Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Azonos BMI esetén a magasabb...

Azonos BMI esetén a magasabb vagy az alacsonyabb nő néz ki vékonyabbnak?

Figyelt kérdés

Olvastam róla, hogy a magasság növekedésével a BMI számítás torzít, de nem tudom, milyen irányba.

Tegyük fel, hogy van 2 nő, az egyik mondjuk 160 cm, a másik 180 cm magas. Mindkettőnek 19-es a BMI-je. Vegyük úgy, hogy hasonló korúak, és a testösszetételük (zsír, izom, csontozat stb.) is megegyezik.

Melyik néz ki vékonyabbnak?



2021. aug. 1. 16:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Én tisztában vagyok vele.


Nem kell itt a flegmahercegnőt játszani.

Akár BMI -ben nézed vagy kilóra ugyanaz... Mivel az egyik magasabb a másiknál.

De úgy látszik -2es IQ-val neked tök mindegy milyen a példa..


Lehetek én 150 cm 70 kiló 22-es BMIVEL te meg 170 cm 70 kiló 22-es Bmivel... Okostojás

2021. aug. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a BMI pont arra lett kitalálva, hogy a túlsúlyosságra adjon egy értéket, ezért azonos BMI-ú emberek azonos túlsúlyossággal is illene hogy rendelkezzenek.


Legalábbis ez lenne a cél. Viszont a BMI csak egy modell, ami a valóságot csak közelíteni tudja.


Alacsony emberek esetén a BMI lefele torzít, tehát vékonyabbnak ítéli őket. Magas emberek esetén felfele torzít, túlsúlyosabbnak ítéli őket.


Erre találtak ki egy kis korrekciót. BMI=súly/magasság^2 helyett (súly*1.3)/magasság^2.5, ami korrigálja ezt a torzítást.


Ettől viszont még ez is csak egy modell marad, ami csak a magassággal és a súllyal számol. Nyilván nem lehet megállapítani ezek alapján a túlsúlyosságot, mert nem mindegy hogy valakin izom van vagy zsír. De átlagemberek számára attól még hasznos ez a modell, mert sokkal egyszerűbb és kivitelezhetőbb kiszámolni, mint egy testzsírszázalék mérést végezni.

2021. aug. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
92%

"Lehetek én 150 cm 70 kiló 22-es BMIVEL te meg 170 cm 70 kiló 22-es Bmivel..."


#11, a BMI a súlyból és magasságból számítódik. Az általad említett két személynek nem lehet azonos a BMI-je. Egyébként 31,1 az első, és 24,2 a második személy BMI-je, ami azt mutatja, amit várnánk: az első erősen elhízott, a második még éppen nem túlsúlyos.

2021. aug. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább az alacsonyak néznek ki vékonyabbnak. Nekem pl 22 körül van jelenleg a BMI-m, ami annyira nem alacsony, aztán mégis 34-es ruhákat hordok. De mikor 31 volt, akkor simán 10 kg-mal kevesebbnek tippeltek.
2021. aug. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
19- es bmi mellett mindkettő sovány, teljesen mindegy a magasságkülönbség, mivel a bmi a saját magasság/súly arányából van kiszámolva.
2021. aug. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

11.


150cm/ 70kg az nem 22-es bmi😂😂😂😂

2021. aug. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

#12 köszönöm, pont erre voltam kíváncsi!


#11 jól beégetted magad. Ha nem értesz valamihez, nem kötelező válaszolni.

2021. aug. 1. 21:35
 18/19 anonim ***** válasza:
60%

150 cm vagyok, 46 kg, a BMI szerint sovány...hagyjuk már, baromság az egész. Normál alkatom van, némi zsír is akad. Alacsony emberekre az egész egy kalap kaki, egy 165 cm-es, 60 kg-os nőt már nem tartana soványnak senki érdekes módon, maga a BMI sem. Ráadásul ha én az vagyok, akkor egy 165cm/46 kg-os nő micsoda? Pedig ők is vannak szép számmal és ez nem az anorexiás szint.


A magasabbakon jobban eloszlik a zsír amúgy. Nem véletlen, hogy ha egy alacsony nő hízik 3-4 kg-ot is akár csak, az látszik rajta, míg egy magason nem vagy alig.

2021. aug. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

#18

A BMI-d 20,4 azaz normál. Nem sovány.

2021. aug. 2. 23:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!