Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van valamilyen jól működő...

Van valamilyen jól működő kalóriaszámláló app, amit le lehet tölteni, személyre szabható és reális adatokat tartalmaz? Meg ami nem fizetős..

Figyelt kérdés

2021. ápr. 15. 23:19
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Yazio
2021. ápr. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Kaloriabazis.hu-t hasznalom. Van aplikaciojuk is mar. Nekem.megfelelt.
2021. ápr. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kalóriabázis tényleg jó. Van vonalkód leolvasó, ami tök hasznos, a legtöbb terméket, amit eddig próbáltam vonalkód alapján leolvasni, mind bent volt a rendszerben, és így nagyon könnyűvé teszi azt, hogy dokumentáld, hogy mit eszel. Oké, tény, hogy van, amikor pár kalóriával pontatlanok az adatok. Szerintem ez azért van, mert anno, mikor még felvitték az adatbázisba az adatot, akkor még annyi kalória volt az adott termék, csak közben megváltozott. Pl. most nemrég ettem egy tonhalat, dobozán 100 gramm/124 kalóriát írt, vonalkóddal leolvastam, a Kalóriabázisban 100 gramm/120 kalória... szóval azért érdemes lecsekkolni, hogy biztos jó adat van-e bent az appban, de szerintem még így is könnyebb, mint bepötyögni mindent.


De anno még ellenőrizgettem úgy is az oldalt, hogy amikor pl. beírtam, hogy paradicsomot ettem, és kihozta a kalóriabázis, hogy 100 gramm/18 kcal, akkor más oldalon is leellenőriztem, hogy ott is 18-at ír-e. És igen, annyit. Szóval eléggé megbízhatónak tűnik a kalóriabázis, csak a vonalkódos dolognál, meg úgy átlagban megér lecsekkolni, hogy a termék hátulján tényleg annyi kalória van-e 100 grammban, mint amit az app ír. De ez így kb. fél másodperc.


Egy kicsit hosszú lett a válaszom, ne haragudj. De amúgy én már majdnem 2 hónapja használom a kalóriabázist, napi szinten, 11-12 kilót már le is fogytam. Szóval nagyon segít az, hogy így tudod dokumentálni a fogyasztásodat, meg tényleg, szuper, ajánlom én is.

2021. ápr. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Kalória számlálásra jók ezek az appok, de a megadott makró arányokból nem érdemes kiindulni.
2021. ápr. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3-nak igaza van, de! A makrókkal tényleg bajban van a kalóriabázis, ahogy írta a #4 is. Van, hogy több zsírt, vagy kevesebb fehérjét ír az adott ételre stb, de van olyan is, hogy egyszerűen lehetetlenséget állítanak. Pl 25g szénhidrát van 100g ételben, és 80 kcal - Hol a hiba? Az hogy 25 x 4 = 100, ami több mint 80 (Egy gramm szénhidrátban 4 kcal van.)
2021. ápr. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!