Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy tudnèk lefogyni ? Nagyon...

Hogy tudnèk lefogyni ? Nagyon el vagyok hizva

Figyelt kérdés
24 èves vagyok ès hát igy a csajozás se egyszerű èn sajnos az a fajta ember vagyok aki ha jót nevet vagy levegőt vesz attól is hizik

2021. okt. 29. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Kalóriaszámlálás! Kalkulátorokkal kiszámolod, hogy kb. mennyit kéne enned ahhoz, hogy fogyj hetente max. 1 kilót (de az 1 kiló/hét max. akkor, ha tényleg van rajtad nagy súlyfölösleg, mert ha az emberen kevés a fölösleg, akkor ahhoz, hogy heti 1 kg-t fogyjon, kb. éheztetnie kell magát). És akkor azt a kalóriakeretedet tartani kell, és akkor fogyni fogsz. Ajánlom a kalóriabázis nevű appot. Szóval az étkezésre kell figyelned, kalóriadeficitben kell lenned. Szóval kevesebbet kell enned, mint amennyit elégetsz. Nyilván az étkezésre figyelésen kívűl mozogni is ajánlott, akár csak sétálni vagy biciklizni, de a hangsúly az ételen van. Ha kalóriadeficitben vagy, fogyni fogsz. Amúgy én 35 kilót fogytam eddig kalóriaszámlálással, ha van kérdésed, privátban nyugodtan írhatsz.
2021. okt. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%

"aki ha jót nevet vagy levegőt vesz attól is hizik"

Ja, meg attól is hízol, amit a másik eszik, ugye? :D

Ha elfutok melletted attól miért nem fogysz?


Egyél kevesebbet, számold a kalóriákat, mozogj minimum 30 percet intenzíven. Vállogasd meg, hogy miket eszel. Olyan NEM LÉTEZIK, hogy még a levegőtől is hízol.

Sőt, csak hogy tudd, a jó nevetés inkább fogyaszt, erről csak ennyit.

2021. okt. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Okè akkor adok több infot 140 kiló vagyok ès a kaloria számláló egy nagy hülyesèg az van hogy salátákon nem tudok megèlni szörnyű volt mikor kiprobàltam fèl oráig csak forgott a számban áhh...rosszul voltam az èhsègtől igy maradtam a főtt ètelnèl

van az a fogyokura modszer h többször keveset ès bármit az használt itt valakinek?

2021. okt. 29. 15:00
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Tudod, addig amíg kifogásokat keresel, nem kötsz kopromisszumot nem fogsz lefogyni. Ha nem vagy képes áldozatot hozni maradj ilyen kövér.


A kalóriaszámolás és a kevesebb étel elengedhetetlen. Mivel nem mindegy, hogy 1500 kcal-t miből viszel be. Nem salátákat kell enni, hanem normális egészséges ételt, pl. főtt csirkehús, párolt zöldségek, magvak, teljes kiőrlésű kenyér, hal..stb. Nézz utána.

A fogyás 70%-ban az étkezésen múlik.


Minden fejben dől el.

2021. okt. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Amíg a kifogásokat keresed addig nem is akarsz lefogyni, még ezek szerint nem érzed elég rosszul magad.

Tudom miről beszélek, mert én is ilyen voltam a 175 centimhez 170 kilósan, addig amíg nem szembesültem ezzel a számmal a mérlegen. Most meg 68kg vagyok, boldogabb, könnyebb, tele energiával, megszerettem az egészségesebb ételeket és a mozgást.

A saját testem és függőségeim rabja voltam, de hála égnek ennek már vége.

Annyit tudok neked írni, hogy tudom mennyire baromi nehéz, mert nekem is az volt, de a fogyásnak ára van, bizonyos áldozatokat megkövetel. Nincs olyan, hogy valaki semmit sem tesz és lefogy. Max komoly betegség esetén, de azt te sem akarhatod.

Ha te is eljutsz arra a pontra a fejedben, lelkileg, hogy igenis elég volt, változtatni akarsz, akkor menni fog.

2021. okt. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Neked csak ag adagokat kéne figyelni, kb kétharmadára csökkenteni és menne a dolog. Ha az ősszetevőkre is figyelsz akkor éhezés nélkül. Pici váltásokkal nagy változást lehet elérni. Egyrészt teljes kiorlesu dolgok, durum teszta (tobb a rost, jobban eltelit, keveyebbet vagy ehes). Másrészt minden étkezés mellé zökdség. Nem helyette, hanem mellé. Megeszel pl 4 helyett egy db töltötf paprikát és mellé kis főtt krumpli. Vagy eszel gombás csirkét rizzsel és a rizsbe keveesz fagyasztorr zöldborsót.

