Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » Október óta csinálom az...

Október óta csinálom az atkins diéta és csak 5 kg fogytam tőle pedig betartom és mozgok is mellette! Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
2010. dec. 20. 12:36
1 2
 1/14 anonim válasza:
59%
Ne egyél semmit akkor majd fogysz -.-'
2010. dec. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Több dolog is van:

1. Ne atkinsezz! Diétázz normálisan! Ha megvonod a szervezetedtől a szénhidrátot, akkor miből nyersz energiát, hm? Honnan van energiád a mozgáshoz? Akkor egy idő után a szervezeted a fehérjéket kezdi el lebontani, és akár a szíved is bánhatja, mivel az izommunkához fehérje kell, a szív pedig mint tudjuk, izom. Nem én találtam ki, de szívbeteg is lehetsz egy elrontott diéta miatt.

Egyél reggelire magos, teljes kiőrlésű kenyeret, margarint, szalámit, sok-sok zöldséggel! Ebédre húst, salátát, gyümölcsöt! Kerüld a cukrot, de azért erre is szükség van, szóval néha nem árt a bűnözés.

2. Mit mozogsz? Milyen jellegű mozgást végzel? Mennyi ideig tart egy edzés? Heti hányszor?

Járj aerobicra, úszni, futni, ezek a legjobb zsírégető mozgások. Minimum egy órát tartson az edzés, heti háromszor. Heti egy súlyzós edzést is iktass be, és legyen pihenőnapod is minimum 2 egy héten. A pulzusod legyen a zsírégető zónában végig.


Amúgy a fogyás mindenkinél más, attól is függ, hogy hány kg felesleg van rajtad. Szerintem ez az 5 kg tökéletes. Ja, és ne a kilókat nézd, hanem a centit! Ha mozogsz, akkor izmosodsz, és mint tudjuk, az izom nehezebb a zsírnál.

2010. dec. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
hány kg felesleged van?
2010. dec. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Ovomia válasza:
Talán túl kevés vizet iszol.
2010. dec. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

15kg felesleggel kezdtem! a vízfogyasztással biztos nem lehet problémám ha csak nem az hogy sokat iszom, mert napi 4-4,5 litert megiszom, és nem csak azért mert muszáj, szomjas is vagyok! Aerobikozni szoktam és szoba biciklizni felváltva naponta 45 percet.

2010. dec. 21. 14:37
 6/14 anonim ***** válasza:

15 kg tényleg sok, de az agresszív diéta (pl atkins) akármennyire ajnározzák az önjelölt szakértők, >káros<. Megvonni magadtól valamit és hirtelen, erőszakosan megbolygatod a szervezeted, hosszabb távon nem jársz jobban.

Tuti módszert nem mondok, embere válogatja.

Viszont a 2,5 hónap alatt 5 kilogrammot ne keveselld, az is szép teljesítmény és ha így folytatod akkor előbb-utóbb eléred a célod. Csak nem fog egyik napról a másikra sikerülni. További kitartás és a fenti tanácsokat is fogadd meg. Próbálj emberközelibb eszközökhöz nyúlni.

2010. dec. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. dec. 25. 11:16
 8/14 anonim ***** válasza:

Nyárra így is lemegy a felesleg, és legalább nem fogysz drasztikusan.

Bár azért én is inkább normális diétával próbálkoznék, ami azért ad annyi szénhidrátot, amitől még lehet fogyni, de ami nagyon kell az agynak, és az életkedvnek...

2010. dec. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A hiba csak egy helyen lehet, ez pedig a túlzott kalóriabevitel. Nem elegendő pusztán a szénhidrátok megvonására bízni a dolgot. Igaz, hogy a zsírok csak cukor jelenlétében tudnak lebomlani, de a fehérjék viszont ne. A fehérjék kalóriatartalma megegyezik a cukrokéval (4,1 kal/gramm). A másik lehetséges ok, hogy a zöldségek glikémiás indexe túlzottan magas.
2010. dec. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Nem kevés az amit fogytál, hogyha azt csak zsírból fogytad le. Én nyár elején kezdtem el fogyózni, akkor voltam 98kg, agusztus végére, szeptember elejére 81 kg voltam, de izom ezalatt nemiagzán épült, jártam konditerembe és kb a szintentartásra volt elég, mivel ugye a fehérjét is bontotta le a szervezetem energiára. Azóta már ráéreztem a dolgokra és 70 kg / 180 cm vagyok (és már látszanak a kockák :) ). Igazából arra figyelj oda, hogy reggel igyál meg mondjuk 2 pohár vizet éhgyomorra ez kicsit felturbozza az anyagcserét, utána egyél lassú lebomlásu szénhidrátot én ált zabpelyhet eszek(160Ft fél kg sp?rba) Tejjel kis mézzel melegen amikor megszívta magát eszméletlen finom. Tízórai Rozskenyér Ebéd vmi meleg kaja nem ártana, de azért nemtul sok és dzsuva ne nagyon legyen rajta(mártások). Tízórai az már kevés szénhidrát több fehérje edzés. Ha sulyzós edzés akkor lehet vmi dzsuvás meleg kaja is mert azt beépíti az izomzatba , és nem leraktározza, de ha lehet 1 órán belűl legyen ez az étkezés vascorára, és ha megteheted egy kis fehérje turmix lefekvés elött. Én ezt ajánlanám. De a hangsúly az a reggeli szénhidrát fogyasztáson van, nemleszel agyhalott és még az anyagcseréd is gyorsabb lesz.

Remélem Segítettem valamitm, Üdv Tomo

2010. dec. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!