Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Állandóan éhes vagyok! Mit...

Állandóan éhes vagyok! Mit tehetek ellene? Nem használ: a vízivás, fehérjeporok, gyümölcsök, króm.20 kg plusz van rajtam és állanbóan csak zabálnék

Figyelt kérdés
2010. aug. 7. 22:58
1 2
 11/20 anonim válasza:
nálam is ugyan ez van, én akkor általában vagy lefekszem aludni, vagy valami mást csinálok, egy a lényeg ne gondoljak semmi rosszra, és ne unatkozzak... persze van amikor van pár perc és akkor elszalad velem a ló... :(
2010. aug. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
21%

Én meg állandóan elfelejtek enni, vagy nem érek rá enni, mert annyira nem köt le a dolog :) és vékony vagyok.


Napi 1 tányér kaja, aztán kész. Meg néha annyit se bírok egyszerrre, szóval sokszor inkább két féladagot eszek 1 nap. Előszőr délben, aztán este lefekvés előtt.

Mert valahogy mindig estére leszek baromi éhes, és úgy viszont nem tudok aludni ha éhes vagyok.


Meg egyébként sokszor nem is tudom mit ennék, valahogy semmit sem kívánok. Igazából ez meg a másik véglet, szóval ez sem jó, mert én már ott tartok, hogy csak azért eszek sokszor és néha zsíros kajákat is, nehogy lefogyjak mégjobban :)

2010. aug. 8. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
85%

Jajjj, hányszor szalad el velem is az a ló... de szerintem nem is ott van a baj...


Én tudom, miről beszélsz, szülésem után oly annyira elhagytam magam, hogy sikerült + 30kg-ot összecsócsálnom...


Alig vártam, hogy elaludjon a férjem, hogy mehessek ki enni valamit éjfélkor... és ilyenkor nem volt ritka, hogy evőkanállal megzabáltam fél üveg mézet...


Hidd el, nem az a baj, ha olykor-olykor megeszel jóízűen egy nagy tányér dióstésztát... vagy egy fél tábla csokit... vagy pár napra "kényezteted" Magad minden földi jóval...

A baj akkor van, ha ezt napjában 3-4-szer teszed. és ezt heteken, hónapokon át megállás nélkül.

Kialakul az ördögi kör, aminek nem rosszkedv, stressz stb az oka... hanem anatómiai magyarázata van...

Nem szeretnék kiselőadást tartani, de a lényege az, hogy, minél több szénhidrátot fogyasztasz, egyre többet kívánsz belőlük, és mellettük ugye a zsírokból is, hisz gondolj csak a csokira, margarinos kenyérre, spagettire, sült krumplira... nem ilyeneket kívánsz és eszel? Cukor és zsír...


Hát így teljesen lelassul az anyagcseréd is, üres kalóriákkal terheled le szervezeted, nem jut elég tápanyag, vitamin be... stb... stb...

(Hát kiteregetni sincs ilyenkor erőm a mosógépből... nemhogy a lakásból kimenni... és nem tudsz és nem is akarsz mozogni, fáradt vagy és nyűgös. Mindezek hiányában ne várd el az idegrendszeredtől sem, hogy az jól működjön... (szerintem ez a "stresszevő" kifejezés... hát nem tudom...)

Na szóval mindezek miatt ugye te csak hízol és hízol és nem érzed jól Magad...


Persze, hogy pattogtok egymással a pároddal is! Hát kinek van kedve egy nyűgös, fáradt, depis emberrel kedve lógni?


És egyenes út a cukorbetegség felé.... onnan pedig nem lehet sajnos már visszafordulni...

(Csak mérlegeld át a megvakulás kockázatát, mikor a 3. lekvároskenyeret eszed... ér annyit?)



Két dolgot tudok tanácsolni, amire én nagyon figyelek, illetve ha el is hagyom magam, hogyan tudok kikecmeregni...

A legeslegfontosabb a rendszeres sport! Mindegy mi, csak rendszeres mozgás legyen... akár csak séta... DE MOZOGJ!!!

Meglátod, fél óra intenzív mozgás után nem az édességet fogod kívánni... másra leszel éhes... és ha jól csinálod (szóval nem kell rögtön lefutni a Marathont) a felszabaduló hormonok miatt a kedved is tök jó lesz utána! (Pároddal is kevesebb vitád lesz, garantálom!)


