Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mire figyeljek, ha fogyni akarok?

Mire figyeljek, ha fogyni akarok?

Figyelt kérdés

Ebben a tanévben lesz szalagavatóm februárban, és jó lenne egy kicsit fogyni. Nem látszik nagyon, de van rajtam egy kB 10 kiló felesleg, aminek legalább egy részét szeretném leadni a szalagavatón.

Az iskolán kívül mozgásra nem igazán van lehetőségem, mert eléggé sokat tanulok és a házimunka egy jó része is az enyém, tehát az étkezéssel kénd kezdeni valamit.


Általában nem reggelizek, az ebédet az iskolában fogyasztó el, itthon pedig sokat eszek vacsorára. A reggelin és a vacsorán kéne variálnom, mert a menzát azt nem mondom le.


Olyan ételeket kéne keresnem, amik nagyon laktatóak, viszont a kalóriatartalmuk nagyon alacsony...


Illetve ha van olyan táplálék kiegészítő, vagy, fogyasztótabletta néven árult cucc, ami csak egy kicsit is tud segíteni a gyorsabb fogyásban, az is jó lenne. Tudtok nekem mondani tippeket, tanácsokat?



2023. szept. 16. 11:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

Mindamellett, hogy megfelelő diéta és testmozgás, be kell ijesztened az amigdaládat, démonizálni kell az étvágyat, így átállítja a metabolizmusodat energiafelhasználó-üzemmódba.


Én így nem vagyok éhes évek óta, csak kb. hetente egyszer, akkor se "farkaséhes", csak úgy éppen egy "be kéne dobni egy szenyát"-szinten. Ezért aztán tudatosan kell szerveznem az étkezést és azt, hogy az a kevés, amit eszek, tápanyagban gazdag legyen, mert ugye éhség nem jelzi.


Tehát: démonizálni kell az éhséget, ehhez pedig halálfélelmet kell kapcsolni hozzá, pl. mély koncentrációban elképzeled, hogy elhízott vagy, és megesz egy oroszlán, elkezd marcangolni, tépi a beleidet stb., minél véresebb képzet legyen, és idézz fel hozzá minél erősebb halálfélelmet.


Ami fejlett agynak egy tudatos képzet, az az evolúciósan 500 millió éves amigdalánknak egy primitív jel, és pontosan erre van szükség ahhoz, hogy az amigdala átállítsa a metabolizmusodat.

2023. szept. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Senior Séf ***** válasza:
72%
A lehető legrosszabb, amit tehetsz, ha nem reggelizel. Ha felborítod a cirkadián ritmusodat, hamarosan néhány jóképű autoimmun betegséggel fogsz randizni.
2023. szept. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Mivel kevés ráhatásod van az étrended minőségére, csak a mennyiségen tudsz csökkenteni.

Én pl 14 évig nem reggeliztem, többnyire nem is ebédeltem mert anyám lusta volt főzni, vagy ha főzött akkor is túl hízlaló kajákat csinált. Aztán mire hazaértem a suliból, olyan éhes voltam, hogy sokkal többet ettem mint amúgy kellett volna, és gyorsan kellett a kaja, mert már fájt a gyomrom, és hányingerem volt az éhségtől, ezért ettem ami elérhető volt.

Lefogyni is csak akkor tudtam véglegesen, mire már a saját életemet éltem, elköltöztem, férjhez mentem , lett saját keresetem, háztartásom és magamra főzhettem úgy, hogy megválogathatom hogy mit eszek, és így könnyebben ment az energiabevitel csökkentése , és az éhségérzet csökkentése, a minőségi változtatásokkal!!! Plusz a rendszeresség, reggeli ebéd vacsora, és a mozgás.

2023. nov. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!