Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem koplalásos diétával és...

Nem koplalásos diétával és mozgással le lehet fogyni május elejéig?

Figyelt kérdés
165 centi és 67 kg vagyok, április végére szeretnék leadni 10 kg-ot.
2008. dec. 13. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze, ha van akaraterod, akkor mindenkeppen sikerulni fog.
2008. dec. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát persze hol van még a május..rendszeres testmozgás(úszás és bicaj fogyaszt rendesen), és este 6-7 után már ne nagyon egyél...

hajrá:)

2008. dec. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, de inkább a mozgásra figyelj! Keress olyan mozgásformákat, amik téged érdekelnek és ott légy aktív!
2008. dec. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Le, attól függ, mit és mennyit eszel, és hogy mit és mennyit mozogsz.


Csak egy példa: anyukám tanítónőként nem ülő munkát végez, cukordiétás az étrendje, mégis csak a súlyát tartja.

2008. dec. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy le.

Igazából a fogyáshoz csak minimális mozgás kell, az inkább az erőnlét, teherbírás, izomzat erősítéshez kell (egyéb jók mellett).

A jó testsúlyhoz igazából csak a táplálkozás optimalizálása az út. Egy kicsi koplalás (böjt) amúgy egészséges.

2008. dec. 14. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Igen persze, én futok minden este főleg tavasszal, nyáron, mondjuk azért figyelek arra, hogy ne egyek nehezet,sokszor a vacsit kihagyom. Sikerült így mar fogynom,3 hónap alatt 6 kilót.
2008. dec. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit értesz "nem koplalásos diéta" alatt. Sok mozgással, könnyű ételek fogyasztásával sikerülhet, de ehhez vasakarat kell: itt a karácsony, a vendégségek, a nagy evések, a sütemények időszaka. Ezt kibekkelni nagyon nehéz sértődés és bűntudat nélkül. Meg aztán igazi vasakarat kell ahhoz, hogy azt mondd: köszönöm, de elég lesz egy szelet bejgli, nem kérek többet. Igen, finom volt, nem, nem akarlak megsérteni, csak az a helyzet, hogy fogyókúrázok... Szóval vigyázni kell a tukmálós rokonokkal.

Egyébként meg én inkább tavasszal kezdenék hozzá egy méregtelenítő kúrához, illetve az aktívabb sporthoz, mert az emberi szervezet evolúciósan úgy van kódolva, hogy télen tartalékol, nyáron meg lefogy. Ez a természet rendje. És éppen ezért szoktak dugába dőlni a szilveszterkor megfogadott "mától egészségesebben élek"-típusú fogadalmak. Tudat alatt a szervezeted tiltakozik a téli koplalás ellen.

2008. dec. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Húúú, nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nagyon aranyosak vagytok. Sokat koplaltam és most már szeretnék normális életet élni, amikor nem állandóan azon streszelek, hogy mikor mit kéne ennem, hanem tartok egy olyan életmódot, amely könnyen kivitelezhető. Most per pillanat reggelire rozskenyeret ettem felvágottal, tízóraira pedig egy narancsot. Ebédre valószínúleg csirkét zöldségkörettel. Nem tudom, hogy ez így majd összesen (mármint a nap végére) mennyi kalória lesz, de már nem akarok éhezni többet, mert hosszú távon tarthatatlan és sikertelen. De fogyni szeretnék, persze, nem irreálisan sokat, csak amennyi a magasságomhoz kell (az kb. olyan -10 kiló). Szóval, ha ilyeneket eszem, az jó? Hosszú távon fogyni fogok és nem csak a súlyomat tartani?
2008. dec. 14. 13:55
 9/9 anonim ***** válasza:

Akár még többet is letudnál fogyni. De ne a mérleg legyen a mérvadó. A tükörnek akarsz tetszeni vagy a mérlegen akarsz kevesebbnek látszani? a kettő sosem ugyanaz! de 10kg-t szerintem simán letudsz fognyi akár 12-13hét alatt. Bár ez sok mindentől függ....

És 6 után lehet enni sőt kell is! csak az nem mindegy,h mit. ha érdekel bővebben írj mailt (személyi edző)

2008. dec. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!