelekkel mint nutella

Lazac, avokádó is egészséges de a nagy zsirtartalom miatt fontos a mertektartas


A biztos fogyashoz meg legegyszerubb kaloriat szamolni. Kiszamolod barmelyik netes kalkulatorral a BMR odat abbol a napi kaloriazsuksegletet. A bmrnal tobbet, a kaloriaszuksegletnel kevesebbet kell enni es azzal lehet fogyni


Nőknek 30 év alatt ez 11,4*testtömeg+476 kcal. Ez a bmr. Ha nem sportolsz, nem vagy aktív, akkor ezt szorozd 1.2 vel. A két szám kozott kell enned. Ha a bmrhoz kozelebb vagy, nagyobb lesz a kaloriadeficit ha a szorzott (sulyfenntartas) ertekhez kozelebb eszel akkor picit lassabb de konnyebben tarthato lesz

2022. okt. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Brandon41 ***** válasza:
24%

A cukrot, és a fehér lisztet tartalmazó enni valókat felejtsd el. A gyümölcsöket is óvatosan egyed, azokban is van cukor (fruktóz). Egyél több zöldséget, rizs/ krumpli helyett, fogyassz több fehérjét tartalmazó ételt (Pl light sajt,light túró,tojás,csirke/pulyka/marha/hal/kevésbé zsíros sertés húsok, tejet azt ne). NE CSINÁLD A 90 NAPOS DIÉTÁT. Ha van lehetőséged akkor egyél napi 5x kicsi adagot.

Itt találsz rengeteg cikket a diétázásról,edzésről,egészséges életmódról,fogyaszd egészséggel. Sok kitartást a diétához.

[link]

2022. okt. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, jól estek, és most megnagyobb kedvet kaptam ahhoz hogy végig tudjam csinálni
2022. okt. 9. 00:13
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
Ha esetleg van nintendo switch/ps/xbox akkor tudsz játszani a just dance nevű játékkal. Nekem ezzel sikerült az első 10kgmot ledobnom (120kgról indultam, most vagyok 91-92kg
2022. okt. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
14%
Intervallumdiéta segítségével szoktam fogyni. Ha nagyon nem indul be az elején akkor az elején a heti 2 nap koplalást csinálom egy ideig, aztán váltok a napi 16 órás böjtre. A 8 órás időablakban is egészséges ételeket eszem, mértékkel, persze egy kis édesség is belefér, ha nagyon kell.
2022. okt. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
85%

"A cukrot, és a fehér lisztet tartalmazó enni valókat felejtsd el."


Lehet fogyni pedig akkor is, ha valaki ilyeneket fogyaszt, semmi se tiltja meg. Maximum a shop builder hülyeségei. :D

2022. okt. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindent ettem és fogytam 20 kilót. Kalóriát kell számolni, ennyi.
2022. okt. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!