Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » 12 éves lány vagyok 164cm és...

12 éves lány vagyok 164cm és 56 kg. A 90 napos diétával szeretnék fogyni. Szerintetek 8-10 kg tol meg tudok/fogok szbadulni?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam hogy a 90 napos diéta alatt majd sportolok is minden 2 nap. Vagy ha van idő minden nap. Én már örülnék ha 5 kg ot is le tudnék fogyni. Esetleg tapasztalatok vagy ti ezt hogy gondoljátok?

A célom a 46-48 kg körül lenne. Nem vagyok nagyon ''zsíros'' lány szóval van a kezemen combomon egy kicsit a hasamon izom.



2017. máj. 18. 21:56
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Ne csináld ezt... Minden féle diéta hülyeség, főleg gyerekkorban. Csak tönkre teszed magad vele. Mellékesen a súlyod jónak tűnik a magasságodhoz képest. Nem kéne ilyen diétákba belefognod, ha egészséges akarsz maradni. Inkább sportolj többet és egyél rendes mennyiségben, csak egészségesebb ételeket. Ha ezt csinálod a zsír át fog változni izommá, és hidd el sokkal jobb lesz, mintha csont soványra fogynál. Mert a 90 napos diétával ezt fogod elérni...
2017. máj. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Meg akarsz halni? Akkor hajrá.. Ha nem akkor ne legyél már ostoba.
2017. máj. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Első, a zsír SOHA nem változik izommá, ez képtelenség.


Kérdező, a 90 naposat ne csináld, egészségtelen és garantáltan izmot vesztesz így.

Válts egy jó, tartható életmódra.

2017. máj. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

1# vagyok....

Igazad van..úgy értettem felcserélődik izomra

2017. máj. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Blondie.W ***** válasza:
100%

Hova diétázol 12 évesen?

A sport oké, attól csak egészségesebb leszel.

Én ennyi idősen azt se tudtam, hogy mi az a diéta..

2017. máj. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Növésben vagy és a testsúlyod tökéletes a magasságodhoz. Ne tedd tönkre magad. 20 éves korodra csontsovány leszel, ha ezt csinálod, egészségtelen és önkínzó.
2017. máj. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Garpe válasza:
100%

Szia :)


Nagyon jól látod, hogy nem vagy "zsíros" :) Az adataid alapján így ránézésre is tök rendben vagy.

No, meg néztem a BMI-det (test tömeg index) itt: [link] (de bármelyik randnom BMI számláló ezt hozta). E szerint remek formában vagy (gartulálok :) ), szóval a 90 napos diéta nagyon sok lenne, amolyan felesleges szenvedés.


VISZONT! úgy érzem szeretnél magadon dolgozni egy kicsit. Ha szertél ezzel egy kicsit foglalkozni kérdezd meg a tesitanárod/biosztanárod/védőnő/iskolapszichológust (amelyiket a legjobban kedveled), hogy szeretnél egy kicsit dolgozni magadon gondolkodtál diétán, s hogy ő mit javasolna. Ezt azért javaslom, mert ők ismernek téged, s ezt tanulták sok éven át tehát nagyon tuti kifejezetten neked hasznos dolgokat tudnak mondani, amivel tök jó eredményeket érhetsz el.

2017. máj. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond a súlyoddal, pont jó. A 90 napos diétát hülye felnőtteknek találták ki, remélem, a szüleid odafigyelnek rád és nem engedik, hogy tönkretedd az egészségedet.

Az viszont nagyon jó ötlet, hogy sportolj minden második nap. Emellett kerüld az édességet és az üdítőket. Ez bőven elég lesz.

2017. máj. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy időben nagyon nyomta nekem mindenki, hogy próbáljam ki ezt a 90 napos diétát, volt is kollégám, aki fogyott vele. Gondoltam, miért ne?

160 centihez voltam 85 kg. (Erre visszatérek!)

Első két hétben fogytam 4 kilót. A következő két hónapban nem ment le egy deka se!! A végén minden gyümölcsnap után víznapot tartottam, de akkor se. Természetesen tornáztam is mellette.

Viszont: elkezdett pecsételő vérzésem lenni. A menstruációm előtt egy héttel végig barnáztam, aztán hó közben is egyszer-egyszer. (Progeszteron hiány, szevasz!) Ráadásul fehérje napon hasmenésem volt egy idő után. Utána fájdalmas gyomorgörcsöm is. Legutoljára annyira, hogy az ágyból nem tudtam kikelni.

Ez volt az a pillanat, amikor telibesz.artam, hány kiló vagyok, és abbahagytam ezt a "remek" diétát. De még kb. egy év kellett, hogy a szervezetem összeszedje magát, és helyreálljon a ciklusom is.


Írtam, hogy még visszatérek rá, hogy lettem 85 kg.

12 évesen is kb. 155 centi voltam, és 58 kg. Elkezdtem fogyókúrázni. Persze ész nélkül, vagyis koplaltam. Belassult az anyagcserém, megborultak a hormonjaim, de ki tudta ezt 12 évesen.

Aztán leadtam pár kilót, és abbahagytam a fogyózást. Visszajött pár kiló, és hozta a barátait is. Egy fél évvel később már 61 kiló voltam.

Újabb "fogyókúra", azzal le 55 kilóra. Jött az iskolaváltás, nyáriszünet, és a nagymama (egyél már, vegyél sütit, stb). Gimi elsőben 70 kg voltam.

Aztán ez a jojózás ment még évekig. 5 kiló le, vért izzadva, 6 kiló vissza.

85 kilónál azt mondtam, hogy beletörődök, hogy kövér vagyok, nincs diéta. Azóta tartom a súlyom. Se le, se fel.


Ha újra kezdhetném 12 évesen, azt enném, amit eddig, csak kihagynám az édességet, csipszet, és a felesleges hulladék kajákat, és inkább minden nap elmennék futni.

Először 20 percet, aztán egyre többet.

És semmi esetre se kezdenék el éhezni, diéta meg fogyokúra címszó alatt.

Ha futni nem szeretsz, tölts le fitness dvd-ket, biciklizz, táncolj a kedvenc zenédre, vagy tollasozz a barátnőddel. Tök mindegy, csak napi 45-60 perc aktív mozgást iktass be, amikor leizzadsz rendesen.

Őszre teljesen át fog alakulni az alakod, nem lesz rajtad zsír, csak izom.


És kezdj el a neten olvasni az egészséges táplálkozásról! Minél többet, több forrásból is.

2017. máj. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"20 éves korodra csontsovány leszel, ha ezt csinálod, egészségtelen és önkínzó."


Ja, csontsovány és rosszabb esetben halott is.


A 90 napos diéta úgy, ahogy van, baromság.

Hagyd ki az összes csokit, chipset, cukros üdítőt, egyél helyettük nyers zöldséget és gyümölcsöt, és a reggeli-ebéd-vacsorát meg normálisan tartsd meg.


12 évesen ennél többet nem kell tenned. Növésben vagy, most alakul ki a nőies alakod, a súlyod pedig teljesen normális. Ha most koplalsz, akkor annak komoly következményei lehetnek:

- visszamaradsz a fejlődésben

- gyenge leszel és beteges

- hosszú távon akár azt is elérheted, hogy soha nem lehet majd kisbabád (oké, ez lehet, hogy most nem foglalkoztat, de 10-15 év múlva fájni fog....)

2017. máj. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!