Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek diéta alatt éhség...

Mit tegyek diéta alatt éhség ellen?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy kereshetnék googlen is cikkeket, de inkább személyes tapasztalatok érdekelnének.

Elkezdtem diétázni és mozogni, hogy leadjak kb 10 kilót. Viszont ezelőtt nagyon sokat ettem (unalomból is) és állandóan éhes vagyok, így kb két napig szoktam bírni a diétát mielőtt felborítom az egészet. Ezt már hetek óta csinálom, sőt hónapok óta. Arra jutottam, hogy az éhséggel van bajom és hogy NAGYON kívánós vagyok a zsíros, egészségtelen dolgokra. Főleg akkor, amikor éhes vagyok, de egyébként is.

Van erre valami tipp, amivel működhet? Alma jutott eszembe esetleg mogyoró vajjal, ami segíthet nasinak. Az a baj, hogy a zöldségeket nem szeretem annyira és nem esnek jól így nasinak. Vagy pl répa, humusszal?

Nagyon köszi a segítő hozzászólásokat.


2022. szept. 2. 09:47
 1/8 anonim válasza:
100%

Nem vagyok szakember, de azért jártas vagyok a témában (saját tapasztalatok miatt)


A legfőbb probléma az lehet, hogy nem jól diétázol. Ha jól csinálod, nem szabad éhesnek lenned, mert megfelelő mennyiségű tápanyagot viszel be a szervezetedbe, nem éhezteted. (Ez nem azt jelenti, hogy koplalsz, hanem ha túlságosan megvonsz magadtól ch-t, kalóriát, rostot, szírt, fehérjét)


Milyen diétát követsz és hogyan csinálod?


Arra, hogy kívánod a zsíros, egészségtelen kajákat, igazából nem tudok túl sok jó tanácsot adni, az én szempontom az, hogy inkább néha legyen bűnözős nap, amikor eszel valami kevésbé egészséges dolgot, (amit akár otthon is megcsinálhatsz) mint, hogy sóvárogj utána és egyszer elpattanjon a dolog és bemenj mondjuk a Mekibe és ezért rendelj 3-4 menüt, meg nasit meg stb.


Ha javasolhatok valakit, aki nagyon ért a fogyáshoz, az ő: [link]


Érdemes megnézned, hogy min ment keresztül, mi lett belőle, és hogyan érte el. Rengeteg ingyenesen elérhető segédanyag is van a csoportban és ő pont ezt vallja, hogy: Fogyj, egyél egészségesen, éhezés nélkül.

2022. szept. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
43%
Egyél gyümölcsöt, zöldséget.
2022. szept. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Először kellenének a méreteid és hogy mit eszel és mennyit

Nagy eséllyel azért vagx éhes mert

- túl kevés kalória

- túl mevés rost

- túl sok feldolgozott vagy fehérlisztes vagy cukros élelmiszer

- túl kevés folyadék

- túl kevés étel


Minden étkezésben legyen rostfirrás (huvelyes, tk pekaru, egy bogre feiss zoldseg)

Minden étkezésben legyen feherjeforras (tojas, turo, tofu, hus)

Minden etkezesben legyen minimalis zsirforras (avokado, magok, tejtermek stb)

Ezek lassjtjak egymas felszivodasat es tkvabb jolakatnak


De ha osszkaloriaban tul keveset eszel akkor ezek sem fkgnak segiteni

2022. szept. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha túl gyakran vagy ténylegesen éhes, akkor az étrended nem jó. Változtass rajta. Minőség, összetétel, energiamennyiség stb stb. Derítsd ki, hogy nálad mik okozzák a problémát.

A kívánósság meg az éhség természetesen nem ugyanaz. És tudni kell különbséget tenni, valamint kontrollt tartani, mert egyéb esetben nem fogsz tudni tartósan lefogyni. Saját tapasztalat.

2022. szept. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Túl kevés kalóriát és/vagy szénhidrátot viszel be, ezért vagy éhes.


Változtass a fogyókúrádon, mert ez, amit most csinálsz, minőségi éhezés.

2022. szept. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 hosszúhajú ***** válasza:
sajt. és tejtermékek. sok van, aminek a szénhidrátja tízen valamennyi. azokat.
2022. szept. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Próbálom majd megfigyelni, hogy mi lehet a gond!
2022. szept. 7. 10:14
 8/8 hosszúhajú ***** válasza:
de egyébként én a kedvenc kekszemből pl vaníliás karika egy szemet leturmixolom 3 deci tejbe és lassan elkortyolom.
2023. jan. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!