Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Számít a csontozat, vagy a...

Számít a csontozat, vagy a vízfogyasztás?

Figyelt kérdés
1. Sokan az erős csontozatot hibáztatják amiért nem tudnak fogyni. Egy felnőtt ember csontjának súlya milyen határok között mozoghat? Ez hány százaléka a teljes testsúlynak? 2. Sokan megkérdőjelezik, hogy a vízvesztés, a vízből való fogyás szánmít-e valamit. Az emberi test hány százaléka víz? A zsírszövet hány százaléka víz?
2010. szept. 9. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Én nő vagyok, 160 centi, a csontvázam a mérleg szerint 9,9 kg. Barátnőm, velem egy idős, 170 egynéhány centi, az ő csontváza sincs 11 kg. Pedig ő kimondottan "vastag csontú"-nak tűnik, erős csukló, boka, stb. Szóval szerintem baronság erre fogni, 10 kiló körül van a csontváz, magasságtól függően pár kiló eltérés lehet.
2010. szept. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Találtam egy ilyet is a neten:


"A csontváz súlya felnőtt férfinél kb. 12 kg., nőknél kb. 10 kg."


[link]


Az emberi test víztartalma 75% körül van. A vízvesztés nyilván nem számít fogyásnak. Zsírból, vagy izomból való fogyás a fogyás, nyilván az előbbi a kívánatos.

2010. szept. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem számít a csontozat vagy a testalkattípus,ha csökkenti a testzsírt,jobban-arányosabban fog kinézni.

Mondjuk az tény,hogy egy nagy százalékban endomorf testalkat,ha nem figyel könnyen bezsírosodhat.

2010. szept. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Az emberi test víztartalma 75% körül van. A vízvesztés nyilván nem számít fogyásnak."


Értem. Szóval ha én 100 kg vagyok, akkor maximum 25kg-ot fogyhatok, és akkor leszek teljesen vízből. Érdekes.

2010. szept. 9. 11:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Jaj, ne tettesd már magad hülyének... A víztartalom nyilván sejtszintű dolog, másképp vizet lehetne belőlünk csapolni. :)))


"Az emberi test 60 százaléka víz. Ennek eloszlása egyenlôtlen: a zsírszövetekben mindössze 20 százalék, a csontokban 25 százalék, a májban 70 százalék, az izmokban 75 százalék, a vérben 80 százalék és az agyban 85 százalék a víz aránya a szilárd anyagokéhoz képest. A folyékony vérben kevesebb a víz, mint a meglehetôsen sûrû agyvelôben. De nemcsak a víz mennyiségén múlik a dolog, hanem a csomagolásán is. A medúzák teste 98–99 százalékban vízbôl áll, de a medúza mégsem folyik szét a tengerben, hiszen kézbe lehet venni."

2010. szept. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok dagadt csak erős a csontom, mondta Cartman

te meg el is hitted xD

2010. szept. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"A vízvesztés nyilván nem számít fogyásnak. Zsírból, vagy izomból való fogyás a fogyás, nyilván az előbbi a kívánatos."


Itt az esetek 99%-ban tök mindegy, csak a mérleg kevesebb számot mutasson. ;)

2010. szept. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
olyan nincs hogy erős csontozatú. ez egy nagyon téves fogalom. olyan van hogy valaki erősebb testalkatú, de semmi köze a csontokhoz. én alapból erősebb alkat vagyok és hízékony is, sosem voltam nádszálvékony ,törékeny és nem is leszek.(max ha koplalnék) de attól függetlenül vékony vagyok. 160cm 49 kg.igaz figyelnem kell az étkezésekre és sokat sportolni. de hát ez van.
2010. szept. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%

Persze, hogy szerepe van a csontozatnak!

Akinek vastag a csontja, képzelheted, hogy vastagabb lesz az egész alkata is! Mert egy vastagabb csont köré alapból több hús, zsír rakódik le. Én például kifejezetten madárcsontúnak számítok, így alapjáraton vékony vagyok, nem is tudok hízni. Nagy szerepe van még viszont az anyagcsere sebességének is. Érdekes, hogy az ilyen vastagcsontú embereknek általában lassú az anyagcseréjük is, ami ugye egyet jelent a hízékonysággal. Valamint nem tolerálják a szénhidrátot, nem égetik el, amely így aztán lerakódik. Tehát elsősorban ezeknek az embereknek a szénhidrátadagjukat kell minél inkább csökkenteni.

Vízfogyasztásról annyit, hogy mindenkinek ajánlott meginni 30 kg-ként 1 litert/nap, ami annyit tesz, hogy mondjuk egy átlag, 60 kilós nőnek 2 l/nap.

2010. szept. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!