Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » 13 éves fiú vagyok és le...

13 éves fiú vagyok és le szeretnék fogyni 90 nap alatt! Ha van valami tippetek hogy hogyan fogyjak le? Egyépként itt a méreteim:magasságom: 176cm, súlyom 95kg, csípőm: 102cm combom: 70cm, vádlim: 46cm, karom: 35cm, hasam: 114cm

Figyelt kérdés

2015. nov. 19. 17:04
 1/7 anonim válasza:
100%

Először probálj meg áttérni egészségesebb étkezésre, én ugy fogytam, hogy reggel 1-2 rozsos kenyér, vagy teljes kiörlésü kenyér, 1 főtt tojás, vagy valamilyen soványabb felvágott 5 dkg. délelőtt valamilyen gyümölcs, ebédre általában zöldséglevest ettem,főzeléket vagy rizst párolt hussal (főleg csirkemell, tengeri halfile) délután joghurt-rozsos kiflivel, vacsora (általában ebédről maradt párolt hus,hal illetve főzelék,rizs,párolt zöltség körettel).

Tehát egyél minimum 5x keveset, és ha még ezen kivül is éhes vagy akkor én sárgarépát rágcsáltam, vagy főztem brokkolit, karfiolt enyhén sós vizben, vagy megettem egy natur joghurtot.. Tehát ilyesmiket egyél.. rengeteg főtt zöldséget, ez lehet zeller, karfiol,zöldborsó, zöldbab,brokkoli, spenot, egyél paradicsomot,répát,uborkat, csak rozsos vagy teljes kiörlésü kenyeret fogyassz, de abból is max. 3-4 szeletet illetve kiflit vagy zsemlét..

és kezdjél el mozogni, először csak 1-2 km sétáljál, aztán emeld mindig kicsit, ugyhogy naponta 4-5 km gyalog tegyél meg, illetve ha van kedved kerékpározz annyit amennyi jolesik. Ha már nem okoz gondot 3 km legyaloglása nem fulladsz ki, ugy érzed fel sem veszed, csak akkor kezdjél el futni, először csak pár száz métert lassu futással és többi gyaloglás és ezt emeld.. este 18 óra után már ne egyél. Nekem igy sikerült lefogynom mostmár elmondhatom tartosan. De viszont nem ettem csokit, nem ittam üditőt, chipset. Teát azért szoktam inni, mézzel, citrommal és ásványvizet.

2015. nov. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nulla nasi, normális étkezés, több mozgás. Minden más csak hazugság.
2015. nov. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Én is fogyózom, vagyis életmódot váltottam, de én hamar megtaláltam a módját: heti minimum 10 órát sportolok de általában többet, kézizek plusz otthoni edzés R.Réka. DE: Semmiképpen nem ugrálj és jól mondta az első: ne fuss amíg nem ment le kb 10 kiló mert csak ártasz vele! Hidd el az első kilók hamar lemennek! Mérlegelésről annyit hogy heti 1 javasolt, de én pl mindennap reggel és este nézem, mert engem inspirál ha lemegy pár deka... Nem szabad mindent megvonni magadtól, fejlődő szervezet, egyél tejterméket nyugodtan, de alacsony zsírtartalmút,kenyér helyett én abonettet eszem. Max 1 szendvics naponta. Ha ediig 2500 kcal-t ettél naponta, akkor most ne egyél kevesebbet 2000-nél. Kb 5-7 naponta csökkentsd max 500 kcal-lal!! Szénhidrátot ne egyél sokat, és "edzés" előtt semennyit mert akkor nem a zsírraktárból megy, hanem a bevitt tartalomból. Fehérjét sokat sokat, főleg mozgás előtt után!! Remélem segítettem! :D
2015. nov. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Előző vagyok: 14/L
2015. nov. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Nagyon jó hogy változtatni szeretnél.De!! 13évesen ne a gyakorikérdéseken keresd kérlek a segitséget. Mivel fejlődő szervezeted kárát isláthatja!És később pl 25évesen izületi vagy neadj isten szervi betegségeid lesznek mert 13évesen csak ilyen tanácsokkal (amik nem feltétlen rosszak,csak nem neked való) probáltad magad lefogyasztani.

Hogy akkor hol keresd a segítséget? Az iskolában,szüleidtöl,orvosodtol. Komplex terápiát javaslok diétával(nem koplalással) rengeteg mozgással emelkedő intenzitásban. Fokozatos terhelés kell. Nem vagyunk Istenek. Nem tudom a szüleid hozzáállását az enyémek anno minimum pofánröhögtek volna. De ha a tieid nem ilyenek ők majd segitenek. Dietetikus orvos és egy szem.edző lenne a legjobb.Szerintem a legtöbbet a suliban tudnak segiteni. Havan olyan tanár akiben megbizol mond el neki tudja kit kell keresni:) Amit én tudok ajánlani ha mégsem kérsz mashol segitséget,az az étrend változtatása, minden tápanyagra szükséged van, de válassz inkább a nem finomitott dolgokat. Pl fehér kenyérhelyett teljeskiorlésű, .több zöldség gyümölcs,kevesebb cukor,csoki helyett étcsoki. Napi 5× kevesebb adag étkezés. Sok folyadék ,heti 5x min 1 ora intenziv mozgás.(mikor már izzadsz mint (lo) Ezekből is 2 edzés legyen cardio azaz futás(kezd sétával vagy biciklivel) mondjuk. (nézz utánna a cardio ill erősítő edzésnek mi micsoda) De ne feledd 13 vagy! Fontos hogy a szervezeted megkapjon minden szukséges vitamint és tápanyagot mert még nem vagy teljesen felnőtt. Szerintem még legalább 15cmt vagy 20at nőni fogsz az pedig nem kis munka.. Sok sikert!

28/L

2015. nov. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
51%
Vacsira csak 2 szendot egyel es 5 utan man ne. Reggelire se tobbet ebedre se egyel sokat es Menj futni
2015. dec. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
petya2001-nek mondanám hogy ha te még vacsorára megeszel 13 évesen két szendvicset, akkor nemhogy fogyni hanem hízni fogsz. Vacsorára egyél inkább gyümölcssalátát vagy ha mindenképp maradnál a szendvicsnél akkor teljes kiőrlésű/barna kenyeret egyél.
2016. dec. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!