Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » 13 évesen diéta?

13 évesen diéta?

Figyelt kérdés
170 cm vagyok és 63 kg. Versenyszerűen sportolok már több éve, de mondhatni "családi vonás", hogy a legminimálisabb felesleg is a combomon jelenik meg. Vastag csontozatom, vastag ereim illetve vastagabb bőröm van. Tudom, elérhetetlen, hogy így vékony legyek, de szeretnék egy kicsit lejjebb adni. Egyszer már az orvos valami "hízó kúrát" is mondott, amit be kellett tartanom. Szerintetek?

2015. aug. 10. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Szia , nincs olyan hogy elérhetetlen hogy vékony legyél ezt a "minden alkat kérdése" felfogást a kövér emberek és az aggódó szülők találták ki , én is 13 vagyok nyár elején kezdtem kalóriaszámolós diétával a fogyást ugyanezzel a súllyal csak 2cmvel alacsonyabban , megkaptam én is hogy "nem kell fogynod inkább hízzál" "csak a csontod vastag" . Most 50 kiló vagyok és (szerintem) vékony. Nézd meg a kalóriabázis.hu oldalt ott megtalálsz minden infót
2015. aug. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnézem. :)
2015. aug. 10. 21:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha versenyszerűen sportolsz, akkor feltehetőleg nem zsír, hanem izom van rajtad, szerintem jó ez a súly. Én nem értek egyet azzal, hogy ilyen fiatalon diétázz - a szervezetnek szüksége van még a tápanyagokra, fejlődésben, növésben vagy még, kell az "építőanyag" :-) .


Más: A minap halottam egy fiatal 35-40 év körüli, igen túlsúlyos nőt nyilatkozni... kérdezte a riporter: oké, hogy elfogadja így magát, de sosem fogyókúrázott? Éééén? Ember nincs, aki nálam többet fogyókúrázott volna! Szóval azért vigyázat, mert minden diétánál - főleg a drasztikusnál - "pánikba esik" a szervezet és elkezd raktározni, a vége pedig az lesz, hogy kövérebb lesz, mint valaha volt.

Ráadásul Nálad - mivel versenyszerűen sportolsz - fokozottan előjön majd, hiszen ha pl. 25-30 évesen abbahagyod a rendszeres mozgást, akkor eleve rádrakódik egy csomó a mozgáshiánytól.

2015. aug. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3: A jó diétáknál (akár súlycsökkentő, akár nem) nem esik pánikba a test. Ha mindenki csak hízna, hogy fogynának le az emberek? :D

S nem tuti, hogy sportolás abbahagyásakor meghízik az ember. Ha ugyanúgy annyit eszik, amennyire szüksége van, akkor nem. Normális test nem ad éhségjeleket feleslegesen, amikor semmi szüksége ételre, inkább csak a megszokásból sokat evés lehet gond egyes esetekben.

2015. aug. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pont azt hagytam ki, hogy válaszoljak. Kérdező, odafigyelhetsz s ha van hova javítani az étkezésedet, életmódot is válthatsz (persze ettől még nem fogy az ember, de segíthet), a mozgás ugye megvan... Semmi drasztikus dologba ne kezdj eme korban s igazából máskor sem.

Olyan nincs, hogy vastag csont, ér, bőr és nem lehetsz vékony. Akármilyen alakot nem érhetsz el, hisz van egy adott genetikád, csontvázad, miegymás, de karcsú attól még simán lehetsz :)

2015. aug. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok:


"A jó diétáknál (akár súlycsökkentő, akár nem) nem esik pánikba a test."


Ez így van, csakhogy itt, erre az oldalra és a mai fiatalokra nem az a jellemző, hogyy jól diétáznának, hanem hogyan tudnék 2 hét alatt 20 kg-ot fogyni? tele van ilyen kérdésekkel az oldal. Bár próbálok segíteni ( 6 hónap alatt fogytam 10 kg-ot, de ez nem elég gyors számukra :-( )


Ráadásul olyan méreteket ölt ez a dolog, hogy a fiam osztálya, iskolája tele van anorexiás fiatallal. Ezt nem én találtam, hanem az igazgatóhelyettes (hiteles ember!) mesélte egy baráti beszélgetésben.

Számomra megdöbbentő, hogy 15-18 éves korban MÁR anorexiások a fiatalok....

2015. aug. 11. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Írták, hogy a szervezetednek szüksége van a tápanyagokra, igen a rendes diétában megkapja a szervezet ezeket az anyagokat, általában ilyen Atkins, Dukan, 90napos, étrendeknek az alapja, hogy valamilyen tápanyag hiányos étrendet kövess, ezért indirekten is kevesebbet eszel --> Ezért fogysz, szerintem jó súlyban vagy, tartsd ezt a súlyt ne egyél sok fehér lisztből készült terméket és cukrot (minden formája), és még nőni is fogsz szerintem, ha sportolsz feszes tested lesz.
2015. aug. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!