Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megállt a fogyás, pedig...

Megállt a fogyás, pedig mindent ugyanúgy csinálok?

Figyelt kérdés

Második hete ennyi a súlyom. Múlt héten volt egy kis kilengés, mert ünnepeltünk, de ez nem jelentett gondot, de a súlyom azóta megállt, és fogalmam sincs, hogy miért.


Azon gondolkodtam, hogy talán azért, mert hamarosan megjön, és talán azért. De nem igazán fordult még elő, hogy menstruacio előtt nem ment volna lejjebb a súlyom, vagy akár több lettem volna. Ráadásul rettenetesen kívánós vagyok most, de tartom magam, főleg most. Valami tanácsot kaphatok?


Napi 1300kcalt eszek, 173cm vagyok és 67kg. 19 éves vagyok.



2023. jan. 14. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. 2 hét megállás semmit nem jelent, a fogyás (sajnos) nem egy folyamatos dolog, teljesen normális, hogy megáll, akár 1-1,5 hónapra is, légy türelemmel.


2. Rettenetesen kevés az 1300 kalória, pláne, ha mellette aktív is vagy a mindennapjaidban, talán még edzel is.


3. Mióta csinálod ezt? Néha kell szünetet tartani, mert pláne a túl nagy kalóriadeficitnél (ami nálad eléggé esélyes, hogy fennáll), a szervezet viszonylag gyorsan alkalmazkodik, és próbál spórolni a létfenntartáshoz szükséges energiával, tehát lassan lejjebb kúszik az alapanyagcseréd, ami azt jelenti, hogy az eredetileg nagy kalóriadeficit egyre kevesebb lesz vagy teljesen megszűnik (nem hiszem, hogy 1300 kalóriánál ez nálad így van, de lassulhat a fogyás üteme)


4. Papíron teljesen normális a súlyod, abszolút esélyes, hogy nem kellene már fogynod, ezért küzd ellened ennyire a szervezeted. Gondolkodj el inkább az erősítésen, izomépítésen, ha nem tetszel magadnak, mert fogynod már nem valószínű, hogy kellene.


Nem szabad kifacsarni a szervezetet túlságosan alacsony kalóribevitellel, mert egy idő után benyújtja a számlát.

2023. jan. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Egy hónapja csinálom, négy kiló le is ment. Sokan mondják, hogy nem kéne már csinálnom, inkább erősíteni, mert számukra a magasságod miatt ez már vékony, és nem kellene lejjebb menni. Gondolkodtam, hogy felhagyok vele és egészségesen táplálkozok mostantól, de nagyon nagy célom az a 60 kerek kilogramm. :(
2023. jan. 14. 13:12
 3/5 A kérdező kommentje:
Magasságom*
2023. jan. 14. 13:12
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megjön van, hogy 3kgmal többet mutat a mérleg, mint előző nap meg van, amikor semmit sem változik csak pár dkgmot. Ügyelj, hogy minden tápanyagot megkapsz a vérzésed alatt és nem lesz semmi baj :)
2023. jan. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló mindent leírt.


Kiegészíteném ennyivel:


Kalóriadeficitben a mérleg, azaz a súlyod változása NEM lineáris, viszont a zsír vesztése minden esetben folyamatos.

Az, hogy a mérleg szerint nem megy le a súlyod, az még nem jelenti azt, hogy nem ment volna le zsír.

Lehet, hogy egyik nap többet ittál, sósabban ettél, emiatt több vizet tartasz vissza.


Ha 1 hónap után sem változik, akkor kell gondolkozni.

Ilyen "felesleggel", mint, ami neked van, egyáltalán nem csoda, hogy lassan megy le a súlyod.


Neked nem fogyni kell, hanem erősíteni. Progresszív, súlyzós edzés.


1300 kalória rettentő kevés. A BMR-ed alá fogyásnál SEMMIKÉPP sem szabadna lemenni. 1300 kalória pedig BMR (alapanyagcsere) alatt van.


Hagyd abba, ne szenvedj. Egyél többet, kezdj el súlyzós edzést csinálni.


Ha segítség kell, írj privátban, jártas vagyok ebben.

2023. jan. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!