Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » Mi az a atkins diéta? Ti már...

Mi az a atkins diéta? Ti már próbáltátok? Hasznos volt?

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 02:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az Atkins diéta lényege a lipolízis (zsírégetés) folyamatának beindítása, vagyis annak elérése, hogy szervezetünk zsírok égetéséből nyerje a működéséhez szükséges energiát. [A lipolízis szó a görög 'lipos = zsír' és 'lysis = felbomlás, megsemmisítés' szavakból származik.]


A szervezet a mérsékelt szénhidrátbevitel következtében pár nap alatt átáll a lipolízisre, s a zsírszövetekben tárolt zsírkészletet elkezdi energiaforrásként használni, ami automatikusan fogyással, súlyveszteséggel jár.

2010. dec. 30. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fél év alatt negyven két kilót fogytam vele, rendbe jött a koleszterin szintem, viszont minden más tönkre ment, csomókba hullott és száraz töredezett lett a hajam, a körmeim törtek, a bőröm száraz lett és randa, állandóan görcsölt a vádlim,nos elkerülhettem volna ezeket, ha szedek mellette vitaminokat.
2010. dec. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az Atkins-diéta egy olyan fogyókúra, aminek az a lényege, hogy a két hízlaló dolog (cukor és zsír) közül csak zsírt szabad enni, de abból akármennyit. Mindenféle kacifántos elméletek láttak napvilágot, hogy ez miért fogyaszt, amit tudományos körökben hatalmas vadbaromságnak ítéltek. Valamiért mégis fogytak tőle az emberek. A tudósok nem értették, hogy miért fogy attól valaki, hogy zsírtól csöpögő hamburgert zabál egész nap, hiszen az elméletek egyértelműen baromságok voltak.


Pár hónap fejvakarás után aztán rájöttek: aki állandóan zsírt eszik, az megcsömörlik tőle, úgyhogy elkezd kevesebbet enni, mint amennyit amúgy enne, és ettől fogyni kezd. Zseniális.

2010. dec. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy kis kiegészítés az előzőhöz: az előző előtti válaszlónak azért hullott a haja, mert az Atkins-diéta egyoldalúvá teszi a táplálkozást. Nem sokat ér, tulajdonképpen csak bújtatott éheztetés.
2010. dec. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Hóbort mint a sok hasonló trendes "csoda-fogyókúra". Legtöbb és legjobb esetben - jojó-effektus a következménye. A tömeg/energia-megmaradás törvénye érvényes a fiziológiában is! Amennyivel a be több mint a ki, a különbség könyörtelenül lerakodik zsírszöveteinkben :).

Amúgy nem maga a fogyás nehéz, hanem egy sikeres kúra eredményének hosszútávú megtartása.

2011. jan. 2. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Állítólag Atkins a saját diétájába halt bele! Legalábbis voltak ilyen híresztelések róla.

Az egyoldalú táplálkozás, az orvosilag ellenőrizetlen, ész nélküli diéta nem biztos, hogy hasznos a szervezetnek. Később visszaüthet!!! Én mindig azt mondom: kell a szénhidrát, kell a zsir, a fehérje és a vitamin egyaránt, de egyiket sem nyakra-főre! Le lehet fogyni Atkins nélkül is! Nekem is sikerült, nem is keveset (semmi diéta, semmi kapszula és egyebek), ráadásul tudom tartani a súlyomat, ez sem egy komplikált dolog!

2011. jan. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!