Pörgesd fel lelassult anyagcseréd! Van kifejezetten anyagcsere-felpörgető diéta. (A mozgás is hozzájárul.)

Más "diétákat" én nem nagyon javasolok, sokszor több kárt okozol vele a szervezetednek, mint hasznot. (Gondolok én itt a különböző vitaminhiányokra és az egyoldalú kajálásra, minek következtében visszaesel az ördögi körbe...) Megfelelő tápanyagok és vitaminok nélkül pedig nem fogsz fogyni. Nem azért fogyunk, mert nem eszünk. Ugyanezek miatt nem javaslom az össze-vissza alkalmazott fehérjeporokat sem. Sem pl. króm szedését, meg mindenfélét, a végén fogalmad sincs, miből mennyit viszel be... nem beszélve arról, mennyibe kerülnek...

Csak mozogj, és inkább tanuld meg, mit, hogyan, és mikor célszerű enni, hogy az a szervezetedre jótékony hatással legyen.

Olvass ezeknek utána ... nagyon sok szuper cikk van a neten a helyes táplálkozásról... nemcsak blabla...

A jó öreg zöldségek és gabonafélék tényleg csodákra képesek... ha pedig ügyesen is készíted el őket... még finomak is lehetnek.


Ha egy kicsit sikerül átreformálnod a gondolkodásod, az életmódod, sikerül lassacskán ledobálnod a kilóidat is (elején nagyon-nagyon lassacskán), egészségesebb leszel, jobb lesz a kedved és közérzeted... meglásd, tök jót fog tenni ez a kapcsolatodnak is!!! Ami szerintem meg minden máshoz az erőt adja...

2010. aug. 8. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

egyél lassan felszívódó szénhidrátokat, kivált reggel. azok eltelítenek.

kezdj el mozogni. menj el reggelente sétálni. aztán egyszer csak a naplementében rá fogsz jönni: a pasid xarja magát össze, és el fogod hagyni egy jobbért.

2010. aug. 8. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

Figyelj, tudom min mész keresztül. Nem diétázol, csak próbálsz egy kicsit odafigyelni, hogy ne edd túl magad meg ne egyél feleslegesen, hogy visszaálljon az evési egyensúly.

Namostmár, egy bizonyos mértékig az éhség jó. Hát gondolj bele amikor egy 10 éves gyerek megszólal, hogy " Anya, olyan éhes vagyok, nem csinálsz nekem egy .... ", pedig az a gyerek sem diétázik.


Tehát éhesnek lenni nem mindig egy negativ dolog.

Én is az szoktam lenni, és akkor mivan ? Attól csak mégjobban esik a kaja, és különben is, azt jelenti, hogy volt mitől megéhezzél.

És én ezt már csinálom egy ideje, hogy akármit eszek, de csak amikor éhes vagyok, addig ameddig jólesik, lazára veszem a dolgokat és azóta nem hizom !

Az üzletben is úgy kell csinálni, ha megkivánsz valamit rakod a kosárba és kész.

2010. aug. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy a kajával foglalkozol, most is hogy felteszed ezt a kérdést. Mindenki írja mit egyél, mit ne egyél, az agyad meg automatikuson az evésre van fókuszálva, majd később is ezek a válaszok járnak majd a fejedben.

Délutánonként legyél a barátaiddal, és kezdj el rendszeresen sportolni, találj magadnak hobbit amit szeretsz csinálni, kössed le az egész napodat.

2010. aug. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

voltam dietetikusnál is...tudjátok mit mondott: amit nem eszel meg az nem hízlal....


amúgy meg igazatok van!igenis elkezdek mozogni!!!amúgy van egy kutyusom rendszeresen sétálok vele, de nem sokat...na de majd most

2010. aug. 8. 08:33
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

Diéta ide vagy oda, nálunk a barátom fogyogat, lassan-lassan, mióta nem kajál a munkahelyén. 9-16-ig


Én már nem adok neki kaját amit bevihet, csak energia italt kap hogy ne aludjon el a melóhelyén :)


105 kilóról indult, most meg 95. Minden nap méregeti magát, és úgy örült mikor átlépte a százat (minuszban), mert már több mint 6 éve nem sikerült neki lemenni 100 kiló alá :)


Aztán mikor hazajön, megkajál mindent a hűtőből, de már direkt ott se tárolok olyan sok kaját.

