Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem csökken a súlyom?...

Miért nem csökken a súlyom? Én számolok félre ennyire valamit?

Figyelt kérdés

173cm 81kgról indultam 3 hónappal ezelőtt, most vagyok 73kg, viszont az utóbbi 1 hónapban stagnál a fogyás.


Ez azért fura, mert az alapanyagcserémhez szükséges kalóriát eszem meg, ami nagyjából 1800 kalória és még ezen felül heti 5 súlyzós edzésem van. Márpedig, ha valaki az alapanyagcseréjéhez szükséges kalóriát eszi meg, az fogyni fog, mert mindenképpen deficitben lesz a nap végére.


És, ha ez még nem lenne elég, naponta 20-30 ezer (!) lépésem van, ami nagyjából 800-1000 kalóriát minimum eléget.


Úgy gondolom, hogy ilyen mértékű aktivitás mellett bőven 500 kalóriás deficitben kellene, hogy legyek, de e helyett 1 hónapja semmi se ment le rólam. Már eleve a 20 ezer lépés eléget 500 kalóriát minimum naponta..

Egyszerűen nem értem mi lehet a probléma.


Mindent nyersen, sütés/főzés előtt mérek le. Nem használok zsíradékot és csak vizet iszom.


Nyilván benne van a pakliban, hogy pár száz kalóriát elszámolok, de épp ezért játszok biztonsági játékot és épp ezért ilyen magas a napi aktivitásom.

Ha 2200 kalóriát ennék is meg kellene lennie az 500 kalóriás deficitnek, de e helyett 1800 kalória sem elég..


Mi lehet a baj? Ennyire lehetetlen, hogy félre számolnék valamit.


Konkrétan a tiktokos kis fitnesz lányok esznek szintentartáshoz 2500 kalóriát, én meg 19 éves fiúként 73kgosan 1800 kalórián nem vagyok képes fogyni..


Betegségem nincs, TSH szint normál, pajzsmirigy alulműködés és minden más, ami akadályozhat ki van zárva..



2023. máj. 11. 08:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Ennyi mozgással simán fejlesztész izmot is, ami nehezebb, mint a leadott zsír. Mérdd centivel magad és készíts néhány hetente fotót magadról, azon fog látszani a változás.
2023. máj. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Izomépítés deficitben nem lehetséges, kivéve, ha: eddig nem mozogtál semmit és a súlyzós edzés egy teljesen új inger/újrakezdő vagy/szteroidokat használsz.


Én lassan 2 éve végzek súlyzós edzést, tehát az, hogy izmot építsek deficitben zéró esély.

2023. máj. 11. 08:44
 3/13 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a futást. Heti 3-4x 10 km. Semmi nem viszi jobban a zsírt az emberről! Bár 73 éves fiú létedre nem tudom minek akarsz még fogyni. Akik ennél lentebb vannak súlyban azok inkább triatlonosok meg tornászok.
2023. máj. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az rendben van, de 173cm nem éppen magas kategória.. :D
2023. máj. 11. 10:35
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

nagyon ugy olvasom hogy osszezavartad inkabb az anyagcseredet a testedet. 1800 kcal plusz mozgas a te korodban egy fiunak ok vagy talan keves is. beallt a tested erre es most mar ezt kellene lejebb vinned ezt az 1800-at. ami nehez lesz. meg nemis egeszesges mar.


van olyan hogy a tested jelzi itt allunk meg ez a jo nekem.

2023. máj. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%
A szervezeted lecsökkentette az alapanyagcserét. Észlelte a csökkentett kalóriamennyiséget és alkalmazkodott ehhez. Takarékosabbra vette magát. Te is ehhez alkalmazkodj a számolásban.
2023. máj. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
A súlyzós edzés nem éppen a legjobb zsírégetéshez. De amúgy ha már 2 éve edzel akkor valószínű ez az idő alatt is építettél izmot, zsírt meg égettél. + a 73 kg már teljesen normális testsúly. Arra koncentrálj hogy az alakod jó legyen, az hogy a mérleg mit mutat az másodlagos szerintem.
2023. máj. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
33%

"A szervezeted lecsökkentette az alapanyagcserét. Észlelte a csökkentett kalóriamennyiséget és alkalmazkodott ehhez. Takarékosabbra vette magát. Te is ehhez alkalmazkodj a számolásban."

Napi hülye a topikban. Ilyen nem létezik, legfeljebb blikk, femina meg társain lehet ilyen retardált cikkeket olvasni.

2023. máj. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
De létezik. Minél drasztikusabb a fogyókúra, annál nagyobb mértékben csökken az alapanyagcsere. És sokáig így is marad.
2023. máj. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
"Napi hülye a topikban". Milyen ironikus, ez épp te vagy, kis feminás. Van még mit tanulni a témában.
2023. máj. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!