Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » 14 éves vagyok 85 kg és 160...

14 éves vagyok 85 kg és 160 cm. Hogyan tudnék fogyni egy kicsit?

Figyelt kérdés
2018. jan. 6. 00:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Miket eszel általában naponta? (Zöldség, gyümölcs vagy hamburger, sültkrumpli?...stb)
2018. jan. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14%
Mellesleg ha jól tudom alvás közben is sok zsírt éget a szervezet ;)
2018. jan. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
#3 nem jól tudod
2018. jan. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Szia!

Tapasztalatokból, egyetemről és úgy ámblokk hallottakból írok neked pár dolgot.

Először is a megfelelő diéta! Sokan arra panaszkodnak, hogy hiába mozognak, nem fogynak. Nos a kettő együtt a csodaszer! ;)

Gyümölcsöket egyél reggel a vitamin miatt, este pedig ne, mert cukor van bennük.

Napközben és vacsorára (inkább vacsorára) sok zöldséget egyél. A zöldségeknek nincs akkora energiatartalma, mint a húsnak, így abból egyél rendesen, mert nem hízlalnak és nem kell hogy éhezz! Csak nem mindegy, hogy mit eszel! :) Hús, vagy bármiféle fehérje (tej, tojás) viszont a mozgáshoz kell, hogy tudj izmot is építeni, ha épül az izom, akkor ég a zsír. (Ezt talán valami edző mondta anyukámnak) Izom pedig kell a mozgáshoz. Arra figyelj, hogy ne vöröshúst egyél, hanem pl csirkét, pulykát, halat. Illetve nem árt, ha eszel naponta egy szem diót. Igaz, hogy ezek a magvak zsírosak, de telítettlen bennük a zsírsavak és jót tesz az agynak. Ha nem szereted, valami másra is lecserélheted: mandula, kesudió, pár szem napra. Ezt egyébként nem csak diétázó embereknek kavasolnám!

Illetve este 6 után már ne egyél!!! A tested nem csak a kaja lebontása miatt működik éjszaka. Kell neki is a pihenés. Illetve ez így nem igaz, mert ha 15 órán át nem eszel (este 6tól reggel 9ig), akkor a testednek van ideje a káros anyagokat kiválasztani(tehát méregtelenít, jó az immunrendszernek) és égetni is a zsírt! De csak akkor, ha este 6 után nem eszel legalább 12 óráig, tehát reggel hatig. Ugyanis ilyenkor van ideje lebontani a ketontesteket (emiatt lehet büdös acetonszagú az ember szája reggel elvileg, én még nem éreztem), vagyis ég a zsír. Szóval igenis ég, csak egyesek azt hiszik akkor is, ha este 10kor még egy kis malacsülttel jól lakok... ez egy kicsit éheztetése a testednek, de ha mozogsz napközben, hidd el jót fog tenni az a kis éheztetés és ha alszol, úgyse érzed, hogy éhes vagy :)

Bocsi, ha valamit nem értesz, de remélem segítettem! Diéta+mozgás+nem evés este 6 után=fogyás

Sok sikert!! ;)

2018. jan. 6. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Jajj a mozgást kihagytam (előző vagyok).

Napi legalább 3x legalább 45 perc intenzív mozgás. Nem kell egyből intenzíven kezdened, szep fokozatosan haladj. Neten sok jó videó van. Előtte ne felejts el bemelegíteni. Ha izomlázad lesz akkor másnap tornászgass, mozogni kell rá! Csak ne feszítsd túl!

2018. jan. 6. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
*Heti legalább 3x
2018. jan. 6. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kardio mozgas(futas, bicikli, uszas, elliptikus trainer, tempos gyaloglas) egeti a zsirt a legjobban. Ezeket naponta lehet vegezni.

Aztam ahogy az elozo is emlitette a netes videokat, arra tormazz, mozogj heti 3x 30-40percet legalabb, de ahogy birod.

Dieta. Lenyegeben mindegy mit eszel, csak a kaloria keretedet ne lepd tul. Persze nem artana egeszsegeseket fogyasztani. Sok zoldseg, sovany husok, hal, tejtermekek, gyumolcs, cukros-feher lisztes etelek kerulese.

Menni fog, fiatal vagy, hajra

2018. jan. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Még nőni fogsz, várj egy kicsit a fogyással. A levegő és a mozgás viszont mindenképp jót tesz.
2018. jan. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ettől még nyugodtan diétázhat és mozoghat. Egyáltalán nem kell éheznie, csak megfelelően táplálkoznia. Ráadásul jobb fiatalabb korban elkezdeni, később csak nehezebb lesz. Plusz ha fiatal korában meg tudja szokni a diétát és a mozgást illetve az önkontrolt, később sokkal egészségesebb felnőtté válik.

Ja és a kérdezőnek: havonta egyszer lehet tartani bűnözéseket, amikor kedvedre eszed magad :)

2018. jan. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!