Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van valami csodaszer amivel...

Van valami csodaszer amivel csökkenthető az éhség érzet?

Figyelt kérdés

Állandóan éhes vagyok, rengeteget tudnék enni, de szeretnék változtatni ezen. 85 kg vagyok, rendszeresen sportolok, de eléggé "pohos" a testalkatom, ami tudom, hogy a kaja miatt van.


Szóval mivel lehetne csökkenteni az éhség érzetet?


2023. aug. 19. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelően összeállított étrend esetén nincs folytonos éhség érzet.
2023. aug. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyéni igények alapján, tudatosan összeállított saját étrend.

Ha ilyet tudsz magadnak kialakítani, akkor nincs állandó éhségérzet, ahogy az első is írja. Ha van, akkor nem jó az étrend. Vagy mennyiségben, vagy minőségben, vagy a tápanyagok arányait tekintve (ugyanis nem egyformán dolgozza fel ezeket a szervezetünk).

Érdemes kísérletezni, és megfigyelni a saját testedet. És ez alapján módosítani a táplálkozásodat.

Mondok példát: Nekem a szénhidráttal vannak gondjaim. Ha sok szénhidrát van egy egy étkezésemben akkor sokkal hamarabb leszek utána éhes. Konkrétan több órányi különbséget érzékelek ebben. Ezért én pl szénhidrátcsökkentett étrenden vagyok évek óta tudatosan. Mellette több fehérjét és több zsírt fogyasztok, mert így érzem jól magam. (ezek mellett fogytam le egyébként, megfelelő kalóriamennyiséggel és rendszeres mozgással kombinálva, mert amúgy elhízott voltam.)

2023. aug. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Igyal. De tenyleg. Viz, viz viz vagy talalj barmi italt (nem cukrosat vagy alkoholosat) sokszor felcsereljuk az ehseget a szomjusaggal manapsag
2023. aug. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!