Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Hétfőn kezdem a 90 napos...

Hétfőn kezdem a 90 napos diétát de még egy-két dolog nem tiszta. Te tudod a válaszokat?

Figyelt kérdés

lenne egy két kérdésem..

1. minden nap a cukrot édesítő szerrel helyettesítsem?

2. csak a keményítő napon helyettesítsem a lisztet keményítővel, vagy minden nap?

3. tudom, hogy ez a kaja már bűnözés, mert nem illik bele egyik napba sem, de imádom, és nem fogok kibírni 90 napot nélküle :D szóval szerintetek a kínai szezámmagos csirke melyik napon a ,,legkisebb" bűn? (recept: [link] előre is köszönöm!



2012. márc. 3. 14:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

1, igen, a cukrot lehetőleg mellőzd teljesen.

2, ez egy érdekes kérdés :) fehérje napon ehetsz 1 szelet kenyeret, keményítő napon lehetőleg keményítővel készítsd a főzeléket, de készítheted anélkül is, pl csak saját anyaggal sűrítve (itt ugye minden tejtermék is tiltott), szénhidrát napon engedélyezett a lisztes étel (süti, pogi, pizza hús és sajt nélkül, tészta, stb).

3, mindegy.... egyszer-egyszer belefér, én inkább fehérje napon enném, sok salátával.


Sok sikert kívánok! Sztem hasznos lesz ha betartod a szabályokat. Ha kell még segítség, kérdezz nyugodtan.

2012. márc. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, lehet még jövök kérdezni :))
2012. márc. 3. 14:41
 3/13 A kérdező kommentje:
Lenne még egy. azt irják több helyen hogy fehérje napon kell inni egy bögre levest ebéd után.. ez leet maggi bögrés leves is pl?
2012. márc. 3. 19:59
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

Ez nehéz kérdés. Szerintem abban eggyetértünk hogy a diéta sikeressége azon múlik hogy mit és mennyit eszel. Viszont azt hiszem nincs beleírva sehol hogy levest kéne inni és az sem hogy édesítővel kéne helyettesíteni a cukrot, tehát nemtudom honnan terjednek ezek az okosságok.

Mondjuk teljesen jogos hogy cukrot nem kéne enni diétába, de a gyümölcsnapon gyakorlatilag csak cukrot eszel a szénhidrát napon pedig megintcsak töménytelen mennyiségű cukrot és zsírt, a keményítő napon pedig normálisabb szénhidrátokat, hisz a keményítő egy összetett molekulaláncú szénhidrát. Mennyiség pedig az egész diétában sehol nincs szabályozva. Ezek után annyira jelentéktelennek érzem hogy most iszol e levest vagy nem.

Vagy mégsem? Hisz adott egy rendszer, ami brutálisan megnehezíti a dolgunkat, van1 nap amikor elsavasítjuk a szervezetet, 1 amikor csak azt a szemetet lehet enni amitől elhíztunk, 1 amikor csak azokat a normálisabb szénhidrátokat lehet enni amit diétában mértékkel kéne, meg egy viszonylag normális fehérjenap.Ha ezt szummázzuk az nem más mint egy egészségtelen koplalás a szervezet számára.

De ha odafigyelsz a mennyiségre és minél többet betartassz a diétázás szabályai közül amit a 90napos meg sem emlit, pl nincs +cukor, 5x evés, sok folyadék, stb. annál sikereseb lesz a diéta. Bár ez a sikeresség relatív, súlycsökknést el lehet érni de hogy hogy fogsz kinézni és hogyan fogod érezni magad azt inkább haggyuk.

De jogod van mazohistának lenni szóval inkább útravaló tanácsokat adnék:

Ha végigcsinálod utánna ne térj vissza a régi életmódodhoz, mert az alapból visszahízáshoz vezetne de a 90naposnak köszönhetően mostmár kevesebb kalóriától is hízol.És ha esetleg menet közbe rosszul vagy akkor add fel mert súlyosan károsítja a szervzetet ez a szarság és nem mindenki bírja ki.

A kínai szezánmagos csirke gyümölcsnapon lenne a legjobb, ha odateszed akkor tompítja leginkább a 90napos hatásait, úgy talán még a fogyásban is kevésbé akadályoz a fogyókúrád.

