Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » Valaki leírná mi ez a atkins...

Valaki leírná mi ez a atkins diéta?

Figyelt kérdés
Még nem hallottam róla.Mit hogyan kell enni esetleg receptet is küldhettek akár privátban is köszönöm.
2009. máj. 21. 08:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%

google!


[link]

2009. máj. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az Atkins-diéta négy szakaszból áll.

Az első a bevezetés szakasza, amelyben megindul a fogyás. Ez minimum két hétig tart, de Atkins szerint azoknál, akiknek nagy az ''anyagcsere-ellenállásuk'', ennél hosszabb idejű is lehet. Ebben a szakaszban napi 20 g szénhidrát fogyasztása engedélyezett, bőséges zsírés fehérjefogyasztás mellett. Nem szabad gyümölcsöt, kenyeret, főtt tésztát, gabonát, keményítőtartalmú zöldséget, margarint, olajos magot és csonthéjasokat enni, ugyanakkor szinte korlátlanul fogyasztható mindenféle hal, tenger gyümölcsei, szárnyas, vörös hús, tojás, zsíros sajtok, olajok, zsírok, vaj és néhány zöldség, de az utóbbi csak kis mennyiségben. A tejtermékek közül csak sajt, tejföl és vaj ehető. Ebben a szakaszban a fogyás mértéke kb. heti 2- 2,5 kg.

A 2. szakasz a folyamatos fogyás szakasza, amikor is hetente 5 g- mal növelhető a napi szénhidrát mennyisége, főleg szénhidrátban szegény zöldségek, illetve bogyós gyümölcsök révén. Ebben a szakaszban a fogyás mértéke kb. heti 1,5 kg, s addig kell folytatni, amíg kb. 3-5 kg leadandó súlyfelesleg marad.

Az ezt követő szakaszt Atkins előkészítő megelőzésnek nevezte. Ennek az a lényege, hogy a szénhidrátfelvételt heti 10 g-mal kell növelni, főleg kis glikémiás indexű élelmiszerekkel, de csak addig, amíg a súlyleadás meg nem áll.

Atkins szerint ezt a szénhidrátmennyiségű (kb. 70-120 g) táplálkozást kell folytatni a 4. szakaszban, a tartós megőrzés szakaszában is, de a szénhidrátfogyasztást ne növeljük, mert akkor elkezdünk hízni. Habár a 3. szakasz végére elért szénhidrátmennyiség minden embernél más és más lehet, de még mindig jócskán elmarad az egészséges táplálkozási ajánlásokban szereplő 50- 55 energia%-tól.

A táplálkozástudományi szakemberek többsége egyetért abban: a fogyás lényege az, hogy több energiát használjunk fel, s kevesebb energia jusson a szervezetünkbe. Az energiafelhasználás leghatékonyabb módja a rendszeres sport, míg a kevesebb energia felvétele kevesebb étel fogyasztásával, illetve megfelelő nyersanyag-válogatással érhető el.

Ha étkezésünkben a zsírok mennyiségét csökkentjük, az az összenergia felvételének csökkenésében jobban meg fog mutatkozni, mint ha a szénhidrátokat csökkentenénk, ugyanis 1 g zsír 9 kcal energiát szolgáltat, míg 1 g szénhidrát csak 4 kcal-t. Ha a nyersanyag-válogatás megfelelő, az étel mennyisége miatt nem kell aggódnunk, mert kis energiatartalmú élelmiszerek választásakor egy nagy tányér étel is nyugodtan elfogyasztható.

Az Atkins-diéta népszerűségének egyik oka, hogy elhiteti az emberekkel: azok az ételek, amelyek a többi fogyókúrában tilosak vagy csak mértékkel fogyaszthatók (pl. mindenféle hús, zsíros sajtok, vaj stb.), ezúttal szinte korlátozás nélkül ehetők, így a fogyókúrázónak nem kell megvonnia magától a kedvenc ételeit.

Az Atkins-diéta ELŐNYE,hogy a fogyókúrázók gyorsan és látványosan fogynak, mivel a szénhidráthiány miatt elsősorban a zsírokat mozgósítja a szervezet, ha energiára van szüksége. Ez valóban sok fogyni vágyó ember számára kecsegtető lehet, azonban emellett rengeteg nemkívánatos, sőt, sokszor egészségkárosító hatása is van ennek a diétának. A szakemberek többsége szerint az eredményes, egészséges fogyókúra során az az ideális, ha nem gyorsan, hirtelen szabadulunk meg a súlytöbblettől, hanem fokozatosan, hetente kb. 0,5-1 kg leadásával. Ez sokkal nagyobb garancia a visszahízás elkerülésére, mint a gyors fogyás.