És csak úgy hetente kétszer veszek csokit magunknak.

Persze volt mikor megette az enyémet is :)


Egyébként nemigazán lehet csinálni semmit, csak azt, hogy nem rakod körül magad kajákkal, és nem félsz attól, hogy milesz ha nem eszel egy fél napig.


Egyébként ha egyik este kevesebbet eszel, másnap reggelre már kevésbé leszel éhes, és mikor felkelsz, nem kell egyből enni. Vársz mondjuk délig, addigra már biztos kopogni fog a szemed az éhségtől, és akkor eszel valamit.


Így lesz ideje kicsit összeszűkülni a gyomrodnak, és már hirtelen nem is fogsz tudni akkora mennyiséget benyomni egyszerre.


Egy bizonyos mennyiségű kaja után már tökmindegy, hogy az a kaja diétás e vagy sem, mert diétásból se lehet mértéktelenül zabálni. Annyit kell enni, hogy jóllakj, és nem annyit hogy miután jóllaktál még tömöd míg hányingered nem lesz. Az utóbbi baromi egészségtelen, attól előbb-utóbb bélrendszeri problémáid is lesznek.

2010. aug. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
37%

Szia, én a "mézzabáló" 02:41-es vagyok... :)


Tök jó, hogy elhatároztad a mozgást! Tényleg az a legfontosabb!!! A hatására felszabadult hormonok miatt tuti, hogy az édesség utáni vágyad csökkenni fog! :)

Én pl. "Miki" előtti héten már tudatosan e miatt iktatok be több sportot is pluszban, mert akkor különösen sóvárgok édesebb, nehezebb dolgok után (nem pedig fogyási szándékból.)

Egy idő után át is fogsz állni, és a "muszáj-mozgást" hiányolni fogja szervezeted, akarni fogod! :)


És NINCS Veled semmi baj, én ezért írtam, hogy ez a "stresszevés" dolog szerintem nem helytálló. (Persze értem én, hogy mire gondolsz, a veszekedés során a stressz miatt kibocsátott hormonok művelik. De lépj fel tudatosan ez ellen! Én pl. heves takarításba kezdek, vagy fogom magam elmegyek otthonról, vagy futok. Mint mondtam, a mozgás hatására ez elmúlik elszáll az édesség utáni vágyad. (Ezért szeretek pl. futni, ami az első 15-20 percben most is nehezen megy, holott nem most kezdtem. Viszont kb. 20 perc után érzem a noradrenalint és nincs kedvem megállni 50 perc után sem! :)

A futás megmozgat mindent (először gyorsgyaloglás, és csak pár-perc futás mert a + 20 kg-od megterhelné izületeid, fájna térded, bokád stb. s elmenne a kedved.)


A másik... ha mégis kaja, mint ahogy a többiek is szerintem nagyon okosan tanácsolják, tudd, mit. Ehhez kerestem Neked egy jó kis cikket, olvasd el, és szerintem megérted ezt az egész fogyás-hízás históriát:


[link]


[link]



Javasolnék egy anyagcsere felpörgető diétát is! (Én hiába kezdtem el sportolni, "egészségesen" próbálni enni, nem indultak lefele a kilók, annyira le volt lassulva az anyagcserém... De ezt végig csináltam. Nem éheztem!!!! Ha nem is az ígért 9 kg-ot dobtam le, de fogyni kezdtem.

De szigorúan be kell tartani a szabályokat, tényleg!!!! (Amikor meginognál, csak olvasd el a cikkeket, gondolj arra, hogy csak pár nap ennyire kemény!!!! Sőt tilos is volna folytatni!!!)

De az anyagcserém tényleg felgyorsult...

Te is rákereshetsz a gugliban, lényegében véve egy kaptafára készültek...

[link]

[link]


Én ezt csináltam: [link]


Sokat kell inni, tényleg, és néha rádjön a dili, amíg átáll a szervezeted... én akkor ittam egy plusz kávét...

Kitartás!!!!

2010. aug. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
hát az ivás az tényleg egy sötét pont..max 2-5 dl-t iszom naponta....elfelejtek...nem érzem szükségét...
2010. aug. 8. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!