Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi kcalt tartalmaz egy...

Mennyi kcalt tartalmaz egy jobb minőségű olivaolaj?

Figyelt kérdés
A szüleimet megkértem, hogy vegyenek, de szerintem nem jó minőségűt vettek mert 100 mlben 828 kcal van, és az étolajban 100 kcallal van több csak.
2010. aug. 31. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy minél alacsonyabb a kalória értéke, annál jobb minőségű.. Gondolom Bertolli olivaolajat hoztak a szüleid nem? :) Az pedig szerintem jó minőségű. Olaj az olaj, nem hiszem, hogy azokból találsz nagyon alacsony kcalosat:).

Azért jobb az olivaolaj, mint a sima étolaj, mert sokkal egészségesebb!

2010. aug. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem azért, de főzésre felesleges olívaolajat használni. Azzal nem főznek még az olaszok sem. Kizárólag salátákra használják. (bocs az OFF-ért, de ezt most mondta egy olasz ismerősöm)
2010. aug. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok! Én azzal szoktam főzni, és nem azért mert olasz ide vagy oda (ilyen eszembe sem jutott). Sokkal egészségesebb!
2010. aug. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez nem minőségfüggő. Attól még, hogy egészséges (normális mennyiségben), sok kalóriát tartalmaz. Nem függ össze azzal, hogy milyen a minősége...Minden zsiradék sok kalóriát tartalmaz, az olivaolaj is. Ezért kell mértékkel fogyasztani. Kb úgy számold, hogy 1 evőkanálnyi 90 kalóriát tartalmaz. Amúgy főzéshez tényleg nem a legjobb a hidegen sajtolt változata, inkább salátákhoz stb. Kalória szempontjából meg nem leszel sokkal előrébb ha napraforgó olaj helyett olivaolajat használsz.
2010. aug. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!