Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mire figyeljek, ha fogyni akarok?

Mire figyeljek, ha fogyni akarok?

Figyelt kérdés

Ebben a tanévben lesz szalagavatóm februárban, és jó lenne egy kicsit fogyni. Nem látszik nagyon, de van rajtam egy kB 10 kiló felesleg, aminek legalább egy részét szeretném leadni a szalagavatón.

Az iskolán kívül mozgásra nem igazán van lehetőségem, mert eléggé sokat tanulok és a házimunka egy jó része is az enyém, tehát az étkezéssel kénd kezdeni valamit.


Általában nem reggelizek, az ebédet az iskolában fogyasztó el, itthon pedig sokat eszek vacsorára. A reggelin és a vacsorán kéne variálnom, mert a menzát azt nem mondom le.


Olyan ételeket kéne keresnem, amik nagyon laktatóak, viszont a kalóriatartalmuk nagyon alacsony...


Illetve ha van olyan táplálék kiegészítő, vagy, fogyasztótabletta néven árult cucc, ami csak egy kicsit is tud segíteni a gyorsabb fogyásban, az is jó lenne. Tudtok nekem mondani tippeket, tanácsokat?



2023. szept. 16. 11:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Miket eszel vacsorara?

Szoktal nassolni napkozben?

Akar egy alma vagy muzliszelet delelott vagy delutan vagy este

Mit eszel ebed elott?

Mit iszol?

Kave?

Hany kilo vagy es hany centi? (Ez a kaloriakhoz kell) a menzas etkezes kb 800kaloria

Mennyire van lehetoseged magadnak etelt csinalni?

2023. szept. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%
Ja es a fogyaszto kapszulat felejtsd el , ilyen nem letezik, csak kaloriadeficittel lehet fogyni, szedhetsz te barmilyen csodaszert
2023. szept. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
0%
Ne egyél sokat!
2023. szept. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1.Azt eszek, amit anya főz, általában egy 5-6 napig ugyanaz az étel a vacsora, mert sokat csinál.


Nassolni nem szoktam, jó, ha havonta egyszer-kétszer eszek egy kevés chipset, ha a barátnőimmel filmezünk.


Ebéd előtt általában nem eszem, és reggelizni se szoktam.


Inni vizet szoktam, meg még citromos vizet.


Nem kávézok és energiaitalt, valamint alkoholt sem fogyasztok, nem is dohányzom, nincsenek káros szenvedélyeim.


167,5 cm vagyok körülbelül, és 70 kiló.


Nálunk anya szokott főzni, maximum azt tudom megbeszélni vele, hogy egészségesebb kajákat csináljon.


3.....normális választ kértem.

2023. szept. 16. 14:26
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Tenyleg sokat kell enned vacsira, hogy napi 2 etkezessel, amibol tudjuk, hogy a menza 700-900ig terjedhet max. ennyire tullepd a kereted. Ha tenyleg semmilyen mas kaloriat nem fogyasztassz, vacsorara lecsuszik 1400korul? Az nagyon sok!

Ha ebedre foetelt eszel a menzan, 2 fogast (leves, masodik, esetleg neha meg edesseg is) vacsorara nem is biztos, hogy fott etel kene.

Reggelizz rendesen, ezzel megelozod, hogy estere kieheztesd magad es ennyit akarj enni. 8ra jarsz iskolaba , 6korul kelsz es delig nem eszel semmit, ugy, hogy egesz nap tanulsz, lepcsozol, tesizel, mesz iskolaba, hat nem csodalom , ha utana mindenbol sokat eszel, ugy kiehezel.

Vigyel magaddal szendvicset teljes kiorlesu kenyerbol csirkemell sonkabol light sajtkrembol zoldsegekkel, vagy rantottas tortillat, vagy ugyanezt a tortillat csirkevel zoldsegekkel, vagy ejszakazos zabkasat, ne bolti zacskosat, vagy chia pudingot, lenyeg, hogy egyel eleg feherjet (sajt, hus, turo, joghurt, huvelyesek) es sok rostot(zoldsegek, gyumolcsok, teljes kiorlesu dolgok, zab) es ehhez igyal napi 3liter vizet minimum. A rost es a feherje laktat. Igy talan kevesebb ebed is eleg, vagy ha az mind el is fogy, vacsorara nem fogsz olyan sokat kivanni.

Azert eszel annyit, mert teljesen leesik az inzulin szinted, es megkivansz mindent. 3-4orankent enni kene kiegyensulyozottan, kis adagokat. Minden etkezesben egeszseges zsir kis adag, szenhidrat kis adag, feherje es zoldseg/gyumolcs.

Ha nem akarsz kaloriat szamolni, csokkenteni kell az adagokon.

Hiaba foz anyuka “egeszsegesen” (ez mit jelent? Krumpli helyett edesburgonya?) az kaloriaban ugyanannyi, fogyni nem fogsz

2023. szept. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"1.Azt eszek, amit anya főz, általában egy 5-6 napig ugyanaz az étel a vacsora, mert sokat csinál."


Mikett szokott anyukád főzni?


Lehet jobb lenne valamit reggelizni, hogy este már ne legyél annyira éhes. Nem azt mondom, hogy ne vacsorázz, csak írod, hogy sokat eszel este. Az előző hozzászólóval egyetértek.

2023. szept. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

5. szerintem annyit nem eszek meg, azt a pár kiló leginkább nyári szünet alatt jöhetett fel rám, mert akkor itthon ettem mindig, meg többet találkoztunk a lányokkal.


Igazad van, az egészséges reggeli és a többször kevesebbet evés segíthet.

6. Tejfölös csirke nokedlivel, túrós tészta, spagetti, paradicsomleves, húsleves, ilyesmiket, meg van, hogy valamilyen főzeléket készít.

2023. szept. 16. 15:46
 8/13 anonim ***** válasza:

A tesztat, nokedlit a legkonyebb tulenni, nem is tunik tul nagynak az adag es egybol 700kaloria csak a teszta, akkor meg egy jo tejfolos, daralthusos szosz…, elvileg ha most amugyis kevesebbet fogsz enni mert nyaron ettel tobbet,

Kaloria kevesebb lesz tehat fogyni fogsz, de azert nem art odafigyelni. Ugy nem fog menni , hogy ugyanannyit eszel mindenbol es meg pluszba reggelit is. Ha le akarsz fogyni, aldozatokat kell hozni. Vacsorara nem eleg valami olyasmi mint reggelire?

2023. szept. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hatos vagyok.


Én most írom magamnak, hogy moből mennyit eszem, és a tésztás ételekben nagyon sok kalória van. Azt kellene, hogy reggelizel, megeszed a menzán kapott ebédet és vacsorára valami könnyedebb ételt (zöldséget, fehérjét) eszel. Vagy ha készít levest és másodikat is, akkor csak az egyiket edd. (Húslevessel nincs semmi gond.) Szerintem kétfogásos étkezés sok vacsorára, főleg ilyen ételekből.

2023. szept. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A legjobb lenne egy reggeli. Ettol nem leszel estenkent annyira ehes.

Utana ott a sulis kaja.

Vacsorabol meg egyel mertekkel.


Hatarkzd el hogy csak annyit eszel mindig es akkor amikor tenyleg nagyon ehes vagy

2023. szept. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!