2012. márc. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Olvasd el: [link]


Majd a "90 napos" alpontot is!


Semmiképpen sem ajánlom ezt a fogyókúrát, ha csak nem a hízás a célod.

2012. márc. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
előző válaszoló én 1 éve fejeztem be én sem jött vissza azóta tartom a 65 kgos súlyomat a 172 centis magasságomhoz nem kell hinni az ilyen ijesztő meséknek
2012. márc. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én igazából nem mindig ettem/ittam levest, akár el is hagyható. Sőt, étcsokit sem ettem szénhidrát napon.

Az biztos, hogy sok ellenzője van a diétának, ők azok, akik inkább tudatosabban étkeznek. Mindezek mellett mégis azt kell mondjam, hogy valamiért működik (én is sok mindent kipróbáltam sikertelenül, ez a módszer volt az, ahol nem éheztem, ettem mindent, mégis fogytam).

Talán a hús nekem kevesebb volt attól, amit egyébként ettem volna, de kibírható, végülis nem mindenki eszik minden nap húst. Szóval bárki, bármit mond, van benne fehérje, rengeteg zöldség (!!! nyer és előkészített is), és van benne szénhidrát is, ami átsegít a falási rohamokon. Érdemes az egyes ételek GI értékét is figyelembe venni, így a vércukrod is kiegyensúlyozott maradhat.

Szóval, hajrá!!!

2012. márc. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"nyers"

Ja és persze a mozgás ne maradjon el mellette :)

2012. márc. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

90napossal fogyni olyan mint befogott orral futni. Lehetséges, csak kicsit zavaró hogy aztán büszkén hírdeted hogy azért tudtál lefutni 10km-ert mert befogtad az orrod.

És ráadásul még azzal is alátámasztod hogy amikor a szemedet fogtad be akkor bezzeg nem sikerült. Nemtudok már milyen példát kitalálni, nevetséges ez az egész. Egy értelmes ember meglátja hogy szénhidrát nap meg keményítő nap és fogja a fejét, felé sem néz többet annak a hülyeségnek.

2012. márc. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

"1 amikor csak azt a szemetet lehet enni amitől elhíztunk"

miért csak azt lehetne enni? a "szénhidrát nap" nem arról szól, hogy kenyeret zabáljunk, vagy pizzát... ott sem célszerű süteményt, vagy tábla csokikat megenni.

arról kéne, hogy szóljon ez a nap, hogy az ember _mértékkel_ de fogyaszt gabonaféléket, egy-egy szelet kenyeret (mondjuk egy szép nagy adag kerti salátához), vagy egy kevés tésztát...


a napok elnevezései meg nyilván nem tudományos alapúak, hanem az étrend összeállításában segítenek. a "hús" vagy "fehérje" nap magába foglalja a tejtermékeket, gombát, szóját, húsféléket ÉS mellette szabadon fogyasztható mindenféle saláta (kiv. hüvelyesek és krumpli), a második napon (amit keményítőnek hívnak) mindenféle zöldség lehet a menü (kivéve a gombát) és rizs. a harmadik napon rugóznak az ellenzői leginkább, ezzel kezdtem ugye, tésztafélék, gabonafélék (kiv. rizs) és ezen a napon is fogyaszthatók a salátafélék (kiv. hüvelyesek és krumpli). a negyedik nap pedig a gyümölcsöké.


hülyeség az is, hogy a négy napból hármat nagy garral cukorzabálásnak minősítenek, hisz a 2. és 3. napon sem kizárólag szénhidrátot visz az ember a szervezetébe, ahogy az első napon sem kizárólag fehérjét! a saláta is tartalmaz szénhidrátokat és a zöldségek is tartalmaznak fehérjét... (ha nem tartalmaznának, már kihaltak volna a vegák)

a diétának elvileg az a működési elve, hogy ezeknek a (hibás néven kategorizált) ételeknek a lebontásához más-más féle enzimek kellenek a gyomorban. erről szólna a történet, és azért ilyen népszerű, mert az ember éhezés nélkül fogyhat vele. feltéve, hogy betartja rendesen, és nem esik túlzásokba...

2012. márc. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!