Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért vagyok farkas éhes...

Miért vagyok farkas éhes egész nap ha eszem reggeli?

Figyelt kérdés

Próbálok áttérni egészséges tudatos táplálkozásra. Napi négyszer kajálok, számolom a kalóriát és a makrókat.

De egész nap olyan éhes vagyok hogy szinte mások se jár az agyam, csak hogy mit fogok enni.

Most amióta az eszem tudom én napi kétszer ettem. Ebédet és vacsorát , hírből se tudtam mi az az éhség.

Nem vagyok túlsúlyos , a mennyiség szerintem most még több is mint régen , edzés miatt próbálom megreformálni az étkezésemet.

Hozzászokok majd? Vagy mit tegyek? Miért van ez?


2022. febr. 16. 23:05
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

*reggelit , máson

Bocsi a hibákért átírta a telefon

2022. febr. 16. 23:06
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

miből áll a reggelid? :)

reggeli után mennyi idő múlva eszel újra?

lehet nem elég laktató

2022. febr. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Viszel be elég kalóriát?
2022. febr. 17. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy én is így vagyok...totál elvagyok vele ha ebédig nem eszem, de ha reggelizek akkor pontosan annyira vagyok éhes délelőtt mintha semmit nem ettem volna...Nem biztos hogy egészségtelen ha saját ritmusa van az embernek
2022. febr. 17. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

2000 kalóriát fogyasztok úgy hogy kb három négy óránként eszek mint a babák. 😅

177 centi vagyok és 65 kg

Reggelire általában zabkasa túróval gyümölcsökkel vagy tükörtojás teljes kiőrlésű kenyérrel zöldségekkel , Zabomlett , ilyesmik.

Fehér lisztet , cukrot ,csokit, egyáltalán nem eszek.

2022. febr. 17. 06:25
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok. Nem reggelizem, és kész. 12-14 óra között eszem először, egy normális, teljes étkezést, aztán 16-17 óra körül egy kisétkezés, 19-20 óra között vacsora, 22-23 között lefekvés...

Szerintem nem kell erőltetni, ha nem megy. Semmi bajod nem lesz, ha nem reggelizel. Nem egyforma minden ember, ha megtalálod azt, ami neked jó, rendesen működik vele a tested, jól érzed magad, akkor kövesd azt, és kész.

2022. febr. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg eszel eleget. Folyadekot iszol eleget? Az lehet az egyik oka az éhsegnek ha nincs meg a w,5-3 liter

A másik hogy unatkozol

A harmadik hogy valami ásványi anyagban vagy vitaminban hiányod van, és ehseéggel próbálja mutatni a szervezet. Próbáld meg figyelni hogy milyen jellegű kajájat kívánsz. Abból lehet következtetni hogy miből van hiányod

2022. febr. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Mr.Q77 ***** válasza:
82%

Egyszerűen lehet az a 2000kcal kevés ? Mármint ha a fogyás a cél akkor természetes hogy éhes vagy és ez így is lesz egészen addig míg eléred a célod. És abbahagyod a kalória számítást, és visszajön minden :)


Ha nem vagy versenyző (akik egy bizonyos időszakra/bizonyos céllal készülnek fel) nem jó út a szigorú kalóriaszámlálásra alapozni az étrended mert ez az követeli meg hogy életed végig így legyen (ha tartani akarod az elért célt). Persze jó/elengedhetetlen az hogy tisztában legyél az ételek kalória/makró/GI stb adataival hogy felállíts magadnak egy jó étrendet. De civilként hosszútávon egy egyszerűbben betartható egészséges étrend lenne az üdvözítő. ez kicsit részletesebb [link]

2022. febr. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Keveset iszol. A szervezet kikapcsolja egy idő a szomjúságérzetet, így kajával próbálod pótolni.
2022. febr. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Szerintem inni is eleget iszom. Napi két liter víz megvan.

Lehet hogy tényleg valami vitaminhiány, mert egész nap legelnék . Nem tudok elég párolt zöldséget enni. És a húst kívánom még.


Fogyni nem nagyon akarok, max egy két kiló van rajtam , ezért próbálok minimálisan de azért kaloriadeficitben maradni . Gondoltam így nyárig lemegy az két kiló szenvedés nélkül .


Azért kezdtem el írni és számolni hogy mit eszek, mert rettenetes volt a táplálkozásom. Éreztem , hogy gyenge vagyok és fáradékony. Minimális fehérje és szinte csak szénhidrát és zsír amit ettem. Gondoltam egy darabig vezetem aztán úgyis szokássá válik és akkor abbahagyom a számolgatást.

2022. febr. 17. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!