Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Baj az, ha keveset eszem?

Baj az, ha keveset eszem?

Figyelt kérdés
12-én kezdtem a diétát, eddig minden jól megy, egyedüli gondom csak az, hogy lehet keveset eszem, és félek az étel raktározódni fog, és nem lebomlani. (pl fehérje napon ebédre 2 tojás, 1 kockasajt, 2-3 retek és 1 szelet kicsi hús, viszont szénhidrát napon megettem kb 15dkg tésztát, amit igy visszagondolva elég rendszertelennek vélek) A másik, hogy próbálok lefekvés előtt nem enni 2 3 órával, csak sajnos nem mindig jön össze (pl multkor 8 órakor elaludtam, rögtön a vacsi után, bár nem így terveztem.) A napi 2x-es evést pedig 3 fele osztottam, mert nem birok ki 5-6 órát két étkezés között. Rendszeresen elkezdtem tornázni is. Jó ez így?
2007. nov. 17. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó.

Ha nem eszel eleget, akkor zsírraktározásra kapcsolsz, és a szükséges energiát nem a zsírból, hanem izom-glikogénból nyeri a szervzet, ami izom és súlyvesztést okoz ugyan, tehát a mérleg eleinte elindul lefelé, de hamar megáll, és garantálom, hogy egy deka zsírt nem fogsz leadni.

Ellenben az energiaszinted leesik, fáradt, gyenge leszel, nem tudsz edzeni sem.

Igy még akár hízás is bekövetkezhet.

Naponta 5-6 -szor kell étkezni, a kalória bevitelt úgy beállítani, hogy csak kb. 200 kalóriával legyen kevesebb, mint a kalória -leadás.

Például ha edzel rendesen (kardió +sulyzó) akár 2000 kalóriát is bevihetsz és fogyni fogsz, lassan, de biztosan (heti 1 kiló a normális) és ez igazi fogyás zsírból és nem jön vissza később se.

2007. nov. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Én voltam a kérdező:

azért nem eszek sokat, mert nem kívánom! Pl a fehérje naphoz amit írtam, azzal teljesen jól laktam. Ha nem túlságosan szeretek valami kaját (esetemben a hús) akkor abból nem birok sokat enni! Viszont a tásztafélékkel más a helyzetem, azokkal degeszre tömöm magam. És a napi 5 6 étkezést hogy értsem? A reggeli gyümölcsadagokkal együtt? Amúgy semmit nem fogytam még, pedig nem csalok... :(

2007. nov. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen a zöldség és gyümölcs is lehet önmagában 1-1 kisétkezés(uzsi vagy tizórai).

Ha elég amit eszel és nem éhezel akkor nincs gond és hamarosan beindul a fogyás!

Csak legyél türelmes és ne add fel!

2007. nov. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az nem jó, ha degeszre eszed magad, mivel így csak max 2-3 étkezést csinálhatsz /nap. Főleg a tésztából, mivel elég gyorsan felszívódó szénhidrát (a durmliszt valamivel jobb) nincs rosttartalma, tehát akár 1-2 óra múlva már zuhan is lefele a vércukor, és megint éhes vagy.

Oszd el 5-6 felé ugyanazt az adagot, és összetet kajákat egyél, sok fehérje, kevés szénhidrát, közepes zsír tartalommal. Ezért nem jó ez a külön fehérje-szénhidrát- mittoménmi nap felosztás.

(ja nem csak a húsban van fehérje, ha nem szereted egyé túrót, tojást, sovány tejterméket, halat,stb.)

Ha megéhezel, pár szem dió, mogyoró, esetleg zabpehelybe keverve joghurtal például nagyon jól eltelít és hosszú ideig nem leszel éhes.

Az edzést meg fokozatosan növeld, mert ahhoz is hozzászokik egy idő után a szervezet.

2007. nov. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Teljesen egyet értek az első hozzászólóval.Naponta 5x kell enni keveset,ebbe a gyümölcs is bele tartozhat,vacsira egyél joghurtot/natur/ha nagyon éhes vagy .Az ember egyébként normál esetben 3 óránként éhezik meg,ahogy a mosdóba is 3 óránként kell kimennie.Azért írom a normál esetbent mert ha inzulinrezisztencia áll fennt akkor állandóan éhes vagy.Anapi ötszöri étkezéssel el lehet kerülni a gyakori vércukor ingadozást.azok után az ételek után amik hamar megemelik a vércukor szintet ugyanolyan gyorsan le is esik ezért éhes leszel.A 90 naposban nem tudom hogy lehet kivitelezni az egészséges kiegyensúlyozott táplálkozást de szerintem azzal lehet az ideális súlyt elérni.Nekem a 90 napos nem jött be állandó éhség 1 hónap 1 kiló nem érte meg.
2008. jan. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!