Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Hogyan tudnék lefogyni 90 nap...

Hogyan tudnék lefogyni 90 nap alatt?

Figyelt kérdés
2011. jún. 15. 10:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyit akarsz fogyni.
2011. jún. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
20 kg-t max
2011. jún. 15. 10:32
 3/14 anonim ***** válasza:
90napos, szétválasztó diétával. 2-3hónap alatt mínusz 20-30kg.
2011. jún. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

90 nap alatt normálisan 6 kg-t lehet fogyni kis túlsúlyból, 12-t nagyból. Tehát a kettő között kalkulálhatsz.


Csak egy kérdés: a 20 kilót 90 nap alatt szedted fel? Akkor...??

2011. jún. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
90 nap alatt ennyit fogyni randa lógó bőrrel járhat. Nem javaslom. Úszás és más rendszeres sport mellett makrobiotikus kajával le lehet adni kb. fél év alatt. Nyom nélkül és véglegesen.
2011. jún. 17. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mindenképp és csakis valamelyik alacsony szénhidrát ("low carb") diétával. Ilyen pl. az Atkins diéta, paleolit táplálkozás, vagy Norbi Update életmód. Én ez utóbbit választottam és éhezés és különösebb mozgás nélkül 5 hét után 15 kilónál tartok. A módszer lényege a szénhidrátbevitel drasztikus csökkentése. Az Atkins módszer brutális szénhidrátmegvonással, acetonos lehelettel, fejfájással, nagyon keményt tünetekkel jár. A Norbi Update lényege, hogy a Norbi Update boltokban kapható élelmiszerek fogyasztása esetén garantált, hogy nem fogyasztasz el számottevő mennyiségű szénhidrátot. Amíg a többi diéta az éhezésen, megvonáson alapul, addig a Norbi Update megengedi, hogy egyél, még édességet is, ha azt a Norbi könyvek útmutatása szerint teszed. A megvonás helyett tehát olyan élelmiszereket ajánl, amit nyugodtan fogyaszthatsz. "Csak" a szénhidrátok fogyasztása nem megengedett, ill. csak nagyon korlátozott mennyiségben. Megítélésem szerint a Norbi módszer azért jobb a többinél, mert betartható. Ha megtanulod, hogy mit ehetsz, a "mennyit" egyátalán nem számat. Húst, cukormentes tejtermékeket (joghurt, sajt, túró, stb.), és Norbi boltokban kapható, erősen szénhidrát-csökkentett kenyerekből és tésztákból (ezek nem olcsók, de nem fogy annyira mint a friss ropogós kenyér, így 1500 Ft értékű kenyér 5-6 napig kitart). Erre kenhetsz zsírt, tehetsz rá sonkát, száraz sajtot. Vacsorára megeszek pl. 4 szelet Norbi kenyeret pirítósnak, zsírral, sóval, hagymával. Az kitart másnap délig. A készülő legújabb könyvében orvosi magyarázat is megtalálható. A low carb diéták lényege, hogy a zsírok szénhidrátok jelenlétében tudnak hasznosulni. Emellett egyetlen zsírépítő hormon van, az inzulin. Ha nem fogyasztasz szénhidrátot, akkor a zsírok nem hasznosulnak. Ha alacsonyan tartod az inzulin szintedet, akkor (1) nem vagy éhes, (2) a zsírbontó hormonok kerülnek túlsúlyba. Ugyanerről szól a többi low carb diéta is, de vagy nehezen tolerálható (pl. Atkins), vagy az élelmiszerek beszerzése macerás (pl. paleolit táplálkozás). Ezen kívül létezik még a South Beach diéta - ez az amerikai boltok kínálatához van igazítva, így macerás és drága lenne beszerezni a hozzátartozókat, pl. mangót, papaját, meg hasonlókat. Az orvosi kezelések hatékonyságának legfőbb tényezője, hogy a beteg képes, ill. hajlandó-e betartani (compliance, együttműködés). Ezen a téren a Norbi a legjobb. Legalábbis a naponta dolgozók számára. Ha további kérdésed van a módszer felől, nyugodtan kérdezhetsz e-mailen: drelekcsaba@gmail.com (mint orvos, alaposan áttanulmányoztam a témát és a legújabb, még nyomdai előkészítés alatt álló legújabb Norbi könyv orvosi alapvetését - legelső fejezet - én írtam). A módszer szakít azzal a régi, mára már teljesen idejétmúlt felfogással, hogy a fogyókúra lényege a kalóriamegvonás. Ehelyett a fogyókúra alapja a hizlaló inzulin szintjének alacsonyan tartása, amely hormon egyben az éhségérzetet is fokozza.
2011. jún. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Tudok egy jó módszert a lefogyásra, ill. a nem_hízásra:


