Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan győzted le a kajafüggős...

Hogyan győzted le a kajafüggőséged?

Figyelt kérdés

2023. szept. 27. 20:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
13%
Ha részletesebben leírnád nálad mit jelent pontosan, akkor lehetne érdemben válaszolni.
2023. szept. 28. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%
kalóriamentes üdítőből ittam sokat helyette.
2023. szept. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
Még nem győztem le szerintem, de van rá módszerem, hogyan álljak ellen. Időszakos böjtölök, csak akkor eszem, amikor hazaérek a munkából, és a kcal keretembe nem fér bele sok minden, bár igaz, hogy így ehetek bármit kb, de nincs az, hogy oké eszem egy sajtburger menüt reggel és akkor a többi étkezésem saláta... plusz a páromat megkértem, hogy felügyeljen, hogy ne vegyek chipset meg gyorskaját, nekem ezek a függőségeim. Az egyetlen étkezésemnek örülök hogy végre eljött, bár már nap közben nem is gondolok a kajára, és ilyenkor amúgy ritkán kívánok egészségtelent, inkább valami rendeset akarok enni, amivel eltelítődök és mivel rá kb 4-5 órára alszom, így nem éhezem meg újra. És érdekes módon napközben sem vagyok éhes :D
2023. szept. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Számomra a kaja gyönyör. Máshogy sajnos nem tudom megfogalmazni. Nem tudom hogyan alakult ez ki nálam, de màr egész gyerekkori emlékeim vannak róla ha kaptunk a boltból édességet akkor milyen öröm fogott el.

Elhízott vagyok és tisztában vagyok vele, hogy ez függőség. Járok személyi edzőhöz, de nagyon nem megy a fogyás, mert a kaja rabja vagyok.

Megeszek egy csokit és mámoros érzésem van pontosan addig ameddig el nem fogy utàna utálat… az önuralmam 0.

2023. szept. 28. 09:39
 5/22 anonim ***** válasza:
95%
A személyi edző neked pénzkidobás. Inkább pszichológus kéne...
2023. szept. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%
Megszüntettem az okot, ami miatt az evéssel vigasztaltam magam.
2023. szept. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%

Kellene találnod valami mást, ami leglább akkora örömöt okoz, mint az étel.

Én nem vagyok elhízott, de hajlamos vagyok az érzelmi evésre. Pl. amikor kötelező, utálatos munkát kell csinálnom a gépnél, akkor mindig azzal ellensúlyozom, hogy nasizgatok közben valamit. Vagy ha nagyon nehéz napom volt, akkor bemegyek a boltba és összevásárolok egy csomó finom kaját, amit este megeszek egy film közben. Viszont van sok más olyan dolog, ami nagyobb örömet okoz, mint az evés, pl. a hobbijaim vagy a sportok, vagy egy nagy séta... Ha pl. belefeledkezek a rajzolásba, vagy egy jó könyvbe, akkor órákig teljesen el is feledkezem az evésről. Ha kellemes elfoglaltságokkal telik egy nap, akkor pont, hogy az evéssel akarom a legkevesebb időt tölteni.

Ha találnál valamit, ami nagy örömet okoz, és elfoglalod vele magad, belefeledkezel, akkor szerintem megoldódna ez a problémád.

2023. szept. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%

6-os válaszolónak igaza van!

Meg kell találni az okot, hogy MIÉRT vagy kajafüggő. Utána sokkal könnyebb lesz legyőzni!

Néha nagyon fájdalmas szembenézni az okkal, ezért menekülünk az igazság elől, és nagyon nehéz lehet feldolgozni is, hogy miért menekülsz evésbe. De megéri.

Ez nem azt jelenti, hogy SOHA TÖBBÉ nem fogsz félreenni, vagy hogy varázsütésre megoldódik minden. Ugyanúgy meg kell harcolni a függéssel, nap mint nap, csak könnyebb lesz, ha a kiváltó okot fel tudod dolgozni.

2023. szept. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%

A csokit kávéra cseréltem, jó kávéra, és kávé mániás lettem, van többféle kávégépem, aeropress, frenchpress, V60

Megtanultam jó kávékat készíteni, ugyan azt az űrt amit régen reggel, meló után es délután tábla csokival, jégkrémekkel, kakaóval, chipszekkel, töltöttem ki, mára 0kaloriás kávé tölti ki.


A kajában pedig számolom a kaloriákat, minden nap én készítem el a kajámat, és pontosan annyit készítek, amennyit ehetek. Itt hatalmas segítség az, hogy lusta vagyok, így ha kívánom sem állok neki mégegy adagot készíteni.

Ha vendégségbe megyek, eleinte fura volt a rokonságnak, haveroknak, de viszem magammal a saját kajámat és csak azt eszem.

2023. szept. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
18%
pizzával, lángossal szoktam legyőzni, de sajnos 2-3 óra múlva újra támad...
2023. szept. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!