Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez ednos? Mia vagy ana? :s...

Ez ednos? Mia vagy ana? :s (bulémia, anorexia, vagy semmi? )

Figyelt kérdés

sziasztok. 14éves vagyok.

régotta fogyokurázom, mindig is büntudatom volt ha ettem, kb: 1 éve probálom hánytatni magam de nem sikerül pedig már minden hogy probáltam megszabadulni attol amit felzabáltam. ha egyedül maradok egyböl berohanoka hütöhöz és elkezdek enni,enni és enni nem is tudom mit hogy csak azt veszem észre mindent megettem és büntudatom lesz ez után 3-6 hashajtót beszedek, tornázok mostanábba alig ettem aztán rám jött a falás mostanába 1-2 órát tornázok, állandoan iszok hogy ne elgyek éhes mások elött nem eszek (csak amennyit rám parancoslnaka z kb:500 kcal) de titokba állandoan eszek és föleg édeségeket büntudatom lesz és hashajtó mindig a vége...ez betegség már? ha igen melyik dófajtája..

amugy 167cm 59kg vagyok.(amugy tudom mik lehetnek ennek a következményei!!!)


2010. aug. 5. 23:05
1 2
 1/11 anonim válasza:
Bulimia a falási rohamok és a hashajtó miatt. Menj el pszichológushoz! A szüleid nem veszik észre?
2010. aug. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Ervenyes diagnozist csak orvos adhat, mielobb keress fel egyet.
2010. aug. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. azt még nem irtam hogy ha kevesebbet eszek azt n is soknak gondolom és arra is beveszek hashajtokat.am a szüleim hát elején nem de kezdenek rájönni ezért is irtam hogy muzáj ennem(amugy a családi életem se annyir ajó:s)
2010. aug. 5. 23:15
 4/11 anonim ***** válasza:
a súlyod még pont jó, nem késő orvoshoz fordulni. bár az érdekelne, hogyan jutsz hashajtóhoz. ugye tudod, hogy sóhiányt és bélműködési zavarokat okozhatsz magadnak vele? egész életedben nem leszel képes visszatartani a székleted..:S
2010. aug. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Cass90 ***** válasza:

Nagyon gyerek vagy még... szerintem. Szomorú, hogy már ennyi idősen előjönnek ilyenek.

Talán ha közös kajáláskor ennél normálisan utána nem jönne falásroham. Segítség kellene neked, egyedül nehéz kilábalni ebből ilyen fiatalon- szerintem.

2010. aug. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
Ez micsoda? Divatbetegség. Felismerted magad is, hogy gáz van és nem normális, szóval vágd szépen pofon magad és egyél rendesen. Ha nem tudod hogy kell, olvass el pár oldalt vagy nézd meg a többi embert magad körül.
2010. aug. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az első lépést megtetted! Felismerted,hogy baj van,ez jó jel. Fordulj minél hamarabb pszichológushoz,különben nagyon rossz vége lehet. A te szervezeted még fejlődésben van,ezért normálisan kell,hogy egyél. Ha naponta 5x étkeznél,ahogy kell,nem lennének falási rohamaid. Ráadásul,így csak hízni fogsz,mivel a táplálék amit be viszel,rögtön ürül is a szervezetedből,a szervezeted azt fogja hinni,hogy vészhelyzetvan,ezért minden bevitt táplálékot autómatikusan zsírként raktároz el.
2010. aug. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöma válaszokat. az a baj hogy nagyon jol tudom mik a következményei és hogy fiatal vagyok de ebböl nem lehet kiszállni félni hogy vissza hizk rettentö érzés.utálom magamat van hogy reggel felébredek és ugy érzem folyik rajtam a háj.fuj.
2010. aug. 6. 07:33
 9/11 anonim válasza:
Ne hidd, hogy ebből nem lehet kiszállni. Ki lehet. Csak nehéz. Én szinte ugyanebben a helyzetben voltam, de olyan mélyre kerültem érzelmileg, hogy elhatároztam, ez így nem mehet tovább. Hónapokig piszok nehéz volt, híztam egy picit, amit most egészségesen próbálok leadni. Nem mondom, hogy már sosem jut eszembe ilyen őrültség, de ki tudtam szállni. Remélem, neked is sikerül. Ha szeretnéd beszélgethetünk pl. MSN-en.
2010. aug. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez wannarexia.-.-"
2010. aug. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!