Nem szabad élvezetből enni - ennyi az egész.


Ezt úgy lehet elérni, hogy olyan elfoglaltságokat, hobbikat kell kialakítani, amelyek sikerélményt nyújtanak és lekötik az ember figyelmét, idejét. Ebben az esetben csak gyorsan, felületesen eszünk, (csak hogy megszabaduljunk az éhségérzettől), mert még az evésre szánt időt is sajnáljuk elvenni a kedvenc elfoglaltságunktól, hobbinktól.

Ha viszont ez nem így van, akkor a boldogságot, kvázi ”sikerélményt”, az evésből próbáljuk megszerezni, ami ugyanolyan kóros lehet, mint a mértékletesség fölötti alkoholfogyasztás, amit szintén a boldogtalanság, sikerélmény hiánya gerjeszt.

Alkoholfogyasztásra még a túl nagy boldogság is ösztönözhet, ez esetben az érzés fokozását kívánják elérni, de ez már egy másik jelenség.

2011. jún. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Attól is függ szerintem, most hány kiló vagy, én csináltam 90 napig a "szétválasztós" diétát, de nem fogytam tőle, igaz jobban éreztem magam sokkal és nem égett a gyomrom. (58 kg voltam, vagyok, 165cm). De családomból a többieknek, akiknek több feleslegük volt, bejött. Szerintem SPORT+kevés szénhidrát a nyerő.
2011. jún. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

hát figyelj....90 nap alatt 20 kiló?? ez nem gondoltad vami jól át....ahhoz hogy ez sikeres legyen nem elég 90 nap....mert a bőröd...hát elég csúnyán lógni fog....lassan kell csinálni....

attól függ egyébként hogy milyen tempóban fogysz hogy milyen tipus vagy...én ha eszem hizom ha nem eszek annyit fogyok....ezt nálma értsd úgy h ha dőzsölök akk 5 kiló + viszont ha meg normális kis mártákben eszem akk 2 hét alatt simán lefogyok akár 7 kilót is :)))

próbáld ki azt, h nem reggelizel, vagy nem vacsorázol, amelyiket megtudod csinálni...én reggelizni nem szoktam, mert reggelenete nincs időm vagy átalszom ezt az időtartamot....vacsira ne zabálj be ez a második fontos dolog.....ebédre egyélé normálisan..a normálisant úgy értem h ott se zbaálj be, hanem kellő képpen amennyi jól esik annyit egyél, másfél óra múlva ehetsz vami nasit....ropit nutellát bármit csak mértékkel...aztán jön a vacsi ha azt választottad h nem reggelizel....nekem vacsira a legnehezebb megállni h ne egyek sokat....de meg lehet csinálni....úgy egyél, h amit kivánsz abból egy kicsit ...és ha már úgy érzed h ezt már nem kéne megenned de azért még se hagyhatod a tálon akor rakd félre 10 perc múlva megeszed....na nálma ez a koplalás és láss csodát...ha ezt az étrendet csinálom folyamatosan fogyok :)

2011. jún. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
90 napos diéta. Én 3 hónap alatt 27 kilót fogytam vele. És nem lógott a bőröm. DE ez attól is függ mennyi idős vagy, és hány kiló. Minél több a felesleg annál jobban fogysz.
2011. jún. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!