Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez reális eredménynek számít?

Ez reális eredménynek számít?

Figyelt kérdés

Kaptam egy apple watch-ot, és mostanában azon szoktam mérni az edzés közben, hogy hány kalóriát égethettem el. De néha olyan, mintha túl sokat számolna el, legalábbis nem gondolom reálisnak az értéket.

Például ma egy 2 óra 30 perces kissé intenzív edzés után 1300 kcal égetést írt.

Szerintetek mennyire lehet pontos az érték?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. dec. 21. 23:24
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz edzés alatt? Mert bizonyos mozgásformákkal igen is el lehet ennyit égetni 2,5 óra alatt. Szóval ez nagyon attól függ, hogy még is pontosan mit takar nálad az edzés.
2021. dec. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Otthon szoktam tornázni. Körülbelül 50-60 perc széttagolt kardió, és 1,5 óra néhol gyengébb néhol intenzívebb erősítő gyakorlatok súlyzókkal.
2021. dec. 21. 23:34
 3/33 anonim válasza:
47%
Pedig úgy ahogy jól mér,vagyis közel áll a pontossághoz
2021. dec. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
41%

nálam jól szokott mérni

Be van állítva minden adat rendesen, pontosanaz egészség appban és a watch appban? Ez fontos, mert a kcalt valójában nem méri hanem számolja.

Az órán indítasz edzést, vagy csak rajta van a kezeden?

2021. dec. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
43%
El lehet, de nem ilyen mozgasformaval. 1000 sincs. Egyik ilyesmi se mer jol.. ahhoz tobb adat kell
2021. dec. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
23%
5 miért ne lehetne? intenziv kardióval még 2000 is lehet ennyi idő után
2021. dec. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 Andizsuzsi ***** válasza:
Én nem vagyok szakértő, de korrekt becsléshez (mert számolni egyik alkalmazás sem tud), minimum korrekt pulzusadatok kellenek. Korrekt pulzust mellkaspánttal lehet mérni. Nekem egy Tomtom és egy Polar órám van (mindkettő futóóra), többször futottam egyszerre a kettővel úgy, hogy ugyan az a pánt adta hozzá a pulzusadatokat, mégis durván eltérő felhasznált kalóriát becsültek, teljesen azonos adatok alapján. Ezek az adatok csak erősen tájékoztató jellegűek.
2021. dec. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

Ez tuti nem reális. Ezek a kütyük alapból mindig túlmérnek 10-20 szazalékkal. Ha egyvalamit tanultam a dietetikusomtól, akkor az ez.

De ez attól is több


Viszonyítás:

Egy kombinált erő-kardió edzés közepes intenzitással nekem (nő, 153 cm, 66kg) fél óra alatt 210-220 kcalt éget -orvosi géppel klinikán mérve

A tesómnak (178 cm, 87 kg férfi) ugyanez 270 kcalt éget

Hacsak nem vagy 3 méter magas ez az érték nagyon nem jó



Ami lehety hogy ha nagyon túlsúlyos vagy (pl 140kg) és azt tápláltad be súlynak, akkor úgy veszi mintha az tiszta csont és izom lenne. Azoknak a fenntartása rengeteg energia, míg a zsíré minimális. Tehát ha nagyobb túlsúlyod vam akkor írj be annyi kilót, amennyi szerjnted a magasságodhoz egészséges hogy azzal számoljon az óra

2021. dec. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Minden adatom meg van adva, szóval akkor mondhatni jól kell hogy mérje.

2021. dec. 22. 13:34
 10/33 anonim ***** válasza:
Ne írjatok már ekkora hülyeségeket. 2,5 óra otthoni tornával nem lehet elégetni 1300 kalóriát. :'D
2021. dec. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!