Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan küzdjem le az önutálato...

Hogyan küzdjem le az önutálatot fogyás alatt?

Figyelt kérdés

Volt már korábban is, de észrevettem, hogy felerősödött azóta, hogy fogyni próbálok. Mindennap arra gondolok, hogy már rég lehetnék vékony, de én b.asztam az egészre, és most kell odafigyelnem. Visszhangzik a fejemben a családom szidása, ami amúgy a mai napig van, csak már kevesebb. A sulis csesztetéseken túl vagyok, mert az tudom, hogy csak valamivel bántani akartak, mert nem voltak megelégedve az életükkel, de anyám és nagymamám dagadtozásai még mindig kísértenek és rosszul esnek. Illetve egy kollégám is majdnem minden étkezésemre beszól, meg hogy én mennyit zabálok, meg hogy rám férne a fogyás és nem látszik hogy annyira egészségesen ennék. Ha edzek, eszembe jut, miket mondtak rám, és sokszor sírva csinálom. Ha megéhezem, arra gondolok, hogy a normális, vékony lányok nem éhesek ennyiszer, rájuk kéne hasonlítanom, akkor jobban szeretnének, és nekik milyen könnyű, csak nekem ilyen nehéz. Elég irreális, tudom, de tényleg ezek a gondolataim.


Hogy küzdjem le? Tudom, hogyha lefogyok, akkor jobb lesz, mert már voltam csinos és akkor volt önbizalmam is és tényleg mérföldekkel kedvesebbek voltak velem az emberek, meg én is jobban éreztem magam.


2023. szept. 5. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne, ha magadra figyelnél és nem másokra. Járd körül a témát. A vége úgy is az lesz, már az a mákszemnyi igazság, ami végül a hatalmas tudományos megközelítések és egyéni meg mindenféle fantasztikum diéták alfája és origo-ja, hogy amit beviszel, az legyen kevesebb, mint amit felhasználsz. Napi kb. 700 kalóriával. Akkor meg lesz a heti fél kg fogyás, amit a szervezeted minden tekintetben, úgy anyagcserében, mint bőrösszehúzódásban tolerál. Életmódot kell változtatni, mert anélkül az egész végül mit sem ér majd. Nem kell semmit a szívedre venned. Koncentrálj magadra.

Tűzd ki a reális célt és tartsd szem előtt! Kisebb lépésekben többet érhetsz el. Az önbecsülésed? Jelen pillanatban úgy fest, hogy annak már lőttek. Majd visszatér.

Azért utálni magad, amit mások tesznek veled, teljesen téves út. Azért szeresd magad, amit megteszel. A kitartásodért és a fegyelmedért. A reális tervezésedért. Ezek a tulajdonságok és képességek a legtöbb soványból és kövérből is hiányoznak. Te most kifejlesztheted, vagy alkalmazhatod őket, ha megvannak benned.

Szurkolok.

Életmódot váltani pedig sohasem késő.

Néha, napi egyszer meditálj egy kicsit. Legyen csend, ülj a földre, hunyd le a szemed és üresítsd ki a fejed. Legfeljebb a saját légzésedre figyelj. Ez sem könnyű. De egyre hosszabb ideig fog menni. Figyelj a saját testedre...

Jó utazást!

2023. szept. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy bekében legyél önmagaddal és az új èletedre koncentrálhass, bizonyos értelemben el kell fogadnod, értekelned kell, és tisztelned kell önmagadat, úgy mint egy embert, külsőségektől függetlenül.

Igen, mindenki hoz rossz döntéseket az életében, ki így, ki úgy, DE ez egyrészt a múlt, amiben nem érdemes élni, mert úgyse tudsz változtatni rajta, másrészt ha eljutottál oda, hogy meghoztad azt a döntést, ami idővel a rosszakat felül fogja írni, már fél siker:)

Én 4,5 éve váltottam életmódot, azóta lefogytam, elég komoly felesleget, és sokat foglalkoztam a mentális oldalával is, mert felismertem hogy nagy szükségem van rá.

Az írásod alapján neked is ajánlom, mert kellene.

Ha folyton ostorozod magad, és az öngyűlölet tart a hatalmában, azzal a saját életedet nehezíted meg, igen, a fogyási törekvéseidet is megnehezítheti.

Neked ehhez az úthoz nem mérgező gondolatokra és hozzáállásra , hanem pozitív identitásra, és motivációra van szükséged. Ez segít majd lelkileg is rendbe jönni, és hosszútávon kitartani a döntésed mellett.

2023. szept. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
80%
Pszichológus kognitív viselkedés terápiával.
2023. szept. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!