Az Atkins-diéta egyik nagy HÁTRÁNYA, hogy az egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozási ajánlások szerinti 55-15-30 energia%-os szénhidrát-fehérje-zsír arány megbomlik, s nagymértékben eltolódik a zsírok és a fehérjék javára. Sokan abban a tévhitben élnek, hogy az a legcélravezetőbb a fogyás sikerének elérésére, ha valamelyik táplálékfajtát, illetve tápanyagot kiiktatják az étrendjükből. Ez azonban helytelen gyakorlat, hiszen minden tápanyagra szüksége van a szervezetnek, s ha valamelyiket száműzzük, az lehet, hogy hamar testtömegcsökkenést eredményez, azonban a többi tápanyag nagyobb arányban fog szerepelni az étrendben, s ez hosszú távon egészségkárosodást eredményezhet.Kitartással eredményes lesz a változás,de én nem ajánlom a fenntiek miatt.

2009. máj. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
KÖSZI EZ NEM SEGÍTSÉG
2009. máj. 21. 08:58
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
POntosan mire gondoltál?Egy ez életforma néhány embernek,olyasmi,mint a vegetarizmus.Írd le mire vagy pontosan kíváncsi,oké?Egy ismerősöm így fogyózott,ezért mertem az elöbb leírni a "lényegét".
2009. máj. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

Sajtos pulykamell:

» 1 kg pulykamell-filé

» 15 dkg trappista vagy füstölt sajt

» 2 tojásfehérje

» só

» bors

» kakukkfű

» vaj vagy margarin

A pulykamellet megmossuk, tenyérnyi korongokat vágunk belőle, majd besózzuk, borsozzuk. A tojásfehérjéket kicsit felverjük (nem teljesen, csak egy kicsit legyen habos), a sajtot lereszeljük. Egy hőálló tálat kivajazunk és az alját kirakjuk a megpucolt, karikákra vágott krumplival. Aztán fogjuk a húst, belemártjuk a tojáshabba, és lerakjuk a tálba. Megszórjuk sajttal, majd jön a következő szelet husi szintén tojásfehérjébe mártva, és bele a tálba úgy, hogy picit fedje az előzőt. Kirakjuk az edény a hússal, a tetején megszórjuk a sajttal, kakukkfűvel és a tetejére pici margarinkockákat rakunk. A legfinomabb akkor lesz, ha mikróban sütjük: először kis hőmérsékleten, hogy megpuhuljon a hús, majd feljebb vesszük (esetleg grillezzük). Zöld salátával, kovászos uborkával tálaljuk.

2009. máj. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Palacsinta


» 1,5 dl

» 6 dkg zabkorpa

» 1 tojás

» csipet só

» édesítő

Tojást kissé felverjük sárgájával együtt, ezután az összes alapanyagot összekeverjük, majd palacsinta sütőben megsütjük. Ha leragad, még higítunk rajta.

2009. máj. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
1.5dl ásványvíz
2009. máj. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
kerüld a szénhidrátot,de a lényeget elöttem már leírták:)))
2009. máj. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Bocsi az első hozzá szóláshoz írtam hogy nem segítség.Milyen dolgokat kell elhagyni az étkezésből hányszor kell enni 1 nap és mennyit mit mivel ehetek ilyesmire érdekelne ,de recepteket is írhattok nekem az is segítség! Köszönöm
2009. máj. 21. 12:02
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

Szegény 08:58-as... már akartam is szólni, hogy mit képzelsz , hogy nem segítség neked amit írt :)))))) de látom félreértés történt.


Szerintem a 08:58 nagyon jól leírta. Hoxa.hu ra ha felmész és rákeresel az atkinsre ott írnak róla és saját vagy netes recepteket is írnak.

Amúgy én akkor ajánlom csak, ha szereted a sok húst.

Én személy szerint azt mondom zöldséggel és gyümölccsel lehet igazán fogyni, és ez a koleszterin stb szempontjából is vészes. De ha neked bejön és egészséges vagy akkor csináld, hátha beválik. Változó kinek mi válik be.

2009. máj. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!