Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diétás étrendhez javasolt a...

Diétás étrendhez javasolt a csirkemell és a hal, saláta. De hogyan legyen változatos?

Figyelt kérdés
Mivel olajat nem javasolnak az elkészítéshez (legalábbis nagy mennyiségben), a csirkemellet csak grillezni szoktam. Rakhatok rá akármilyen fűszert, 3. nap után már rosszul vagyok attól a száraz, rágós hústól (pedig alapból szeretem). Ma halat tervezek a változatosság miatt. Sütőbe rakom, rá egy kis fűszer, citrom. Más ötletem nincs:( Nektek? Ez így olyan egyhangú. A saláta meg szintén ugyanaz: paradicsom,paprika,hagyma,néha uborka, jégsaláta. Rá só, bors, esetleg joghurtos öntet. De az alapja ugyanaz a zöldség mindig:(
2010. szept. 21. 09:52
 1/9 A kérdező kommentje:

Itt azért már találtam pár napra való recept ötletet:


[link]

2010. szept. 21. 09:58
 2/9 anonim ***** válasza:

Legyen heti 2 hal és 5 csirke, esetleg 4 csirke és 1 karaj.

Attól, hogy valami "javasolt", lehet kis részben eltérni tőle, attól nem fogysz kevésbé.


Hal: sózod, borsozod, olajjal kikent tepsibe rakod, rá paradicsomkarikák, bazsalikomlevelek (sok, de csak az igazi élő jó, szárítottal rossz), rá mozarella karikák (azt lehet enni, zsírszegény). Fólia alatt 20 perc (miután átmelegedett persze), félidőben le kell merni a levet, amit a paradicsom és a sajt eresztett, különben nem sül a hal, hanem fő. Ha kész a hal, fólia nélkül rápirítod a sajtot. Mi pangasiusból szoktuk, de szerintem bármilyen halfilé jó. Felszeletelt salátával és uborkával szoktuk enni, érdekes módon a nyers paradicsom nem jó hozzá, talán mert van benne sült is.

A másik hal simán lehet rántott, nekem ne mondja senki, hogy házilag elkészített panírtól valaki nem tud lefogyni, természetesen a fagyasztott terméket, miben a hal csak 45%, én sem eszem meg.


Csirkéből nyugodtan edd meg a combot néha, ha jobban szereted, attól se lesz semmi bajod. Ha a karajt megsütöd egészben tepsiben, fólia alatt, hogy nem száradjon ki, köménymaggal, fincsi lesz. És zsírosnak se mondanám. Nem kell minden nap ezt enned, de néha belefér, ha unod a csirkét.

2010. szept. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én a fagyasztott heck-re szoktam rakni fokhagymadarabokat, meg citromkarikákat, és úgy rakom a sütőbe, rácsra. Az jó szokott lenni. Sok fokhagyma kell rá :)
2010. szept. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Találj ki valami újat...csak egy kis fantázia kell...

Én pl tegnap olyat csináltam,hogy besóztam a csirkemellet,csíkokra vágtam,egy pici tejet beletettem a lábasba,és fehéredésig főztem a mellet,aztán gyömbér fahéj vanília aroma,és tessék létrejött egy teljesen más ízű fogyós kaja.És ezt főzheted a családnak is,mert nem fog feltűnni nekik,hogy mivan.Amúgy isteni.:D

Vagy pl. ha hal,akkor tonhal saláta.Egy konzerv tonhal(van az a tescos a saját levében van),főtt tojás,paradicsom,hagyma,esetleg paprika de az nem illik bele szerintem annyira.Saját dressinget is kilehet konyvasztani.Pl a tonhalról leöntöd a levét egy kis tálkába,egy kanál mustár bele,egy kanál torma,egy kis erőspaprika,petrezselyem.Akármi...nem olyan nehéz.Nem kell mindig ugyanazt enni :D

2010. szept. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért arra is figyeljetek, milyen minőségű kaját esztek, mert a rossz minőség csak ront a helyzeten. A Tesco gazdaságost még saját levében is hanyagolnám. Nem mondom, hogy a legdrágábbat kell venni, félre ne értsetek, de nem malacok vagytok, akiknek minden moslék jó.
2010. szept. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amikor már nagyon herótom volt a csirkemelltől,használtam hozzá valami öntetet.Pl ezersziget öntetet.Minimális a kalóriatartalma.

De ha van rá lehetőséged,egy fajta húst napi 1x egyél csak,a másik étkezés lehet hal,vagy más hús.

2010. szept. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

12.13-mas!

Ez butaság volt,már bocs.

A tesco-s termékek is ugyanolyan jók,csak olcsóbbak,mivel saját márkás.Igaz,van pár dolog amit nem vennék meg,de a legtöbb sokkal minőségibb mint a 'nem tesco-s'.

De hát...mindegy.Akkor én mégiscsak malac vagyok...akinek csak erre telik.:)

2010. szept. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az ötleteket! Ha még valaki olvassa: mi a véleményetek a tésztákról? Délben, durumtészta belefér a diétába?
2010. szept. 21. 21:31
 9/9 anonim válasza:
néha vegetáriánust is ehetsz, pl rakott zöldség barna rizzsel, vacsorára pedig én nagyon szeretem a padlizsánkrémet, meg kell sütni hozzá a padlizsánt, meghámozod turmixgépbe rakod, mellényomsz 1 gerezd fokhagymát, 2 paradicsom, kis olívaolaj, só bors és összeturmixolod. Nagyon fini és igazán nem sok kalória. Kevés pirítóst lehet enni hozzá.
2010. szept. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!