Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Smoothie mennyire hasznos egy...

Smoothie mennyire hasznos egy diétában?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy ez hasznos egy diétában, van aki szerint egyátalán nem, de viszont van egy diéta ami ez alapján épül fel. Vélemények vagy tapasztalatok ez alapján?

2022. júl. 10. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

a smoothie általában víz vagy valamilyen tejtermék és gyümölcs, rosszabb esetben cukorral

előnye, ha valakinek nehezére esik szilárd táplálékot enni pl reggel, illetve nagyon jó edzés előtt mert a gyümölcsnek van cukortartalma ami megemeli a vércukorszintet és edzéshez plusz energiát ad, amit el is éget

egy smoothie kb 150-300 kcal ami sokaknak azért válhat be, mert amíg nem tudnak minőségi ételeket mértékkel enni, addig egy étkezés 5-600 kcal. tehát ha étkezés helyett smoothiet fogyaszt az ember akkor kevesebb kalóriát visz be, tehát ha minden mást ugyanúgy csinál, fogyni fog

viszont habár a gyümölcs egészséges, a smoothie rosttartalma minimális, a vércukrot meg nagyon megemeli, tehát hamar éhes leszel tőle, ami miatt még többet fogsz enni

szóval összességében én nem ajánlom hogy erre építsd a diétát vagy egészséges életmódot vagy fogyást, de ha szereted és jólesik, akkor beépíthető az egészséges étrendbe

2022. júl. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%

Engem felfújnak a rostok, tehát semennyire.

Édes is nagyon a legtöbb, nem mindenkinek való.

2022. júl. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem nagyon befolyasol ha kaloriadeficiten belul vagy.
2022. júl. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
88%
Én gyümölcsöt már csak turmix formájában fogyasztok. Marha finom, nagyon szeretem.
2022. júl. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Smoothie-ban nincs semmi más csak fagyasztott gyümölcs és/vagy zöldség, ha nem volt fagyasztva, akkor jég is kerül még bele, majd pürésítik darálással. Szóval ha a gyümölcsöt, zöldséget hasznosnak tekinted a diétában, akkor ez is az, hisz csak az állaga más.
2022. júl. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
36%

Az állag számít. Ugyanannyi gyümölcs sokkal egészségesebb eredeti formájában, mint ledarálva. Darálva könnyebben felszívódik és jobban megdobja hirtelen a vércukrot, és gyorsabban éhes leszel utána.

(Most ez a tisztán ledarált gyümölcsökre vonatkozik, nyilván cukrozni nem kell diétában.)


Amúgy időnként én is iszom smoothie-t, de napi szinten, kúraszerűen, gyümölcsevés helyett nem ajánlom.


Ja az lehet, hogy fellazítja a székletet, de szerintem ugyanannyi mennyiségű gyümölcs/zöldség is hasonló hatással bír.

2022. júl. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%

"Ugyanannyi gyümölcs sokkal egészségesebb eredeti formájában, mint ledarálva. Darálva könnyebben felszívódik"

Miért is? Mert ugye rágás után ugyanolyan pép lesz, amit lenyelsz, mint smoothie-nál.

2022. júl. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
44%

Egyrészt nem lesz ugyanolyan pépes, másrészt nem mindegy, hogy 2 almát meg egy marék bogyós gyümölcsöt pl. megeszel fél óra alatt, amíg elrágod, italban meg fél perc.

Egyszer olvastam erről a teljes értékű növényi étrend kapcsán, ott sok érvet hoztak, hogy miért jobb minél kevésbé feldolgozatlan formában. Ennek a töredékére emlékszem, ez viszont tudományos tény.

2022. júl. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
27%

#7 azért a fogakat nem hasonlítanám egy nagy teljesítményű darálóhoz, kéziturmuxhoz. A rostokat főzéssel, mechanikai darálással fel lehet darabolni, így könnyebb megemészteni. Ezért ha valakinek gondja van az adott zöldség, gyümölcs megemésztésével, ami nem allergia, kifejezetten hasznos lehet, egyébként viszont sokkal jobban jár az ember, ha nyersen eszi.

Ellenben ilyenkor nyáron én nagyon nehezen reggelizek. Emiatt kb rászoktam, hogy reggelire valami smoothie jellegű dolgot iszok. Azért nem hívom annak, mert én teszek bele fehérjét, chia magot, rengeteg fagyasztott gyümölcsöt, esetleg még mogyoróvajat is, és kanalaznom kell, mert olyan sűrű. Tulajdonképpen nem mondanám energiaszegénynek, vagy diétásnak sem, mert simán megvan 400-500 kcal. Viszont nekem ez a reggelim, minden makró tápanyaggal, és rengeteg vitaminnal, ásványi anyaggal. És mivel fagyit nem ehetek, mert extrém módon laktóz intoleranciám van, ezzel olyan élvezeti faktort is kapok, hogy abszolút nem kívánok semmiféle édességet, mert minden reggel "fagyit" kanalazok magamba, mint reggeli. Mármint ki nem álmodott erről gyerekként? :D Speciel éhes sem leszek tőle, mert nyáron kb nincs semmi étvágyam. Viszont nem hiszem, hogy mindenkinek muszáj fogyasztania. Ha tetszik, és beleillik az életedben, csodás, egyed, igyad. Ha nem, akkor ne, simán lehet diétázni enélkül. Ez csak egy opció, amivel vagy élsz, vagy nem.

2022. júl. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!