Óriás tévhit hogy aki kalóriát számol, csak salátát ehet. 1350 kalóriát ettem ma. Reggelire rozsos zsemle főtt sonkával, lighr sajkrémmel, paprikával. Ebédre xukormenetes kakaos zabkása aszalr vörös áfonyával és körtével. Amikor hazsértem estw munkából, lasagne (durum tészta, light sajt, besamel mártás nélkül, 7%os darált húsból), és még maradt 400 kalóriám vacsira, abból csináltam két avokádós, rántottás pirítóst teljes kiorlesu kovászos kenyéren. Mindent lehet enni csak alacsony kalódiatartalmú összetevőkkel. Picit kisebb adag és meg is van kb tudatlanul is a kalóriadeficit. (nekem eddig 27kg ment le, az első 12kg 3 hónap alatt)


A kérdésedre válaszolva a többször keveset is a kalóriadeficitsn alapszik, jobban egyensúlyban tartja a véexukrot és kisebb az esélye a falásrohamnak. Ds ha azt zsíros sajtból és steakből eszed az hatástalan.


rengeteg kaját lehet enni


Nézz szét vitalkonyha, dori's food, frissfood ételrendelős oldalakon. Rendegetg ötletet lehet meríteni. Ugyanez a street kitchen fitt rovatával


Amugy ötletek

Kéksajtos joghurtos csirkemell kukoricás kölessel

Lasagne durum tésztából, 7%os sertéshúsból

Spenótos fokhagymás ricottás rakott tészta durum tésztából

Töltött paprika rizs helyett kölesből

Hártyázott karajszeletek mustárral lekenve, sutoben sult petrezselmyes krumplival

Borsós bulgur gombás csirkemellel, rizstejszínnel (gombas csirke receptet talalsz street kitchenen, en a tejszint rizstejszinrs szoktam cserelni hogy kevesebb kcal legyen)

Fasirt u%os daralt husbol morzsa helyett daralt zabbal, petrezselymes toldborso fozelek

Csirke vagy pulykaraguleves tárkonnyal (varga gábor receptjßt szoktam csinálni csak kisporolom a vajat meg a habarást a végén)

Rakott krumpli sok tojassal, tejfol helyett joghurttal

Rakott karfiol (karfiol, hagymas datalthus, rizs retegezve, tetejen sajt, sutoben megsutve)

Szojaszoszban pacolt tpfuszeletek natúr kisütve tökfőzelékkel

Zabba panirozott csirkemell ratatouillelal (street kitchen recept)

Csirkepaprikás combból, spenotos teljey kirolesu nokedlivel (nokedli recept street kitchen)

Gulyásleves sertescomb helyett karajbol (varga gábor recept)


Igazából a lényeg a megfelelő mennyiségen és a jó minőségű összetevőkön van

2021. okt. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogy sör is megy le szabad napon több liter 😀 tudom az is hozzá jarul a hizáshoz nehèz ezt a jó èletet elengedni kár hogy fogyni nem olyan egyszerű mint meghizni
2021. okt. 30. 00:44
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

1 liter sör 410 kalória, ha mondjuk minden hétvégén megiszol napi 2 litert, az egy héten 1640 kalória

ez azt jelenti, hogy

- plusz annyi felesleges energiabevitel, amennyit egy nap megennél, szóval egy héten 8 napra 'eszel'

- ha elhagynád és minden mást ugyanúgy csinálnál, akkor (mivel 1 kg fogyás -7000 kcal), akkor egy hónap alatt minusz egy kiló hogy konkrétan semmi más energiát nem fektetsz bele

- ha többet iszol, még több


tudod te jól, hogy mit rontasz el

akarat kéne meg kitartás és nem a nyafogás

2021. okt. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az akarat ès kitartás hiányzik belőllem ... Nem tudom hogy tudnám kezelni pedig ez nem kis súly
2021. okt. 30. 19:48
 10/11 anonim ***** válasza:

a 6-os és a 8as válasz miért lett lepontozva? érthetetlen


kedves kérdező!

úgy kell, hogy nem holnaptól hanem mostantól életmódot váltasz. csokit, sört, kólát átviszed a szomszédnak, elkezdesz zöldséget enni és csökkenteni az adagokat. minden mást szép lassan. az első 10-12 kg gyorsan le fog menni (2-3 hónap alatt), az majd ad motivációt


vagy menj el egy orvoshoz, mérje ki az óriás vérnyomásod és hogy mennyi időn belül leszel inzulinrezisztens vagy cukorbeteg. no akkor nemhogy csak kevés sütit ehetsz, de soha többet nem ehetsz. sokkal jobb. janem

2021. okt. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!